Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kasılmalar

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bazen bacak yada ayak kaslarımızda oluşan can yakan kasılmaların sebepleri nelerdir?

2. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Su ve mineral kaybı belki de aşırı laktik asit birikimi. Özellikle potasyum eksikliğinde kasılmalar olur. Mineral tabletler yerine doğal yollardan kaybettiğin mineralleri geri kazanabilirsin. Mesela muzda bol bol potasyum var.

3. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    :in: kas kramplarının çoğu mineral eksikliği ve yorgunluk yüzünden olur. Ben potasyumun yanına magnezyumuda ekleyeceğim.Eksikliğinde kas krampları çok görülür...

4. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim genelde bisikletten her düştüğümde mutlaka ayak ve el parmaklarımdan biri kasılıyo:D bi sorun yok ama çok garip geliyor bana.

Bazende yokuş çıkarken birden durmak icap ettiğinde kasılıyo ve o eklem yeri kesinlikle oynamıyor, eğer kırılmış bir vaziyetteyse aynen öle kalıyor.

5. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Muzda bol potasyum var demişler ama unutmamalı ki fazlası da zararlıdır. Dozunuzu kendiniz belirleyemeyeceğiniz için bir doktora başvurun. Sanırım konuda gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Selim, fazla potasyum alımından zarar görecek kadar çok potasyum içerecek adette muz zaten bir insan yiyemez. Üstelik tamamiyle doğal yollardan alındığı için de bir zararı/yan etkisi yok. Gönül rahatlığı ile tüketebilirsin ki zaten antrenmandan önce ve/veya sonra (ki ben bazen ant. esnasında bile seyyar satıcılardan alıp yediğimi bilirim) bir adet yesen yeterli olur.

gurkankas bunu beğendi.