Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kasık ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Çağrı Hacıyusufoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Hacıyusufoğlu

Çağrı Hacıyusufoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, uzun süredir bisiklet sürmüyordum, dün 5 km falan sürmem gerekti, sabah kalktıgımda biraz hamlık olacagını tahmin ediyordum ama kasıklarımdan bacaklarıma doğru iç taraftaki liflerde ağrı hissediyorum. daha once boyle birsey olmamisti. Boyle bir sorunla karsılasan oldu mu acaba? Bu normalmidir?
    Bir hafta sonra uzun bi tura katılmayı düşünüyorum(erikli şelalesi). Riskli olmasından çekiniyorum. Bu konuda bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

2. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uzun süredir sürmüyorsanız ağrıların (çok da aşırı olmamak kaydıyla) olması normaldir.
    Eğer çok ağır viteslerde sürüp kendinize yüklendiyseniz (yani örneğin 24. vitese alıp zorlana zorlana 50-60 kadans) bu şekilde sürüşler ağrı yapabilir.
    Yüksek kadansta sürmeye çalışın (en az 70-80) hatta benim önerim çok mecburi olmadıkça 80 kadansın altına düşmeyin bile.

Özellikle yokuşlarda vitesi aynı tutup kendinize yüklenmek yerine vitesi biraz düşürüp kadansınızı artırın daha rahat çıkarsınız ve ağrı da çekmezsiniz.

Bunlar benim önerilerim tabi.

Çağrı Hacıyusufoğlu bunu beğendi.
  3. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu arada bir hafta sonraki tura katılacaksanız o zamana kadar bisiklet sürmeyi bırakmayın yine hergün sürün o zamana kadar vücudunuz alışabilir.
    Ama tura kadar sürmeyip turda yüklenirseniz yine ağrıların baş göstereceğini düşünüyorum.

Çağrı Hacıyusufoğlu bunu beğendi.
  4. Çağrı Hacıyusufoğlu

Çağrı Hacıyusufoğlu Yeni Üye

Seviye:

Ağrı olmasını ben de normal karşılıyorum aslında ama liflerde ağrıyla ilk kez karşılaştım, deneyip görecez artık:)

5. caner karahaner

caner karahaner Üye

Seviye:
    kasık agrısı neden oluyor

Dizdar MERT bunu beğendi.