Kaset rublenin dişlilerinin bağlantı yapısı

grknmustangt

Aktif Üye
Tepki
30
Merhaba arkadaşlar bir kaset rublede dişlilerin birbirine bağlantıları nasıldır acaba yani diyelim ben 8 li ruble aldım (küçük çaplı dişliden büyük çaplı dişliye doğru sıralarsak) 7. dişliyi iptal etmek istiyorum 8. dişliyi yeniden takmak istiyorum yani açıkçası 7 vites yapmak istiyorum :D böyle birşey mümkünmü acaba, boşuna denemek için para vermiyim dedim bilen arkadaşlar yardım etsin lütfen

Scudo

grknmustangt

Aktif Üye
Tepki
30
Yenisini almak hiçbirşey değil 11-32 dişli 7 vitesli ruble yok bu yüzden bunu düşündüm

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@grknmustangt

Yapabilirsin ama tekerlek göbeği sekizli sistem içinse eğer, sen rubleyi yedili hale getirdiğinde göbeğe sabitleyemezsin. Kapağı taktığında çıkardığın bir dişli kadar boşluk kalacağından acayip bir durum ortaya çıkar. O boşluğu herhangi birşeyle belki kapatabilirsin ama inan ki rubleden başka herşeye benzer.:)

grknmustangt

Aktif Üye
Tepki
30
@Mümtaz Öztürk

ben tam anlatmadım durumu, benim arka ruble 7 vites vidalı ruble göbeğide 7 liye göre alıcam zaten. inşallah güzel bişey olur çok teşekkürler ilginiz için :D sizin önerebileceğiniz 11-32 yada 11-34 dişli bir ruble vamı acaba

grknmustangt

Aktif Üye
Tepki
30
Gerek kalmadı 11-34 dişli 7 vites kaset buldum şimdi beni kimse tutmasın :D konu kapatılabilir.