Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaset dişlideki boşluk

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Onur Kula tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşın trek 3900'de kasetten dolayı pedal yaklaşık 20-25 Derece veya şöyle belirteyim 8-10cm oynadıktan sonra güç iletiliyor.Benim bisiklette de pedala bastıktan belli bir süre sonra güç ileitliyor ama ondaki daha fazla ve bana daha da arttığını söyledi. Bu bir sorun mudur? Çaresi nedir? Şimdiden teşşetkkürler.

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Anlattığın durum pedaldaki boşluktan kaynaklanırdı eskiden ama ben aklıma gelen bütün sebepleri yazayım;

Pedaldaki boşluk
    Zincir uzaması
    Rublenin iyi sıkılmadığı için gevşemesi (iyi sıkıldığı zaman kesinlikle gevşemez)
    Arka göbeğin body'sinin dağılması (bu durumda rublenin bir veya birçok dişlisi birbirinden bağımsız şekilde oynar)

Onur Kula bunu beğendi.
  3. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    athletic e aynen katılıyorum bir ekleme de ben yapayım bazı rubleler 2 veya 3 tırnaklıdır bu tırnaklardan birisi aşınmış (sıyırıyor)olabilir yada tırnakları gergide tutan daire biçimindeki yay (ucu biraz acık ) görevini yerine getirmiyor olabilir yada tırnak uçlarına bir miktar yağ bulaşmış olabilir bence uzman bir arkadaşa göstermelisin 8-10 cm boşluk çok fazla çünkü.

Onur Kula bunu beğendi.