kasaya 2. hdd bağlama yardım.

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@Egehan Kardaş

olmadı yine söktüm kulanıcak olduğum hdd yi taktım şimdi geri

2. hdd yi alma sebebim hdd bozulmuşdu servise garantiye yoladım ve beklerken yeni bir hdd almışdım,garantiye yoladığım hdd yapılamadığı için yerine yenisini verdiler bu yüzden 2 tane hdd oldu elimde hocam

Scudo
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Anladım. Peki, her seferinde HDD değiştirmek yerine birine format atın, üzerinde işletim sistemi bulunmasın. Siz de diğerine işletim sisteminizi kurun, böylece format attığınızı depolama ve oyun için kullanabilirsiniz, tak-çıkar yapmanıza da gerek kalmaz. Windows çökerse de elinizdeki resim, müzik vb.ne zarar gelmeden, ilk harddiskinize tekrar işletim sistemi yüklersiniz olur biter. Duruma göre oyunları tekrar yüklemenize bile gerek kalmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: emre özgür

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@Egehan Kardaş

Egehan baydı ya :) öğlenden beri uğraşıyorum dün evel gün zaten iki hdd yide formatladım güzlece sistemleri kurdum birinede oynaıdğım bir iki oyunu atım,bende sanıyorudmki 2 sini bağlayıp hiç sökme takma yapmadan masa üstünden yada başka şekilde bir iki tuşla,istedğim hdd yi kulanabilirm sanıyordum,sanrım öyle bişey yok,sanada çok teşekkür ederim emek verdin zaman ayırdın kaç saatir,Allah razı olsun,sizin değiniz yöntem kulağa hoş geliyor ama oyuna ne zaman girip çıkıcağımda beli olmuyor bazen birden esiyor anında giresim geliyor,bu seferde sök tak yada biosdan ayarla derken en az 20-25 dakika geçiyor insanın heveside kalmıyor bu şekil düşünmüyordum,dedğim gibi sanıyordumki,bir iki işlemle anında diğer hdd ye geçiliyor sanıyordum :)

Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Yok, siz beni yanlış anladınız. Söylediğimi yaptığınızda iki harddisk de aynı anda açık olacak, değiştirme yapmak zorunda kalmayacaksınız. İnternete mi gireceksiniz, çat giriyorsunuz. Oyun mu oynamak istiyorsunuz, oyunun simgesine tıklıyorsunuz, oyun açılıyor. Tıpkı tek diskli sistemdeki gibi, sadece bir yerine iki harddiskiniz oluyor. Ben de iki harddisk kullanıyorum.

Uğraşmak istememenizi de anlarım, ben de aynı nedenden bir senedir ikinci harddiski değiştirmiyorum evde. Ama ileriki bir zamanda tekrar denemek isterseniz işleri sizin için kolaylaştıracaktır.

• Beğen

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@Egehan Kardaş

kardeşim hocam emeklerine sağlık yinede bişeyler öğrendim,ama çok yordu ya :) zor işmiş beni aşıyor bu işler sanrım bir kez daha umutsuzluk ile yapamayacağımı sanrım anladım

Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Öğrenmekten, uğraşmaktan çekinmeyin. Bilgilerinizi yedekleyin yeter, ondan sonra yapacağınız en kötü şey format atmak olur. Ben teşekkür ederim, şimdiden kolay gelsin :)

• Beğen