Kaş'a gidince nereler gezilir?

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Tum forum ahalisine merhabalar;

Bilen bilir ancak tekrarlamakta fayda var, 4 Agustos itibariyle evli barkli bir adam olacagim :brutal324 :D

Velhasil balayi icin Kas'a gidecegiz. Ben az cok arastirdim. Ancak o taraflari iyi bilen birilerinden ilk agizdan bilgi almanin daha iyi olacagini dusundum. Kas dolaylarinda 5 gunluk bir program dahilinde nerelere gidelim, neler yapalim? Surayi da gorun, burayi da mutlaka gezin, surda birseyler yiyin icin diyebileceginiz nacizane tavsiyeleriniz neler olur?

Sevgiler, saygilar.

Scudo

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Selam,

Geçen hafta Kaş'taydım, daha yeni geldim. Bu 4. gidişim ve her seferinde keyif alıyorum. Nerede kalacağınızı bilmiyorum. Fakat Kaş'ta denize ya otellerin önündeki platforlardan ya da büyük çakıl plajından girilebilir. Ben hep otellerin önünden girdim. Yarımada tarafını bilmiyorum. 1 gün tekne turu öneririm Demre Kekova'ya. Fakat bunu da Kaş'tan tekneye binerek değil, bazı tur firmalarının yaptı gibi araba ile Demre'ye gidip(19 km) oradan tekneye binip gezmek şeklinde yaparsanız, açık denizde 4 saat büyük bir motor gürültüsü ile geçirmeden gününüzü geçirebilirsiniz.

Arabanız varsa mutlaka Kaputaş plajına gidin. Dolmuşla da gidilebilir. Müthiş bir yer fakat hiç tesis olmadığı için öğlen saatleri bunaltıcı olur.

Hemen hemen tüm restaurantlar güzeldir. Ben Spagettici ve Bahçe restaurantı özellikle öneririm. Bir de mutlaka Dejavu'da bira içmeli.

Aklına soru gelirse severek cevaplarım, iyi tatiller.

basar

Daimi Üye
Tepki
189
Kaşa gidince mutlaka dalmalı bence.

En azından sabah erkenden güneş yeni doğarken donanımsız (yüzücü gözlüğüyle) da olsa olur.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Cok tesekkurler tavsiyeleriniz icin, ozellikle tekne turu konusundaki uyari iyi oldu, hakikaten 4 saat tekne gurultusu (ki bir de buna garip muzikler, animasyonlar vs. eklenirse) cekilmez olur.

Kaputas'a da mutlaka gidecegiz. Orada bir motor kiralariz belki, bilmiyorum. Ulasim olayini o sekilde halledebiliriz.

Dalma konusuna gelince ben zaten serbest daliciyim ayni zamanda. O yuzden oraya kadar gidip te oralarin su alti guzelligini gelmeden olmaz. Belki ufak bir scuba dalisi yapariz. (hanimdan izin alirsak :D )Yapamasak ta maske/ snorkel/ palet vs. goturuyorum yanimda. Bir serbest dalalim soyle 30 metrelere bakalim :)

basar

Daimi Üye
Tepki
189
@aydin

Dediğim gibi ama. Sabah güneş yeni doğduğunda. Olmadı güneş batarken, insanlardan uzak bir yerde. Çok çeşitli canlılar var.
Mutluluklar...

b_burcu

Üye
Tepki
46
Mutlaka Dalin.adamlar Nerelerden Gelİyolar Oraya Dalmak İÇİn.bu Firsati KaÇirmayin.
Mutluluklar.
İyİ Tatİller

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Konu üzerinden cok vakit gecmis ama yazmadan gecmeyeyim.

Evet, Kas gercekten cok guzel, kafa dinlemek icin bicilmis kaftan. Ayrıca enteresandır ki cok ama cok uygun fiyatlı.

Dalma konusuna gelince Scuba dalisina vakit olmadi, Saklikent'e falan da gittik cunku. Ama gittigimiz her yerde serbest daldim. Ki bunlardan birinde Kaputas'ta yaklasik 15 metrelerde cok guzel bir maske buldum. Turkiye'de satilmayan bir model. Muhtemelen gelen teknelerden falan dusurup alamadilar. Artik kiminse hakkini helal etsin dedim, esimin kismetiymis :)

Yalniz cok enteresandir ki tropik baliklar gordum dalislarda. Sonra Saklikent'e giderken dalgic arkadaslarla tanistik ve bu konuyu konustuk. Sular bu sene cok fazla isinmis (ki nereye gitsek su hamam gibiydi koylarda) Dolayisiyla kuresel isinma baliklarin goc aliskanliklarini degistirmis.

Sozun ozu Kas'a gidilmeli derim. Konuyu kapatirim. :) Saygilar, sevgiler.