Kartepe Yarışı...?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@hasanyildiz

Tv vericisinin olduğu tam zirve 1606 metre. Yolun ilk kilometreleri asfalt, kalanı (kayak merkezine kadar) beton.

İstanbul yönünden gelecek arkadaşlarımız Büyük Derbent İstasyonu' nda inerlerse kendileri için daha iyi olur. Sapanca, Maşukiye' ye Derbent' ten çok daha uzak.

Sise yakalanılma ihtimaline karşı fosforlu yelek ve ön arka farlar alınırsa çok iyi olabilir. Bir düdük çok işe yarayabilir ayrıca.

Scudo
D

Delidumrul

Misafir
Yarış daha aşağılarda yapılsa n'olurdu? Yukarda Greenpark'tan başka yer yok ve geceliği 150 den başlıyor.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar bugün tekrar Birol Toraman ile görüştüm, parkur hazırlanmış geçen seneki tehlikeli iniş es geçilmiş, dolayısıyla parkurda tehlike yaratacak bir pasaj yok, parkur uzunluğu yaklaşık 6 km, bir turda yaklaşık 100 metre irtifa alınıyor.

Yarışın detayları bildirilmedi ama klasik olarak cumartesi program şöyle olacaktır: cumartesi 12:00 de kayıtlar açılır (yerini en geç ogün oradaki yarışçılardan öğreniriz) akşam 16-17 gibi teknik toplantı olur, toplantıda yarış saatleri ve ayrıntıları belirtilir... pazar da ilk yarışlar muhtemelen 9-10 gibi başlar..

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar, Kuzuyayla mevkiinde (zirveye çok yakın bir yerdir) çadır kurabilirsiniz. Yakın zamanda Kuzuyayla' ya gitmedim ama su, tuvalet gibi tesisler orada vardır. Bir önceki mesajımda belirtiğim gibi olası bir sis durumunda kaybolma tehlikesine karşı fosforlu yelek, düdük, fener v.s. yanınıza almayı unutmayın.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar benim de tavsiyem iki kere çıkmamak için cumartesi gidip kamp atın derim. böylece pazar çıkış yorgunluğu olmaz, en iyi çözüm bu, inişte kolay olur yarış sonrası :). Ben şahsen istanbuldan cumartesi gideceğim ve geri gelip pazar tekrar gideceğim...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Büyüklük
Tarih Saat Enlem(N) Boylam(E) Derinlik(km) MD ML MS Yer
---------- -------- -------- ------- ---------- ------------ -----------
2007.08.01 22:03:07 40.7850 30.0863 5.0 3.8 3.9 -.- BÜYÜK DERBENT- (KOCAELİ) (link)

Yarış heyecanına anlaşılan yer bile dayanamadı. Minik depremi çok güzel hissettim. Evde yanlızım, müthiş bir heyecan verdi. Büyük Derbent, Kartepe' nin hemen dibinde yer alıyor.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar Kartepe' de kimler çadırda kalmayı düşünüyor? Ben ona göre davranacağım.

Tarifeli otobüs seferleriyle ilimize gelecek arkadaşlarımız, İzmit otogarda indikten sonra otogar çıkışındaki bölünmüş yoldan Bursa yönüne doğru sapıp, ilerideki ışıklı kavşağı dümdüz geçip ondan sonraki köprülü kavşaktan Ankara yönüne doğru sapıp, bir kaç kilometre sonra olan Köseköy beldesini geçip, iki-üç kilometre sonra olan Sapanca yönüne girsinler. Bu gidişli gelişli yolu 10-15 km. kadar takip ettikten sonra demiryolu ve otoyolu geçen köprüyü aşıp Maşukiye' ye varsınlar. Maşukiye' den yukarıya doğru devam etsinler.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@baymineral

selam dostum, önce ev sahibi olarak verdiğin bilgiler için teşekkürler. biz maşukiyede kalacağız ve bursadan geliyoruz. bursa-izmit otobüsü maşukiyeden veya yakınından geçiyor mu? bizi orda bırakabilir mi acaba?

austa1959

Üye
Tepki
30
@Fatih Özgenlik

hayır geçmez ama siz terminale gelmeden ankara istanbul yolunda (eski adıyla e-5)inin ve yol kenarında şehir içi otobüs durağına geçin.oradan maşukiye otobüsleri geçiyor ona binmelisiniz.geldiğiniz otobüse söylerseniz.sizi e-5 in üstünden geçen üst geçitte indirir.dediğim yer garajlara otobüs terminaline çok yakın ve yahyakaptanın tam karşısı.birde durağın ankara yönündekine gideceksiniz. unutmayın.maşukiye arabaları izmitten ankara yönüne doğru gider.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ama o Maşukiye arabalarına bisikletleri almazlar. İzmit' ten Maşukiye' ye pedallamak gerekiyor.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Aslında Bursa yönünden İzmit' e vardıktan sonra tren garına gidip Adapazarı yönüne giden Adapazarı Ekspreslerinden birine binin ve Büyük Derbent İstasyonunda inin. İneceğiniz istasyon, Maşukiye' ye 1 km. düz yol uzaklığında.

ida degirmenci

Aktif Üye
Tepki
56
@austa1959

bildigim kadarıyla ulaşımda parkurda yarış öncesi federasyon tarafından hazır hale getirilmekte...yanlışmıyım? her yarış böyle olmuştur...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
bilgiler için çok teşekkürler. sanırım adapazarı otobüsleri maşukiye yakınlarından geçiyormuş.

federasyondan gelen yarış yazısına göre;
cumartesi
kayıtlar: 12:00-16:00
teknik toplantı : 17:00 Green Park Hotel.

pazar:
09:00 60 dk. yarışı
11:00 90 dk. yarışı.
15:00 UCI Yarışı.
18:00 Ödül töreni

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@Fatih Özgenlik

O zaman bunun üzerine de iki seçenek sunayım:

1. Otobüsü Maşukiye' de otoyol ve demiryolunu geçen köprünün orada otoyolda durdurun. Hemen bariyerleri aşın. Orada Maşukiye demiryolu durağı var. Trenlere çok dikkat ederek (bu bölgede çok hızlı giderler) , çift hatlı demiryolunu geçin ve 100-200 metre sonra Maşukiye merkezine ulaşın.

2. Otobüsü Sapanca' daki dinlenme alanında durdurun. Dinlenme alanından Sapanca merkeze, oradanda ana yola çıkıp İzmit yönüne doğru 10 km. kadar devam edin.

ExtremE

Aktif Üye
Tepki
26
bende ayvalıkdan yarış için geliyorum. 4sene boyunca izmitde kalmış biri olarak oraları iyi biliyorum ancak c.tesi ulaşım işini nası halledicem halen düşünüyorum. Kayıt için çıkmak gerekiyor. Umarım bir yolunu bulurum.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Kartepe' de harika spor organizasyonları yapılır ama bunun için en büyük sorun olan ulaşımı çözmeleri gerekiyor. Finiküler mi yapacaklar, teleferik mi, bir çare bulunmalı.

Nau04

Üye
Tepki
65
aslında bu tarz organizasyonlarda en temizi otogarda bir araç ayarlayacaklar. katılımcılar 15'er ytl verseler 10 kişi 150 ytl'den heryere götürecek bi minibüs bulunur ama sorun federasyonun yerel temsilci yada gönüllülerle irtibat kuramayacak kadar akıllı olması heralde.. her ilde bir temsilci yok mu en azından?

sırf bu ulaşım yüzünden yarışa katılmakta tereddüt ediyoruz. olacak iş değil.