Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kartepe Yarışı...?

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Fatih Özgenlik tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    selam arkadaşlar,
    bu konuyu daha öncede açmıştım ama sanırım bir problemden ötürü silindi.

neyse bu hafta sonu olması gereken kartepe yarışı hakkında bilgisi olan varsa, bizlerle paylaşırsa seviniriz. yarış olacak mı, olacaksa parkur aynı mı olacak.
    teşekkürler...

2. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Valla aynı soruyu bende sormak istiyorum. Hiç bir yarış havası yok ortalıkta. Ben İzmit' te takip ettiğim yerel gazetede yarışla ilgili bir haber göremiyorum. Ne yapılacak bilemiyorum. Eminimki pek çok kişi aynı soruyu soruyordur.

3. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    bende nasipse bu yarışa katılmayı düşünüorum ama hiç bi bilgi yok ortalıkta

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Fatih selam
    Yarış olacak. Parkur aynı yerde, ancak biraz değiştirilmiş şekilde olacak çok büyük ihtimalle. Çünkü Balkan Şamp.'daki o zorlu teknik inişler, biz çok sporcunun seviyesinin çok üzerinde olmakla beraber, aynı zamanda bir o kadar da gereksiz sertlikte.
    Yarışa bir kaç gün kala halen bir iki soru işareti bulunmakla beraber, yanıtlarının da en kısa zamanda yetkili ağızlarca verileceğini umuyorum.

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Yarış yapılacak elbette, şu an için aksi bir duyumum yok, bildiğim kadarıyla parkur üzerinde çalışılıyor şu anda. Yakında aldığım bilgileri sizlerle paylaşırım...

İdris ACA ve nuriaktürk bunu beğendi.
  6. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Trenle İzmit'e gitsek, tren istasyonundan sonra kartepe ne kadar mesafede?

7. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    1. yarış sabah olursa tren saatleri denk gelir mi?? 2. kartepe şehirden yukarda kalıyormuş tırmanış çok zor olmaz mı? araç var mı ki?? hiç bilen birisi yokmu cevap verse?

8. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    İstanbul yönünden Adapazarı Ekspreslerinden biriyle gelir, Büyük Derbent İstasyonu' nda inersiniz. Büyük Derbent' te her ana hat treni durmaz. Büyük Derbent' ten doğuya doğru bir kilometre kadar pedallayıp Maşukiye beldesine ulaşıp, en azından 3 saat sürecek çıkışa başlarlar. Kartepe' de kayak merkezi açıldı ve yolu yeniden yapıldı.. Kartepe' ye teleferik sistemi henüz inşa edilmedi. Toplu taşıma aracı yok ama zirveye işleyen bazı taksiler varmış. Bu taksiler 30-40 lira ücret talep ediyorlarmış.

Anadolu' dan gelecek arkadaşlarımız, trenden Arifiye' ye de inerler. Fazla dik iniş çıkışın olmadığı yaklaşık 20-25 km. düz asfaltta pedallayıp, Maşukiye' ye ulaşır ve yukarı doğru devam ederler.

Büyük Derbent istasyonunda ana hat treni olarak sadece Toros Ekspresi' nin durduğunu biliyorum. Anadolu' dan gelecek arkadaşlarımız için Maşukiye' yeye Arifiye' den daha yakın bir ilçe olan Sapanca' da ana hat treni olarak Toros ve Boğaziçi Ekspresleri durmaktadır. Ama bu trenlerin Anadolu' dan gelip Sapanca' da durduğu saatler öğleden sonraya denk geliyor.

İstanbul yönünden gelecek olanlar için sıkıntı olmaz. Çünkü Adapazarı trenleri ile gündüz saatlerinde, zirveye çıkacak vakit kalacak şekilde dağ başına ulaşırlar, fakat İç Anadolu' dan gelecek arkadaşlarımıza İç Anadolu Mavi ile gelmelerini öneririm. İç Anadolu Mavi sabah 09.00 gibi İzmit bölgesine varıyor. Trenden Arifiye' de iner ve pedallarlar. İzmit' e sabah saatlerinde varan diğer ana hat trenler, Ankara Yataklı, Fatih, Meram, Pamukkale, Anadolu gibi trenler oluyor.

Şahsen Kartepe' ye gidip gitmemeye karar vermedim. Eğer organizasyon yapılırsa uygun bir yerde buluşup zirveye hareket edebiliriz.

9. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Kartepe' ye çıkış yolunun başlangıcı, İzmit şehir merkezine 20 kilometre civarı bir mesafede. Sakın İzmit üzerinden planlamayın. Dediğim gibi yada Derbent' te ineceksiniz, ya Sapanca' da, ya da Arifiye' de. Tırmanış başlangıcı olan Maşukiye' den tam zirve ise 16 km. kadar mesafede.

10. austa1959

austa1959 Üye

Seviye:
    ne yazık ki buralardan hiç kimse bi şey bilmiyor.sanki izmit ten kimseye danışılmamış gibi. kartepe hiç uygun bir yer değil yarış için.hem ulaşım yönünden büyük problem.hemde yüksek irtifada zorlu bir parkur. sanırım federasyon kendiliğinden düzenliyor gibi.kocaelideki bisiklet ile ilgili kimseye danışılmamış havası var burada. bilmem yanılıyomuyum.

11. austa1959

austa1959 Üye

Seviye:
    yani izmitten birileri olsaydı organizasyonda mutlaka insana ihtiyaç duyardı.bizide ararlardı mutlaka yardımcı ol diye.

12. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bugün Birol hoca ile (Toraman) görüştüm parkurda çalışmaktalar ancak şu anda sayısal değerler tam belli ancak parkurda fazla bir tırmanışın olmadığı bilgim dahilinde, 1-2 gün içinde ayrıntılı bilgiler ulaştıkça tekrar iletirim.

13. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar be maltepeden ada treniyle sapanca ordan kartepeye tırmanışa gececem cumartesi günü sabah 7 30 da maltepeden kalkan trenle benle beraber gelmek isteyen olursa bana özelden msj atabilirsiniz hem zevkli bir yolculuk olur hemde güzel bir antreman olur nedersiniz beni arayabilirsiniz bu numaradan 05364928372 ilker kayıtları yaptıktan sonra parkurda anrtremana geceriz

14. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk yarış saat kaçta başlayacak?

15. Mahmut KARABİBER

Mahmut KARABİBER Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar kartepe izmit merkezine yakınlıgı ne kadar. ayrıca izmitin hangi yönünde bulunuyor bilenler varmı acaba ?

16. hasanyildiz

hasanyildiz Yeni Üye

Seviye:
    MUAMMER YILDIZ

kartepe masukiyeden yaklasik 1200 mt irtifa kazanilarak cikilan bi yer, tirmanis 18km, biraz da canta falan olursa 2 saatten önce bitmez cikisiniz, ben yaris temposu 68 dk da cikmistim. kartepeye pedallamayi ve ardindan yarismayi dusunen arkadaslarin bilgisine.. :)

MUAMMER YILDIZ

17. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Herhalde otobüs falan kaldırılır :(

18. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben gelmek çıkmak isterim kartepe ye ama gözümü korkutmuyor değil o kadar çıkış :D

19. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben maşukiye de konaklama ayarladım. artık bir şekilde araçla çıkmak gerekecek kartepeye yoksa yarış öncesi o kadar tırmanmak akıl karı değil.

20. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletle gidecek olursa bursadan zaman olursa geliirim valla bıktım buralardan :)