Kartepe Keyif Turu

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
Sürekli performans için çıktığımız kartepeye bugünde mangal yapmak için çıktık. Sürekli performans nereye kadar :) Maşukiye'den otele çıkan yolda 9.km sapağın'dan ormana doğru giden patika yola girdik. Orada bizim turu organize eden abi'nin(yakup kadıoğlu) barakasına gittik. Baraka tam hazır değildi derma çatma bir baraka. İçinde soba vardı sobayı bi güzel yaktık üstüne ormandan taze toplanmış kesteneleri koyduk , çaysız olmaz tabi çayıda demledik odun ateşinde pişen taze kaynamış demli çay :) bi güzelde ısındık acayip soğuk vardı.Köftelerimizi mangal'da pişirip bir güzel yedik 1 saat kadar sindirsin diye bekledik , muhabbet ettik temiz havanın tanıdı çıkardık sonra 9. km den sonra devam edip otele kadar çıktık otele 6-7 km kala müthiş bir sis çöktü ve kuru bir soğuk üstünede rüzgar gözgözü görmüyor o derece bir sis sorunsuz çıktık otele tabi ben en önden çıktım baya bi bekledim otelin orda hem soğuk hem rüzgar 1 derece idi hava üstünede ben terliyim nasıl üşüyorum belli değil :) sanırsam hasta olucam boğazım şişmiş :) sonra diğerleri geldi resim çekildik ve inişe geçildi suadiye yolundan indik yoğun sis ve soğuk altında inene kadar soğuktan dondum indiğimde ellerimin ve ayaklarımın soğuktan kaskatı kesildiğini anladım böyle bir soğuk yok. toplam 75 km yaptı toplam rakım : 1600. çok yazdım sanırsam resimler gelsin :) iniş videosunu sonra eklicem.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
tırtıklı pislik çıkan bilir %17 eğim
(link)
(link)
(link)
(link)
evet burayı geçerken yusuf ata ata geçtim ayı çıkarmı yabani domuz ya kurt çıkarsa ? diye diye yolu bitirdim :)
(link)
(link)
(link)
(link)
soba gibisi yok :)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
yoğun sis ve soğuk sanki sibirya'ya geldim :) otel gözükmüyor o derece bir sis.
(link)

izmit körfezine kartepe eteklerinden bakış :)
(link)

yukardaki resimleri telefonum ile çekmiştim aşağıdakileri ise foroğraf makinası ile çektim.
(link)
(link)
bol oksijenli tertemiz ortam
(link)
mekan :)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
donuyoruzz abii çabuk çekk :D
(link)

Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Gerçek kestane Bursada yenir Melih. :) Ne üşümüssündür şimdi.Bu arada yazında Türkçeyi katletmıssın okumak ıcın bayagı ugrasmak gerekıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@ebubekir sözbir

bigün onuda yemeye geliriz :) düzelttim yazıyı uzun olduğu için kargaşa gibi gözükmüş :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bugün tüm gün bilgisayar başında ders çalıştım. Akşam üstü dışarı çıkınca havanın nasıl soğuk olduğunu anladım. Bu soğukta Kartepe'ye çıkmanın tadı eminim bir başkadır.

Ben dün Soğuksu'ya çıktım ve yolun son bir kaç yüz metresinde sağlam yağmur yedim ama ıslandıkça keyif aldım. Sanırım zor şartlarda sürmek daha çok keyif veriyor.

Not: Tabii ki her zaman tedbirlik çıkmak lazım. Soğuğa yiğitlik olmaz. :)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Tahir Keskin

abi hasta olucaz gibi boğaz şişti inişte felaket soğuk yedik tedbirliydik ama yetmedi erken kış gelmiş :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Melih Çolak

Demek ki yeterli tedbiri almamışsın kardeşim. Dün ben de az kaldı diyerek yağmurluğu giymedim ve taytıma kadar ıslandım. Fakat yanımda atlete kadar yedek kıyafet taşıdığım için üşümedim. :) Bagaj denen meret çok işime yarıyor. :D

• Beğen

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Ne güzel kazasız belasız bir tur yapmışsınız daha iyileri olsun İnşallah.
Yalnız bizim yerimizede kestanelerden toplasaydınız ya :)

• Beğen

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Barış TURAN

evet düşündük yapmayı ama geç olmuştu yapamadık :) ben karabiberli seviyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Ah kanki ah, sabahın 5'inde uyandım, ekipman hazır bisiklet hazır, ama gök gürültülü sağanak vardı gölcükte. Burdan izmit merkez 18km... 18 km boyunca o yağmurda süremezdim yağmurluğum yoktu... Nasılda bahaneler çıkardım :) İşin gerçeği yağmur devam eder diye gitmedim. Bidahakine artık :(

@Tahir Keskin

Beni hiç çağırma zaten :rolleyes:

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Berksan

Mesai arkadaşlarım ile yaptığımız bir organizasyondu dostum. Onların arabayla çıktıkları yere bisikletle gittim ben. :)

• Beğen

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
Off sis mis,pus,kestana, tam benlikmiş yahu.

bu smileyler de heralde kartepe eğimleri olması lazım,gps çekmiyordu heralde strava niyetine :p

1.ve 2. gülücük arasında eğim kaç şimdi yani?

https://i.hizliresim.com/lzN8gl.jpg

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Cenk_

gelin toplayın hocam millet çuval çuval götürüyor :)

@Sinan Ş

18 km ort eğim %8. yer yer %17 kadar çıkıyor belli noktalarda ardı ardına sert rampalar geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: Cenk_ ve Sinan Ş

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@ebubekir sözbir

:):):)buna güldüm ebubekir.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
rabbim yüzünüze gülmüş vallahi. virajlar alınırken o kadar kusurlu ve tehlikeli hareketler var ki ne diyeyim yiyecek ekmeğiniz varmış?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@MUSA Ç.

evet bende farkındayım önden giden 2 kişi 14-15 yaşlarında kafalarına göre iniyolar tecrübeleri yok kıyafetleri bile bisiklet için uygun değildi kazak ile bisiklet sürüyolar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
keyifli bir tur oldu. Tabi antrenmanlı olmak başka birşey hızına yetişemedik. Bakınca bende güzel kestane toplamışım

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Saim karagöz

benimde jeton şimdi düştü çınarlıdere turuna yorum atmıştım senin olduğunu şimdi çaktım abi :)
bana bakmayın abi siz beraber pedallamak güzeldi , kestaneler süperdi ya çıtır çıtır yedik :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin