Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kartepe inişinde ağır kaza

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sapienza tarafından paylaşıldı.

1. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    18 nisan 2015 tarihinde Kartepeye yol bisikletim ile çıkacağımı daha önceden sizinle paylaşmıştım.O gün ehliyet sınavından hemen sonra saat 15.00 da kartepeye gitmek için Körfezden yola koyuldum önümde 70-75 km yol vardı 1.5 - 2 saat sonra maşukiyeye varıp hiç dinlenmeden tırmanışa koyuldum. IMG_1584.JPG
    Artık aşırı derecede yorulduğumu fark edince biraz dinlemeye koyuldum yanımda getırdığım nevaleleri yedim tekrardan yola koyuldum IMG_1594.JPG
    Artık kartepeye 5 km kalmıştı son 5 km duzluk gıbı gelldı gozume artık cok daha hızlı tımanmaya basladım ve saat 19.00 da kartepenin zirvesine ulaştım.Bu arada beni iniş yapan yol biikletli abilerimiz karşıladı tesadufen helal olsun aslanım gibi ifadelerle bende kendimden grur duydum. IMG_1608.JPG
    Ardından kapıda fotograf cektımek ıcın ızın ıstedım Volkan abide bana izin verdi hatta bana cay ikram edip muhabbet etti.Saati sorduğumda 19.05 dedi artık gitmemin gerektiğini anladım.Kaza aşamasıda burda başladı.
    Ben inişe gectim fakat onumde yaklaşık 70 km yol olduğundan hava karamasın dıye yol bisikletile bayır aşağı pedal basarak onume gelen arabaları geçerek yola devam ediyordum tam 10 km ınış yaptıktan sonra manzara kafe-restorantın önunde nedenini hatırlayamadığım bir sebepten ötürü takla atmısım(ben hatırlamıyorum)oradakılerın yardımıyla kocaelı unıversıtesı hastanesıne goturuldum(ambulansla)orada bana sabaha kadar muaye yaptılar 1 hemsıre ve bır doktor beraber yuzume 31 DİKİŞ ATTI.Ayrıca burnumda KIRIK var.
    Bunların hepsi KASK TAKMADIĞIM İÇİN BAŞIMA GELMİŞTİR.Bundan sonra bısıklete bınebılırsem(ben istiyorum fakat ailem asırı derecede karşı)FUll face koruma kaskı takmadan yol biskletime binmeyeceğim
    Bu buyuk bir ders oldu.Heyecan ve çoşkuyla gittiğim kartepeden dönüşüm ambulans ile oldu.
    Bisikletimin yeni halı:( :(
    IMG_1619.JPG IMG_1617.JPG IMG_1615.JPG IMG_1616.JPG IMG_1618.JPG
    Arkadaşlar bisikletimi yeniden toplaakta bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.(1 ay önce almıştıım.)
    Dipnot:yol biskletine tekrardan bindiğimde downhillcilerin kullandığı kros kasklarından takıcağım.

Ekli Dosyalar:

hogutmen, hermes1978, oguz62 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Muhammet YILMAZ

Muhammet YILMAZ MtB

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    büyük geçmiş olsun allahtan büyük zarar görmeden kurtulmuşsunuz daha kötü şeyler olabilirdi tekrar geçmiş olsun

3. Klasikci

Klasikci Kıdemli Üye

Adı:
    Yavuz.O.YILMAZ.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun genç arkadaşım bayağı üzücü bir durum!!!allah korumuş.

4. erencaner

erencaner Forum Demirbaşı

Adı:
    Eren Caner
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cok gecmis olsun dostum. Yine de ucuz atlatmissin. Bundan sonra kendinden emin olarak bineceksindir hep. Kask tabii ki onemli. Yokus asagi arabalari gecerek gitmek.. yine de ucuz. Umarim eskisi gibi olur

5. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ah be guzel kardesim keşke bu şekilde ders almamış olsaydın,çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin,inşallah en kısa zamanda iyileşirsin

Gökhan BİROL bunu beğendi.
  6. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @firatatalay34@erencaner@redwolf@Muhammet YILMAZ tesekkurlerBöyle ogrenmek kötu oldu gerçekten

7. ieycl

ieycl Yeni Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Bırak kasksız eldivensiz bile çıkmıyorum ben yola. Allah korumuş seni ölebilirdin de !

8. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    büyük geçmiş olsun allah daha beterinden korusun kaskız bu kazadan sağ kurtulduğunuza dua edin bence . bu zamana kadar inişlerde hep yavaş inmişimdir özellikle kartepede bi abimiz daha vardı oda virajı alamayıp beton mikserine çarpmıştı ve boynunda çatlak vardı

9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kask takmamış ve kazayı bu şekilde atlatmışsın, gerçekten çok şanslısın.
    Keşke böyle kötü bir tecrübe yaşamamış olsaydın. Bundan sonra çok daha dikkatli olacağına eminim. Çok geçmiş olsun.

10. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Geçmiş olsun diliyorum ama niçin kask takmadığınıza anlam veremedim hele kartepe inişi gibi bir yerde yüksek hızlarda , Allah korumuş sizi bundan sonra güvenlik önlemi olarak kask , ışık almanızı temenni ediyorum.

11. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Allah acil şifalar versin kardeşim şimdi keşke şöyle yapsaydın da böyle etseydin de cümleleriyle seni yormayacağım bu acıyı zaten yaşayan bilir kendine mi ? daha yeni aldığın bisikletine mi ? yoksa güzel giden birgünün ardından eve acı bir tecrübeyle dönmeye mi yanarsın bilemem şükür etki hala hayattasın ve hala bisiklet kullanmayı arzu ediyor durumdasın zamanla dilerim toparlar ve bu kez çok daha bilinçli bir biçimde bisiklete yeniden dönersin ( Aileni ikna edebilmen işin en zor kısmı olacak )

ebayusuff bunu beğendi.
  12. ismail.yüksel

ismail.yüksel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gecmis olsun. Gecenin dordunde sakir sakir yagmurda cukura dusup yuzumu yere vurdugum anlar aklima geldi.

13. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cok buyuk gecmis olsun. Allah acil sifa versin kardesim.

inislerde cok dikkat etmek gerekiyor, ozellikle uludag ve kartepe gibi uzun inislerde. cunku bisikletin vermis oldugu keyiften oturu insanin daha da cok hiz yapasi geliyor. iste bu duyguya engel olmak lazim.

insallah bundan sonra basiniza kaza bela gelmez, bisikletin keyfini cikarirsiniz.

14. nonsteril

nonsteril Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Keşke demenin bir faydası yok. İnşaallah hepimize ders olur.

15. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ReşitÇağırgan Ben oncelıkle ailemi ikna edip ardından korumalıklarımı alıp en son bısıklete bınmeyı dusunuyorum ama eskı bısıkletımle gezmeyıde ıhmal etmem ailem yol bısıkletıne karsı suanlık bakalım ne olacak

16. Angell

Angell Yeni Üye

Adı:
    Melike Şaşkın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    böyle şeyler okuyunca içim cız ediyo... nedenini hatırlamıyorum demişsiniz hafıza kaybı mı gerçekleşti acaba az da olsa?

17. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ertanmrtz para biriktirip almaya çalısıyordum suan artık delıklı kask bıle ıstemıyorum yol bısıkletının ustune downhıllcılerın kros kaskından takacagım bıaz absurt durabılır ama koruyacaktır

18. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Başınıza çok elim bir kaza gelmiş.
    Allah cc bir daha göstermesin.

Erdoğdu MUTLU bunu beğendi.
  19. MurathanKaratmanlı

MurathanKaratmanlı Aktif Üye

Adı:
    Murathan Karatmanlı
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun çok feci bir olay :agla:

20. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Angell Bilincim yerinde degildi ama babamın numarasını falan vermısım o kısımlarıda hatırlamıyorum bı sure sonra hatırlamaya basladım yolun ılk 65 km cok ıyı hatırlamam ragmen kaza yaptıgım yerı bıle hatırlamıyodum tutanakta gordum sonra arabayla gıdıp baktık