Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kartepe bisiklet takımı uzun bi aradan sonra buluştu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    pazar günü tesadüf denk geldik,ben ,fuat,ahmet ile modadan çıktık,hekimbaşından girdik,karşı yönden furkan geçti selamlaştık sonra ekip ile buluştuk,

sağdan sola,fuat,erkan,bahtiyar ve furkan,
    hasret giderdik,

ahmet bi selvi yaptı,

bahtiyarı özlemişim,

anılar ,anılar unutulurmu yahu,,,

fuatta girdi kareye

haydi polineze,

mola,,,

tanıdı ,önce havladı ,sonra bi güzel peynirli bisküvileri yedi

uslu çocuk oldular,

ölüm virajı,
    ve yerde bubi tuzağı,

polinezden sonra ayrıldık,
    takım şile yapacaktı ama hafif yağmur başladı ,reşadiyeden dudullu yaptılar,
    ben fuat,ahmet dönüşü çavuşbaşından yaptık ,bu arada takımdan kerem bursaya yerleşmiş haberi aldım.

bu adam 2 km 'lik eğimi 15 kilo bisiklet ile gene çıktı ,meşhur çavuşbaşına giden eğim,ayrıca 900 metrelik kara dut eğiminde 17 'leri göğüsledi,,
    namı diğer fuat şehler.......

2. Kerim A.

Kerim A. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe abi konuyu yeni gördüm fotolar görünmüyor, düzeltte bakayım hasret gidereyim :)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

yeni baştan atayım,

furkan tepeye bakıyor yağmur çiselemeye başlamıştı.

möhabeti kaçırdın kerim....:islik::komik::komik::komik:

ikili takdik.....

Furkan TK ve Kerim A. bunu beğendi.
  4. Kerim A.

Kerim A. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe Vallahi kaçırdık özledim yahu, hele bir alışayım buraya ilk fırsatta geleceğim :)

5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

gelmeeeee biz geleceğiz bursaya ,plan şu, yalovadan bursa,,,ekip o.k der ise geliriz ya da ben tek gelirim bursada işkembe içerük...:islik::komik::komik::komik:

sevgili dostlarımız bizi tanır...

Kerim A. bunu beğendi.
  6. Kerim A.

Kerim A. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  7. irfanyazicitunc

irfanyazicitunc Onursal Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Hah işte aradığım resim kareleri,
    İşte şimdi oldu ne o herkes ayrı ayrı Kartepe formasıyla, hepiniz bi arada çok sevindim. Birliğimiz daim olur inşallah.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kerim bu topikte kartepe bisiklet takımı hasret giderir.furkan bu ct yarışacak ,uludağda

@irfanyazicitunc

biz bi ayrılırız sonra gene kenetleniriz,irfan kaptan,bahtiyar her daim gelemiyordu,kerim bursaya yerleşecekti,sonuçta ben furkan erkan kalacak idik,ama benim yeni elemanlarla kesin çalışma durumum olduğundan takımdan ayrı kaldım,
    bütün kış yeni elemanlar ile çalışacağım,ayrıca furkan ve erkan ikili partner olarak durmadılar çalıştılar.

ayrıca kartepe bisiklet takımı rüştünü ispatlamış idi,araçsız kartepeyi en zor yerden aldılar bu forma 6 kişide var.
    kerim yola yeni geçti,aksilikler yüzünden kartepeyi alamadı ama idmanlardaki başarısı vardı,sonuçta kerim kartepeyi alacak kondüsyonda artık.buna inanıyorum...

eski mesajlarım takımla ilintili,

topiğe mesaj atacak yeni üyelerin dikkatine ,,

1- bu topik tamamı ile karbis bisiklet takımının çalışma topiğidir ,
    2- bu topikte çalışma yapacak arkadaşların kesin olarak 50 km boyunca yapmış oldukları (hız kesmeden ) strava kayıtları önceliğimizdir, özellikle düz yol değil sert eğimlerde çalışanlar için.
    3-strava kayıtlarını herkes bu topiğe koyabilir çalışmalarını,
    4- karbis açılımı kartepe bisiklet takımıdır ,bu bir projedir ve geliştirilecektir,
    5- karbis forması 2015 de ekip tarafından giyilecektir,
    6- bu formaya hak kazananlar ben -korcan-erkan-bahtiyardır ,son kartepe turunu( 14 .turu) ist-kartepe-ist olarak tamamlamış bulunuyoruz 203 km 16 km eğim 7-15 arası
    7- formaya hak kazanacaklar 203 km devirecekler,genede isteklerine bağlı olup forma istemeyebilirler,
    8- kartepe turu kesin olarak araçsız yapılmıştır sadece feribot ile geçilmiştir,
    9- 99 km gidip üzerine eğimlerin 7-15 arası değişen kartepe rampalarını alarak 1300 rakıma çıkılmiş ve akabinde aynı yerden 16 km inilmiştir,üzerine 72 km pedal çevrilmiştir toplamı 203 km dir
    10-karbis bir iddanın adı olmaya devam edecektir,istanbuldan mtb -yol bisikleti kullanan herkes kartepenin tadını alacaktır
    11- kartepe zorun adıdır 16 km eğim zorun adıdır,düz yolda gitmeye benzemez,bu nedenle önce dudullu-göçbeyli arasında çalışmalar yapılmış olup bundan sonrada yapılacaktır bura 50 km dir ve sert eğimler vardır 50 km pedal kesilmeden gidilmiştir
    12- karbis ekibi ile çalışan arkadaşlar serbesttir biz bu arkadaşları asla tutmayız ,zorlada ala koymayız ,yalnız karbisin antremanlarına gelen herkes ekip ruhuna uymak durumundadır ,
    13- ekip ruhu ise , hiç kimse bu ekipte birbirine rakip değildir ,herkes bu ekipte kendisi ile yarışmanın ne olduğunu bilecek ve bunu özümseyecektir,
    14- bisiklet sporu nankördür bıraktığınız an sıfırlarsınız ,kış aylarında evinde treynırı olan çalışabilir olmayan ise sabah koşuları yapabilir,
    15- bu ekip profesyonel değildir ama antreman anlayışı profesyoneldir,bu anlayış 50 km boyunca herkes sürat yapar tekeri patlayanı kimse beklemez ve tekeri patlayan anında tekeri onarır ve ekibe yetişir bu anlayış sadece karbis bisiklet takımında uygulanmış bundan sonrada uygulanacaktır ,bilirizki sürat üzerine beklemek vücudun soğumasını beraberinde getirir ve tekrar sürate geçmek ise hatadır ,
    16 -2008 den beri beslenmede hata yapsa idim şimdi hastanede yatıyor idim ,antreman öncesi, bi gece öncesinden yüzde 70 karbonhidrat ve geriye kalan oranlar ise yüzde 10 protein ve yüzde 20 yağdır ,karbonhidrat gereklidir çünki 50 km boyunca pedal kesmeden sert eğimlerde basmak için karbonhidrat gerekir,12 saatlik aktivitede ise yüzde 70 yağ yüzde 20 karbonhidrat ve yüzde 10 proteindir.
    17- karbis -kartepe bisiklet takımı çalışmalarına devam edecek ve istanbulda tek iddalı ekip olarak istanbuldan kartepeyi araçsız almaya gönüllü olacaktır,

kartepe başarıları

1- 13.tur erkan 1300 'ü aldı,39 km eskihisar,58 km suadiye ,15 km eğim ,15 iniş ,72 km dönüş
    15.tur erkan 1300 'ü gene aldı.

bahtiyar

2- 15 turda 14.200 km tırmandı,istanbuldan kartepeyi aldı.
    14.turdada aldı

furkan

3-15 turda istanbuldan kartepeyi aldı,

korcan

4- 14-15 turda istanbuldan kartepeyi aldı,

formaya hak kazanmak için 100 km gidip 15 km eğim çıkıp (suadiye taraftan )15 inip,72 km yalovaya dönmek vardı 5 adam işi aynen başardı,
    17 tur düzenledim ,4 yenilgi 2 'si maşukiyede ,14 km eğim çıktım, birinde sıcağa diğerinde fırtınaya mağlup olduk,
    suadiyede 2 yenilgi, sisteme yenildik,100 km sonra 15 km eğimde 50-34 arka 11-28 idi ,diğerinde sıcağa,tüm yenilgilerden ders aldığım için ekim ayının sonunda 18.turu yapacağım,her zamanki gibi çok sert suadiye eğimlerinden,20 tura tamamlayıp ,defteri kapatacağım,giden olur ise gideceğim....

kartepe bisiklet takımı ne idi ?eski dereceler rekorlar,

50 km 'de durmadan basan dostarım ve dereceleri,

erkan,2 saat

Bike Ride Profile | Morning Ride near Istanbul | Times and Records | Strava
    dereceler

1- erkan közen 50 km pedal kesmedi 2 saat
    2- kerim -aynı yerde 2 saat 3 dakika
    3- kudret aynı yerde 2 saat 5 dakika
    4- furkan 2 saat 7 dakika
    5- korcan 1 saat 56 dakika
    6- bahtiyar -2 saat 10 dakika

furkanın altında bisiklet cube değildi,genede sıkı bastı.kerim 26 jantta motor gibi gitti...

idman sonu kriterler eski mesajlar,

evet ekip ,bizim farklı olmamız sayımızı azaltmakta bunun nedeni yukarıda yazdığım maddeler yeni üyeler bunları okuyunca pek kimse açıkça talepte bulunmuyor birde anladığım kadarı ile anadolu yakada eğimli arazilerde 50 km durmadan basan yok olsa idi buraya starava kayıtlarını koyar idi, bizim isteğimiz bu ,daha önce biliyorsunuz acemi dostlar ile gerek başıbüyük eğimlerinde gerekse şile eğimlerinde ve bıçkıdere eğimlerinde çalışma yaptık ama birde biliyoruzki her tecrübesizlik bize ders olmuştur,performansı yüksek olanlar ile performansı düşük olanlar aynı antrmenda bulununca gördükki eğimlerde yüksek performansı olanlar eğim sonu beklediğinde vücutları soğumakta ve o gün için antremanları aynen boşa gitmekte idi artık bunlara gerek yok bundan sonrada uygulamamız değişmeyecek ,evet dediğim gibi bundan sonra , kesin olarak gerek anadolu yakada gerekse avrupa yakada 50 km eğimli arazilerde pedalşörlerin durmadan yapmış oldukları antreman strava kayıtlarını bu topiğe koyarak bizleri bilgilendirmelerini rica edeceğiz bunun nedeni bizim ile çalışma imkanlarının olup olmadığıdır,,bizden yüksek performansada sahip olabilirler asla gocunmayız bilakis övünürüz...yalnız olmadığımızıda anlarız,,

eski mesajlar,,,

kartepe bisiklet takımı

6 elemandan kuruludur,,,

1- kudret
    2- erkan közen
    3- bahtiyar közen
    4- kerim
    5- korcan
    6- furkan

karbis formaları nisanda yaptırılacak ve 6 eleman tarafından giyilecektir,alınan son karar gereğince kesin olarak kontenjan kapalıdır.
    bunun nedeni nerde çokluk orada zorluktur ,esasen etaplarımız zor olduğu için katılım zati olmamıştır dudullu- göçbeyli etabında 50 km lik mesafede bir çok çalışma yapılmış burada asla pedal kesilmemiştir ,kurallarımız serttir lastiği patlayanı kimse beklemez herkes lastik değiştirmeden sorumludur,bir amatör performans bisikletçisinin bileceği kurallar vardır bir kere spd pedalın şart olduğunu bilir spd pedal eğimlerde kar ile kişiye döner ,klasik pedal ise eğimlerde hammallıktır ,burada tüm çalışmalarımızın sonuçlarını yazacağız ,herkesin faydalanmasını göz önüne alacağız daha önce olduğu gibi,gruba yeni gelen korcan ve furkan ekip ile uyum sağlamışlardır ekibin en kıdemlileri ise bahtiyar -erkan ve kerimdir ,bu grupta en fazla pedallamış olanlar onlardır ,bahtiyar evli olmasına rağmen bizi bırakmamış son kartepe turunda araçsız kartepeyi almıştır ,çoğu insanın araç ile başarabildiği etabı karbis takımı araçsız almıştır bundan sonrada araçsız alacaktır,bu topik devam edecektir bu topiğin açılış amacı kartepe içindir..

elemanlardan emekli olacaklar için hiç bir şey diyemeyiz ,zamanla ayrılan olur ise 6 sayısına tamamlamak için yeni elamanlar düşünebiliriz ,bunun için öncelik çalışma etabı ise polinezdir ,buluşma yeri üsküdardır ,antreman yapmamızın nedeni kartepedir boşuna antreman yapmayız,yeni arkadaşlar ilerde olacak ise kesin olarak alt yapılarının hazır olması lazım ,bunlar spd pedaldır,spd pedal olmayan antremanda zorlanır sert eğimlerde,işin rajonu budur klasik pedal tarihe karışmıştır,kask şarttır eldiven şarttır ,tayt hareket kolaylığını sağlar kot pantolon ile antreman olmaz.
    içe asla pamuklu fanila giyilmez,kışın kesin termal,bisiklet kışlık forma kışlık tayt uzun ,kar maske termalli,gözlük ,eldiven kışlık,

bu ekip içersinden yarışlara katılan olmuştur,ekip serbesttir,yarışlara katılacak isek ödülünde büyük olması lazımda bu ülkede kimse bisiklet yarışlarından 100.000 kazanmaz verilen emeğin karşılığı yüksek ücret olmalıdır ,aksi takdirde kişinin yaptığı işe saygısı kalmaz ,bu ülkede bisiklete sermaye ayrılmaz ,kitleside yoktur futbolun kitleselleşmesi kadar bisiklet asla kitleselleşmemiştir,getirisi olmayan bir spor dalına hiç bir sponsor milyonları bağlamaz.bura avrupa değil..

bu gerçekler karşısında karbis elemanları olarak gönüllüyüz ,çalıştık çabaladık kendimiz için doğru beslenmeyede önem verdik ,bir çok kez yazıldı çizildi.kendi deneylerimi yazdım herkesin vücudu farklıdır iki adım yürüsem vücudum yakar ne kadar yesemde asla kilo alamadığım bir gerçektir metabolizma babaya çekmiş,bu nedenle herkes kendi vücudunun doktoru olacak ,metabolizması ağır işleyen şişmanlamaya müsait demektir yüklenirse şişeceği kesin bu nedenle bu insanlar dikkat edecek ,diyetisyene başvuracaklar,,,,,

yukarıdaki 6 eleman sabittir ve çalışmalarımız nisan ayı itibari ile kesin başlayacaktır şu an için kontenjan kapalıdır...

eski anılar,mart 2015,

furkan ile sahilde karşılaştık,

solda eski küheylanım...

resimler erkandan..

eski küheylan ile 44-32-22 arka 11-34 ile vakit kaybettik.

çavuşbaşı eğimi,,,dönüşte...

adama dut yedirten dut eğimi ekip bilir orayı....

yoros anıları,,,[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

ahmet ile fuatıda almıştık...[​IMG]

fuat o gün 14 kiloyu çekmiş idi,,,,

maşukiyede scott scale 30.....bir zamanlar....