Kartepe 14. sefer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu topiğin süresi bitmiştir,istanbuldan kartepe alınmıştır
gölcükten gelen dostum iskender suadiyeden çıkmıştır ilk o varmıştır korcan dostum ikinci almıştır,
korcan saat 04.40 ekip ile başlamıştır,
istanbuldan 9 kişi geldik alper sonradan dahil oldu
saat 07.15 topçular çıkışı oldu ve 58 km sonra ben 09.45 de vardım
saat 10.30 tırmanışa geçtim 14.8 km tırmandım son 1 km var idi demir kapıya ,devam etmedim ekip yalnış yola girmiş idi,
ekip dağılınca benim neşem kaçtı
erkan 3 kez tırmandığı halde 4 'üncüde yolu şaşırdı yol araç trafiğine kapanmış idi,evet ekipte erkan ile dalınca hatalar üst üste geldi,suadiye köyde başlangıçta yavaş çıkın dedim bu dinlemedi,ve yol ayrımlarında cebe bakılmadı,
evet araçsız istanbuldan kartepe oldukça güçtür bunun için 60 km eğimli güzergahlarda çalışma yapmak yani pedal kesmeden gitmek lazım evet ekip çalışmış idi ,ama yalnış yola girilmesi vakit kaybettirmiştir sadece korcan ve iskender şanslı idi onlar benim önümde ağır başladılar sağa dönülen yoldan döndüler,ikaz ettim dönün diye izmit belediyesinin tabelası var idi,yol kapalı idi ama sadece araçlara,
suadiye çıkışı trafik açısından uygundur maşukiye değil,
suadiyeden çıktık oradanda indik ama bayram dolayısi ile araç var idi,
evet topiği devam ettirmek isteyen kartepeyi alır benim için mahsur yok,
15.tur 23 nisanda olacaktır,dönüşü yalovadan yaptık ben bahtiyar erkan korcan istanbula döndü diğer dostlar araç ile döndü
yapılan km 'ler bostancı -eskihisar 39 km
topçular-suadiye köy 58 km
suadiyeden 1300 rakıma 14.8 km çıktım iniş aynı 14.8 km
yalova dönüş 72 km

Scudo

Korcan F.

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Focus
Kudret ağabey,

Bu zorlu Kartepe maratonunda; Bize ettiğin öncülüğe, verdiğin cesarete ve güvene çok teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Korcan F.

daha işin başındayız 14 tur yaptım daha başlardayım,evet kartepeyi istanbuldan araçsız almak açıkça kondüsyon gerektirir korcan sen ile erkan sonda çok sıkı bastınız buda şunu gösterdi kartepe ikinizi bitiremedi özellikle rampaları ,arkadan ben ile bahtiyar size yetişmek için son 5 km 'de 38 tempoya vardık ama nafile idi önemli olan iyi bir zamanlama ile 4 adamın yalovaya ulaşması idi, bu başarıldı bu 4 adam 23 nisanda aynı çizgiyi korur diye düşünüyorum.

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
@Ferhat Köse
Ferhat bey rota çok güzelmiş 13 km ısınıp sonra yokuş toplam mesafede 87 olunca tadından yenmez.Pazar sabahı 6:00 çıkıp öğlen vakti evde olmak kahvaltının sonuna yetişmek.Bizim buralar düz,tırmanış için en az 55-60km gitmek lazım zaman sorunu nedeniyle pek tırmanış yapamıyorum(hep zamana karşı modunda sürüyorum).Kartepeyi ilkbaharda bir de ben deneyeceğim Kudret beyden okuya okuya iştahlandık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çağrı Soylu

çağrı,biliyorsun kış topiğinin içinde 2015 mart ayında dudullu-teke 58 km 'de non stop başlayacak,son 1 hafta kala 15.turu açarım, yalnız senede 2 kez değil 1 kez kartepe olur,mayısta rüzgar iyi idi 13.turda ,
geçen pazar gördün sert rüzgar var idi 05.00 'lerde
ekim ayı tavşanlı olur artık demirbaş yaparız iki olayı.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Kudret abi sonunda havayi firsati ve bileti ayarladim Allah izin verir de kaza bela olmazsa yarin Kartepeden bir foto eklerim buraya.

Oglen saatlerinde Kocaeli genclik spor klubunden bir kac arkadas ile izmitte bulusup maşukiyeden tirmanacagiz.katilmak veya tanismak isteyen olursa diye kusura bakma senin basliga yazdim malum Kartepe deyince ilk aklima gelen insansin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

estafurullah ne demek bu topiğe şeref verirsin,kartepe pek bitecek gibi değil ,yavaş yavaş hazırlıklara başladım tabi kafaca 1-2 sene içersinde istanbulu terk edip yalovaya kesin yerleşeceğim,mesafe kısalacak 166 km olacak ,yalova burnumda tütüyor orada çok güzel güzergahlar var

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Abi kazasiz belasiz tirmandim Kartepeye :) kulaklarini cinlatip iki nefes de senin icin cektim :) sabah sekiz otobusu ile eskisehirden izmite gectim burada izmit genclik spordan arkadasim ile forumdan Melih ile bulusup hazirlanip 20- km masukiyeye cevirdik sonra tirmanis basladi ben 1:10-15 arasi tirmandim aksam eve gidince netlesir yakup sanirim 1:05 de tirmandi Melih mtb li oldugundan onu yazmayayim ama inis videosu cekti koyar aksama.

Otellerdeki cafede bir cay ismarladi otel muduru ayip olmasin diye birer cay da biz ucretli ictik :) harika bir tirmanis mukemmel manzaralar gozumu zirveye vericilere diktim :) bir dahakine mtb ile gidip vericilere de tirmanacagim.

Simdi otobusteyim donuyorum

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
resimler ve video birazdan geliyor.
kamyon gibi mtb ile anca bu kadar çıkılıyor abi :D 1 saat 45 dk sürdü. yol olsaydı tahminim 1.20 1.25 arası olurdu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

tebrikler ferhat dostum,
bu arada vallada billada istanbuldan araçsız tekrar yine geleceğim ve döneceğim otel müdürü bana bedava etli kebap ısmarlamaz ise aynen 14.8 km tırmanıp, otelin demir kapısının arka girişine 1 km kala olayı noktalarım ,:)
şaka bi yana 15.tur nisan -mayıs arası olacak,eğer denk getirebilir isen otelin orada buluşuruz kartepe 15. turu kartepeye 1 hafta kala açacağım .

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Takipteyim abi denk gelirse mtb ile katilirim vericiye cikan zik zak yol cok hosuma gitti saglikli iken cikmazsam icimde kalir :) bugun bize de 90 km yazdi km saati :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Melih Çolak

Gayet iyisin Melih sen.bana bakma eski topragim Yakup a hic bakma zaten onun yasi benden ufak olsa da antreman yasi benden uc kat fazla :)

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

dostum ferhat,
şöyle yaparız gerçi daha erken ,ben suadiyeden çıkarım sen maşukiye, ben en geç saat 13.30 da olurum hava şartları iyi olur ise (istanbul çıkışı )bu 12.30 olur kesin buluşma 12.30-13.30 arası,,sen zirveye çıkacan ben seni yolcu derim ,30 dakika bir hasret giderme olur ,ben hemen dönüşe geçmeliyim ,çünki 16 km iniş suadiye artı 72 km yalovaya var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Melih Çolak

tebrikler melih mtb 'de 1 saat 45 dakika daha ne olsun, maşukiye 17 km 'den biraz fazla,

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@Kudret Kurtcebe

Tebrikler Kudret abi...
Ben 3 ay önce Ayvalık'a taşındım ve buralarda pedallarken içimden hep diyorum ki buralar tam Kudret abiye göre.Çok çeşitli güzergahlar var.Ağırlıklı stabilize ve tam cyclocross'luk.
Bazı yerlerde ağustos böceği ve rüzgar sesinden başka ses yok.Yaz sezonu hariç 9-10 ay araç trafiği diye bir şey de yok.Tek dezavantaj, rüzgarının her daim fazla olması.
Gerçi buraları biliyorsundur ama bir hatırlatma da benden olsun.
Hem gel ki alem bisikletçi görsün... :)

Buralardan selamlar,sevgiler...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Olabilir abi zaman cok yaklasinca konusuruz ben sizin taraftan da cikabilirim onu da konusuruz mtb ile olacagindan taraf onemli degil.bir ay kala goruselim bu mevzuyu izin problemi olmazsa mesai uyarsa neden olmasin daha iyi antreman mi olur :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dostum okan,
yalova çıkış merkez ,istanbul değil,bu nedenle yalovadan çok çeşitli güzergahlar kendime çizmek niyetindeyim bakalım ,
buradaki koşullar artık istanbul dışına itiyor beni
ayvalığa gitmedim tabi oralarıda görmek isterim.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@Kudret Kurtcebe
Anladım abi.
Yolun düşerse,samimi olarak söylüyorum,misafirimiz olmana sevinirim.Havasını bi koklarsın.İstanbul çoktan zıvanadan çıktı,biliyorsun.
Yolunun düşmesini de beklemeyebilirsin vaktin olursa.
Neyse,ben aradan çıkıyorum ama konuların takibindeyim...

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
evet bu kadar çekebildim gidona bağladığım kamera sağolsun güzel çekmiş :) 9.kmden sonra düz duvar başlıyor orayı çektim ama resimdeki belli olmamış 1.2 km ort eğim %11 stravada tırtıklı pislik diye segmenti var. Zirve buz gibiydi çıkışta ağzımdan buhar çıkıyordu o derece dondum adeta inişte felaket soğuktu nefesim kesildi adete rüzgarlık üstümde bayrak gibi sallandı :)
13.kmden aşağıya inişte çektim videoyu diğer 5 km düz olduğu için çekmedim. videoda 7.dkdan sonra Ferhat Köse abiyi yakalıyorum ve beraber iniyoruz aşağıya kadar.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)