Kartalın Kaputuna Uçtum

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Merhaba arkadaşlar.Bugün öğlen 13:00 sıralarında Yüce Allah'a şükür hasarsız bir kaza geçirdim.
Bursa Adalet caddesinde 35 km civarı bir hızla giderken tali yoldan aniden bir Kartal 2 mt civarı kadar ana yola çıktı.Gidonu kurtarmak için solada kıramadım çünkü karşı şerittende bir halk otobüsü geliyordu ve aynı zamanda arkamdanda bir halk otobüsü gelmekteydi.İşin kötü yani yolun en sağındada güzel ülkemizin gelişmemişliğinin sembollerinden biri olan "dikey mazgallar" vardı.

Hangi birini kurtarayım???

Mazgala girsem garanti takla ve arabaya uçuş..Frenlere abandım doğal olarak ve bisiklet kızaklama şekilde 3mt kadar kayarak ilerledi ve kartala ön tampondan gömdüm.Tampon koptu bense arabanın kaputuna çok sert olmasada uçtum.1-2 sn içinde hemen topladım kendimi sağıma soluma baktım bir sorun olmadığını gördüm.Sadece sağ kolum kaputa çarptığından dolayı biraz acımıştı.

Mal canın yongasıdır misali hemen bisiklete baktım.Jant kesin yamuldu dedim ve ön jantı çevirdim baktım bir sorun yok ve şaşırdım.O çarpmaya yamulmaması Bontragerin gerçekten sağlam olduğunu bir kere daha göstermiş oldu.
O esnada aracı kullanan kişi indi ve bir şeyimin olup olmadığını sordu bende hasar almamamın şükrüyle adama atarlanıp dalmadım.Yok bir sorun Allaha şükür dedim.Arka sokakta dükkanı olduğunu "gel bir kahvemi iç sorun varsa anlaşalım" dedi.Benimde gitmem gereken bir yer olduğundan kalsın tamam problem yok dedim.Tabi bunlar 10 sn iöçinde yaşanan olaylar.Adam yinede bir masrafı varsa gel hallederizle alttan alma durumlarındaydı ve anlık bir dalgınlıktan kaynaklandığını söyledi.Tam haraket edecektimki arkamda beklemede olan otobüsün şöförü "kardeş telefonun kaputun üstünde kalmış" dedi bende kendisine teşekkür edip telefonu aldım ve yoluma devam ettim.
Kazalı ve bol şükürlü bir pazar günü oldu.İhmaller zincirinin sonucuydu.Yüce Allah'ın yardımıyla kazanın hasarını en aza indirmeye çalıştım ama daha farklıda olabilirdi.Her zaman dikkatli ve soğukkanlı olmak gerekiyor.

Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Çok geçmiş olsun, hepimizin başına gelebilecek olan bir kazadır. Gerçekten kötü bir durumu iyi bir şekilde atlatmışsın; daha kötüsü olmadıkça bu tür olaylar çok şey öğretir, iyi tecrübe katar.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Candan Biberci
Geçmiş olsun.. Allah korumuş..

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Candan Biberci Geçmiş olsun.Allah korumuş.Neyse ki cana gelmemiş.Tekrar tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
1) Geçmiş olsun Candan.
2) Candan, ümit kesilmez çıkmayan candan.
3) Candan dost olmayanlara dikkat et, geçirdiğin kazaya beğeni yapanlar var.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lodoslu bir gün de o kuş gurubu araç kullanan (şahin-doğan-kartal) küllüm sorunlu zevatlardan birine denk gelmişsiniz.Adalet ve bir çok cadde tek şerit,o yüzden temkinli gitmeli.Ucuz atlatmışsınız.Geçmiş olsun,kaza-belasız turlar dilerim...

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Sabih Bağcı Sağolasın.Evet araç Kartal olunca işler değişiyor açıkçası
@selo06sarac Sağolasın Allah razı olsun.Ne diyelim Allah korudu işte
@Tolga Çelebi Sağolasın.Evet kuş serisi kullananlar yanlış anlamasın ama araca göre mod olayı oluyor.Ezik ama atarlı oluyorlar genelde
@Bahadır Gürel Sağolasın.Evet kuş serisini bir kezde kaza ile tecrübe etmiş oldum.
@nonsteril Sağolasın Allah razı olsun.
@Decsan Sağolasın hocam
@şamilkafkas Biraz öyle oldu sanırım.Kendi nazarım değdi herhalde:)
@Snowblind Sağolasın Allah cümlemizi kazalardan korusun.
@Erdal YILMAZ Sağolasın Allah razı olsun
@Eroseros Sağolasın:)
@cazci Sağol.Evet kuş serisi ama bu yine en azından hatalı olduğunu kabul edebiliyordu.Esnaf olduğundan pek bir şey demedim.Ama garaj altı kuşçulardan olsaydı o anda elimden zor alırlardı

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

AliG.

Aktif Üye
Tepki
163
Bisiklet
Diğer
Öncelikle çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.

@Eroseros
Eray bey buradaki beğenme oh ne iyi oldu manasında değil kaza geçiren arkadaşın çok şükür hiç bir şey olmadan kazayı ucuz atlatmasına hitabendir, kimse arkadaşın kaza yapmasına sevnmiyor..

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Geçmiş olsun.
Bir şey söylenmeden yapamayacağım bisiklet ile 35km hız bence çok. Bakın başınıza neler geldi. Allah korusun daha kötüsü de olabilirdi.

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@AliG.

Aynı yorumu yazıp sonra gereksiz tartışma çıkmaması için veya adaşım farklı bir şey kast ediyordur belki de diyerek silip yayınlamaktan vazgeçmiştim.Yoksa kimse kimsenin kaza yaptığına sevinecek değil elbette.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@AliG. Sağolasın .Allah razı olsun.
@hlksnrr Sağolasın Kırımlı kardeşim.Allah razı olsun
@Taxonera SağolasınğSonuna kadar haklısın.35 km benimde uygun görmediğim bir hız.fakat yolun dar oluşu ve halk otobüsünün arkadan yolu açmam için korna çalması,dikey mazgal ve adamın yola 2 mt çıkması hepsi kombine oldu.Yoksa şehir içi max 25 km civarında giderim.
@Snowblind Neyse aldırma kardeşim.Burada herkez aşağı yukarı iyi niyetli o yüzden bazen yanlış ifadeleri fazla dikkate almayalım.Sonuçta ben sizlerin samimiyetini biliyorum

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Geçmiş olsun. Basit gibi görünse de ciddi sonuçları olabilecek bir kaza atlatmışsınız.

Olayın sıcağıyla bir problem hissetmemiş olabilirsiniz ancak bu sorun olmadığını göstermez. Birkaç gün vücudunuzu dinleyip herhangi bir belirtide hekime görünmeniz faydalı olabilir.

Kuş serisine gelirsek, öğrencilik yıllarımda benim de bir yandan çalışıp para biriktirerek aldığım ilk arabam bu seridendi. Evet ekseriyetle apaçi takımı bu araçları tercih ediyor. Lakin bu her tofaş sahibini aynı kefeye koymayı gerektirmez. Bu örnekte olduğu gibi kuşun içinden insan çıktığı da oluyor.

Benim atlattığım en ciddi kaza Land Rover kullanan bir hanım içeriyor ve bütün o kuşları bagajından çıkarır düzeyde.