Kartal'da Şirin Bisiklet'ten uzak durun!

Tepki
89
İsim
Yusuf
Birkaç modelin arasında kalmam sebebiyle gittiğim bisikletçilerden birisi de Kartal'da bulunan Şirin Bisikletti. Carraro Sportive 327 modeline bakıyordum. Facebook hesaplarında Carraro modellerinde %20 indirim olduğunu paylaşmış olmaları üzerine gittim.

Bisikleti tanıttıktan sonra sıra fiyatı konuşmaya geldi. 2016 kataloğunu açıp bana bisikleti tanıttılar ve son olarak da 1467₺ etiket fiyatı olduğunu ve %20 indirimle 1230₺ ye vereceklerini söylediler. Ben de %20 indirimle 1170₺ olması gerektiğini söyledim. Bana ilk olarak ana paradan %10 indirim yaptıklarını ve daha sonra indirimli fiyattan %5 daha indirim yaptıklarını söylediler. Anormallik burada başlamıştı zaten. 30₺ yi almayıp 1200₺ de anlaşmamızı söyledim fakat bunun kesinlikle olmayacağını, zaten 30₺ kazandıklarını ve benim bu teklifimin ahlaki olarak yanlış bir davranış olduğunu belirttiler. Sineye çektim, daha fazla tartışmadan bisikleti ve bir kaç aksesuarı 1300₺ ye almış oldum.

Bisikleti aldım ve eve döndüm. Forumda bisikletin sayfasına bakınca fark ettim ki bana 2016 model diye tanıtıp sattıkları bisiklet aslında ellerinde kalan 2015 model bisikletmiş. Ve 2015 modelin 2015teki fiyatı 1250₺ imiş. Forumdan bir arkadaş da 2015 modeli 2015'te 1050₺ ye taksitli olarak almış. Ben ise elden nakit olarak vermiştim.

Gece boyu süren gerginlikten sonra bisiklete binip tekrar gittim Şirin Bisiklete. Benim hatalı olduğumu ve bisikletin 2015-16 fark etmez aynı model olduğunu vs. anlattılar. Fabrika sahibi diye tanıttıkları, muhtemelen de kendileri gibi bisikletçi olan başka birini arayıp benim hatalı olduğumu anlattırmaya çalıştılar. 20 yıldır bu işi yaptıklarını ( eski model bisikleti yeni ve indirimli gibi tanıtıp insanları kandırma ) ve benim 2. vaka olduğumu belirttiler. Uzun süren tartışmalar sonrası, tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemelerine başvuracağımı da belirtmemden sonra 400₺ yi geri vermelerini talep ettim beni kandırmaları ve elde kalmış ürünü çok üzerinde bir fiyata satmalarından ötürü. 400₺ yi alıp bisikletle eve döndüm.

Sizlerden ricam tüm bisiklet severlerle bu olayı paylaşmanız ve onları uyarmanız. Ayrıca adı geçen işletmeyi sosyal medya hesaplarınızdan mesaj göndererek bu konuda sorgulamanız.

Size naçizane tavsiyem bu sahtekar bisikletçiden uzak durmanız. Donanımhaberdeki bir başlıkta da aynı şekilde başkalarını da kandırdıklarını gördükten sonra benim ilk olmadığımı öğrenmiş oldum. Sıradaki siz olabilirsiniz. Aman dikkat edin!

şirin.png

Facebook hesabı : (link)

Scudo
Tepki
89
İsim
Yusuf
Teşekkür ederim. Ne kadar çok insanı uyarabilirsek o kadar iyi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Neredeyse hepsi aynı.( esnaf olanlar istisna ama azinlıkta kalıyorlar.)
Seni candan tebrik ederim.
ESNAF ADAM YALAN SÖYLEMEZ,
Yalan söyleyen ise ne insandır ne de esnaf.
Kursaklarında kalsin.

Tepki
89
İsim
Yusuf
@Asusmune
Teşekkür ederim. İşin ilginç tarafı satış yaptıkları gün 30₺ indirim istedim diye beni cimrilikle itham edip esnafın çok bonkör olduğunu, ticarette pazarlığın bir saçmalık olduğunu söyleyip beni uyarmışlardı. Tabi sonraki gün ben tekrar gidip yaptıkları ayıbı söyleyince sesleri çıkmıyordu.

Ayrıca 400₺ yi aldıktan sonra inşallah kaza yapıp bir arabanın altında kalmamı temenni ettikleri söylediler :)

Tepki
89
İsim
Yusuf
@Tolga Çelebi

İnsanları kandırıp ürünü farklı tanıtıyorlar. Ve %20 indirim yaptık deyip aslında 20₺ daha ucuza geçen sene elde kalan ürünü satıyorlar. Bu şekilde düşünen birilerinin hak gözetmesi mümkün değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yusuf340809
Bunların tamamı HARAMZADE imkan olsa herseyi yurt dısindan alsak. Bunlara para kazandirmak bile haram.

Doğan_Öztürk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.145
İsim
doğan
Bisiklet
Canyon
@Asusmune dostum herşeyini yurt dışından alabilirsin aslında benim sadece dechatlondan aldığım elbisler dışında herşeyim yurt dışından belli siteler var oralardan alışveriş edebilirsin 10 tl lik parçaları bile yurt dışından alabilirsin. geçen aliexpresten ass saver aldın tanesi 1 dolara geçen bisikletçide gördüm 25 tl den satıyolar. ve onlarda aliexpress ten almışlar resmini bile değiştirmemişleridi :koptum: böyle bir kar marjı varmı yaa hahahah

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
Keşke carraro nun sitesinden bisikletleri inceleyip o şekilde gitseydiniz. Bende aynı modelden aldım. Ama almadan önce iyice araştırdım. Sirkeciye gittim, dükkan ismi vermeyecem ama aynı şeyi banada yapmaya kalktılar. Tabi 2015 ve 2016 modellerini iyi bildiğim için ben yemedim bunu. Esnaflık kalmamış maalesef...

• Beğen
Tepkiler: yusuf340809
Tepki
89
İsim
Yusuf
@Ferhat Karaca
Ben daha çok Sedona 410 düşündüğüm için Carraroyu detaylı incelememiştim. %20 indirim yapılacağını duyunca gittim.

Sirkeci'deki bisikletçi Metin Bisiklet miydi? Çünkü dün fabrikayı arıyorum diye Metin adında birini aradı.

Tepki
89
İsim
Yusuf
@Ferhat Karaca
Özel bir sebebi varsa bilemiyorum ama Şirin Bisikletvari işletmelerin açıkça ifşa edilmesi taraftarıyım.

• Beğen
Tepkiler: Dethagorf

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kardeşim öncelikle seni tebrik ederim insanları uyardığın ve hakkını savunduğun için keşke herkes senin gibi olsa ayrıyetten geçmiş olsun hak kimsede kalmaz bu dünyada değilse öbür dünyada peşinden koşarlar ettikleri bedduada kendilerine döner büyük ihtimal ben kendi adıma bidaha oranın önünden geçmem kimseyede tavsiye etmem hatta gidecek olanlarada durumu anlatırım iyi esnaf reklamını kendi yapar bunlar gibilerinide herkese ifşa etmek lazım

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@yusuf340809

Özel bir sebebi yok. Benim bilgi sahibi bir kişi olduğumu görünce tavırları değişti ve istediğim bisikleti birkaç gün sonra getirdiler. Bisikletten de memnun kaldım. Onun için isim vermek istemiyorum...

• Beğen

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
' inşallah Arabanın altında kalırsın' çirkefliğe bak hem 2015 i 2016diye sat.sonra adam hakkını savundu diye beddua et! Dostum geçmiş olsun.ifşa ettiğin için tebrik ederim

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu accell ve salcano bayiilerinin hepsi mi apaci olur arkadas? Bunlarin icinden bir tane duzgunu cikmayacak mi?
Bana gore yerli ureticilerin icinde elle tutulur bir tek asli bisiklet (sedona) var, o da bunlar kadar yaygin calisamiyor sanirim.