Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kartal-Tuzla-Gebze-Şekerpınar-Aydınlı-Alt Kaynarca-Karlıktepe Turu (13 Ekim 2011)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cem Şentin tarafından paylaşıldı.

1. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Şu ana kadar yaptığım son turu 1 haftaya yakın gecikmeyle de olsa sizlerle paylaşıyorum. Eve daha erken varmak için fazla fotoğraf çekmediğim ve 2 gün sonra şifayı kaptığım turun hikayesi şöyle:

16.15'te evden çıktım ve Kartal'daki bir benzincide lastiklerin havasını şişirdikten sonra sahilyoluna indim ve yağmurlu havalar nedeniyle yeterince antreman yapamamanın etkisiyle eskisine göre kısa ama sık molalar vererek 1 saat 15 dakikada Tuzla'ya vardım. İlk önce Tuzla istasyonu civarının (Sola dönen yol Postane mahallesine gidiyor) ve tepedeki yağmur bulutlarını çektim:

Sırada ben varım:

Beni çeken Selim ve Aylin, nedense utangaç çıktılar. Ben de onları giderken fotoğraflarını çektim.

Ondan sonra D 100'e döndüm. Tam köprüye yaklaşırken yağmur atıştırmaya başladı. Ama yağmur damlaları beni ıslatacak kadar güçlü değildi. Haliyle yağmurun dinmesini beklemek için GYTE'ye döndüm ve 25 dakikada orada oldum. Orada hem ihtiyaç molası verip, suyumu tazeledim, hem de çamurlanan paça tarafını temizledim. O sırada kendisinden İleri Araştırma Yöntemleri dersleri aldığım Doç. Dr. Hüseyin İnce'yle karşılaştım ve biraz sohbet ettik. Onun fotoğrafını çekemedim ama kendisinin bir fotoğrafıyla idare edin artık:

Ayrıca üniversitemle ilgili fotoğraflar da çektim. Burası rektörlük:

Burası da İşletme Fakültesi ve bisikletim:

Ağaçların arasından güneşin batışı:

Yabancı Diller Bölümü ve Kafeterya:

Kütüphane:

Yemekhane:

Üniversite içindeki 1,5 km'lik tur yaptıktan sonra Gebze'ye doğru devam etmeden önce şu fotoğrafı çektirdim:

Ondan sonra Gebze İstasyonu'na dönen yola saptım ve trafiğin az olduğu ama köstebek yuvasına dönmüş bir yolda ilerlemeye başladım.Haliyle resmen offroad yapmış gibi oldum. Bu da yolun bozukluğunu gösteren bir resim:

Yolun bozukluğunun nedeni de buymuş:

O tabelanın az ilerisinde yol düzeldi ve 2 km sonra alışveriş yaptığım markete kadar pedalladım. Orada yarım saate yakın kaldım ve 2 muzla 2 soda aldım. Sodalardan birini içtim ve muzlardan birini yedim. Ondan sonra Gebze'ye doğru tırmanışa başladım. D 100'e çıktıktan sonra 3 kısa mola vererek Gebze'ye geldim. Ondan sonra Mollafenari yönüne doğru ilerlemeye başladım ve 3 km sonra yanlışlıkla gittiğim beton santrali yoluna girdim. Orada geride bıraktığım Gebze'nin fotoğrafını çektim:

Ondan sonra genelde ya bisikletimin ışığıyla, ya da arabaların ışığıyla yanlışlıkla 5 km ilerlediğimi beton santrali işçilerine yolu sorduğumda anladım. Rahatsız eden köpekler nedeniyle 200 m bisikletimi ele aldıktan ve yanıma yaklaşan dörtlü grubu taşla uzaklaştırdıktan sonra gerisin geri 4 km'yi aldım. GOSB tabelasını görür görmez sola dönen yan yola saptım. Ancak sapağa geldiğimde saat 20.15'ti. Haliyle GOSB üzerinden Pelitli-Mollafenari-Göçbeyli planımı erteledim ve o yoldan Şekerpınar'a geldim. Oradan İstanbul Organize Deri Sanayi Sitesi'ne saptım. Her zamankinin aksine rahatsız edici tabaklanan deri kokularının yayılmadığı siteden 15 dakikada çıktıktan sonra önce bulutların arasındaki ayı görüntüledim:

Bu da geride bıraktığım Organize Deri Sanayi Sitesi:

Ondan sonra kuru üzüm yedikten ve sudan bir yudum aldıktan sonra Aydınlı üzerinden D 100'e çıktım. Tam Aydınlı'dan çıkarken bir lokantanın önündeki köpek 5 dakika bana geçit vermedi. Hoşt demek fayda etmedi, mecburen bisikletimi kenara koyup ona taş atmak zorunda kaldım. Ondan sonra nedense İçmeler'e doğru elektrik lambalarının olmaması nedeniyle kontrollü bir iniş yaptım. Ondan sonra kısa bir dinlenme haricinde yola devam ettim ve Kaynarca sapağında D 100'den ayrıldım. Bir bakkalda son sodamı açtırıp içtim ve son muzumu yedikten sonra Pendik-Yeşilbağlar Mahallesi-Topselvi-Karlıktepe Mahallesi güzergahından Esentepe Mahallesi'ne geldim ve eve varmadan 3 dakika önce son fotoğrafı çektim:

Ondan sonra hızlı bir inişle 22.35'te eve vardım. 4 saat 23 dakika bisiklet üzerinde kalmış ve 87.29 km yol yapmışım. Bu da gittiğim güzergah:

http://www.mapmyride.com/routes/view/54857076/?open_ive_done=1&new_route=1

RECEP İŞLEK ve Levent_K bunu beğendi.
  2. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, paylaşımınız için teşekkürler. Siz zevk aldıysanız no problem.

3. Çağlayan Zeki ABLAK

Çağlayan Zeki ABLAK Aktif Üye

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık...

4. Vedat Jitan

Vedat Jitan Üye

Seviye:
    tebrik ederim

5. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)