Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kartal-Erenköy-Yeni Sahra-Yeni Çamlıca-Ferhatpaşa-Büyükbakkalköy Turu (20/08/2011)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cem Şentin tarafından paylaşıldı.

1. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Dün, geçen hafta Göçbeyli'ye yaptığım turdan sonra rampa çıkmaya yönelik yeni bir tur yaptım. Saat 18.42'den evden çıktım ama eldivenlerimi unuttuğumu fark ettip hemen eve döndüm ve eldivenimi aldıktan sonra tura başladım. Migros'un yanındaki Opet'te lastiklerin havasını şişirip, Maltepe Üniversitesi'nin az ilerisindeki ışıklardan bisiklet yoluna geçip rüzgara karşı Bostancı'ya pedalladım. 19.19'da Bostancı'ya geldim ve Perşembe turunda kaybettiğim ön aydınlatmalardan biri yerine yenisini almak için Cadde Bisiklet'e uğradım ve 15 tl'ye yeni fener aldım. Oradan Erenköy'e kadar gittim ve oradan Ethem Efendi Caddesi'nden TEM bağlantı yoluna çıktım ve oradan Harem yönüne saparak çıktım. Ancak D-100'de fazla kalmadım ve Yenisahra sapağına saparak orayı terk ettim. Metro Market'in arka sokağında kısa ama hatırı sayılır rampayı çıktıktan sonra ilk fotoyu çektim:

Oradan sağa dönüp Palladium alışveriş merkezinin önünden geçip Ataşehir yönüne saptım ve Dudullu'ya dönen sağ yola sağmadan önce bu fotoyu çektim:

Küçükbakkalköy'e dönen yoldan da sola sapıp Dudullu'ya dönen yola saptım ve oradan sağa dönüp 3. fotoyu çektim (Düz giden yol Ataşehir'e, döndğüm yönde Dudullu, Kayışdağı, Darülaceze ve Gümrük yazmakta):

Yaklaşık 3 km süren tatlı rampayı aşıp Erenköy Gümrük'te Küçükbakkalköy'den gelen yolla birleştim ve oradan Dudullu yönüne saptım. Oradan Yeni Çamlıca'ya saptım ve oradaki bir lokantada suyumu tazeledim. Orada Ferdi Abi benim resmimi çekti:

Ben de onun resmini çektim:

Ondan sonra döneceğim yönü gösteren tabelayı çektim ve Ferhatpaşa yönünde pedallamaya başladım (Gideceğim yönde Samandıra, Tem yanyol, Ferhatpaşa ve Büyükbakkalköy; sağa dönen yolda Kayışdağı, Darülaceze, Başıbüyük ve Maltepe yazıyor):

Buradan rampa çıktıktan sonra yeni tabela çıkmadığı için yanlışlıkla düz yöne saptım ve sapaktan 300 m ileriye gittim. Yol sorarak doğru yola gittim ve YEDPA'ya geldim. Burada su molası verdikten sonra kısa ama eğimi en az % 10 olan bir rampayı tırmanmadan önce bu fotoyu çektim:

Bu rampayı çıktıktan sonra Kayışdağı'ndan Ferhatpaşa'ya giden yolla birleştim ve bir marketten bir gazete aldıktan sonra döneceğim sapağa geldim:

Sapaktan döndükten sonra Samandıra yönünde pedallamaya başladım ve su molası verdiğim bir yokuşun öncesinde bisikletimin fotosunu çektim:

Bu yokuşu da tırmandıktan sonra Kayışdağı'ndan gelen yolla birleştim ve bu fotoyu çektim. Bir gün bu sapaktan sağa dönüp Büyükbakkalköy üzerinden Başıbüyük'e gitmeyi düşünüyorum:

Bu sapaktan sola dönüp henüz 300 m gitmiştim ki sağa dönen bir sokak (Efe Sokak, haritada G8 olarak görünüyor) çıktı. Ben de önce sapağın fotosunu çektim:

Sonra yolun karşısındaki fabrikanın bekçisine yolun nereye gittiğini sordum. Meğer bu yol Büyükbakkalköy'e gidiyormuş ve Kartal'dan Ferhatpaşa ve Samandıra'ya giden ve bazen Paşaköy'e de uğrayan minibüsler buradan geçiyormuş. Ben de Büyükbakkalköy'e gitme fırsatını kaçırmadım ve hemen o sokağa saptım. Yolun karanlık olması nedeniyle dikkatle inişe geçtim. Aşağıda görünen 2 köpeği görünce bisikletten inip 100 m yürüyüp köpeklerin görüş alanından çıktım. Ondan sonra iniş çıkışlı bir yoldan giderek Büyükbakkalköy'e vardım ve daha sonra dönüp çay içeceğim kahvenin önünden geçip yanlışlıkla sağdaki çıkmaz bir sokağa saptım ve oradan döndüm. Nihayet orada bir çay molası verdim, masalarına konuk olduğum amcalarla bisiklet turumla ilgili konuştuk ve aceleyle resmini çekmeyi unuttuğum Erol adlı arkadaş resmimi çekti:

Arkamdakilerden sağda oturan Boyabatlı olduğunu öğrenip te adını unuttuğum amca, sağolsun çay paramı verdi. Ben de kahvenin solundaki yola dönüp Maltepe Cezaevinin önünden geçtikten sonra 1,5 km boyunca karanlıklaşan ve hafiften yükselen yolu aştım ve nihayet Yakacık'a giden yola kavuştum. Oradan 250 m ilerledikten sonra son fotoyu çektim:

Buradan TEM bağlantı yoluna saptım ve Soğanlık sapağına kadar o yolda pedalladım. Soğanlık'ın merkezine girmeden ilk sokağa sapıp Cevizli köprüsüne doğru pedallamaya başladım ve 22.20 sıralarında araç trafiğinin azalması sayesinde rahatlıkla köprüyü aşıp Cevizli'ye geldim. Oradan eve doğru pedalladım. Eve vardığımda saat 22.39 olmuştu. 49 km'lik turum bittiğinde 2 saat 59 dakika bisiklet üzerinde kalmıştım. Toplam süre 3 saat 57 dakikaydı. Tur sonrası yemek yemeden önce tartıldığımda 89.7 kilo gelmiştim. Aşağıdaki tur rotasında 45 km yol yapmış gibi görünse de bisiklet yolundan gittiğim için fazladan yaptığım 4 km var:

http://www.mapmyride.com/routes/view/47061860/?open_ive_done=1

Bütün fotolar cep telefonumdan çekildi. Kusurum varsa affola.

2. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ilk tebrik benden olsun. Bu azimle cok kisa zamanda atletik bir sporcu olacagina hic suphem yok... Saglicakla kal

Cem Şentin bunu beğendi.
  3. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş pedalınıza sağlık

Cem Şentin bunu beğendi.
  4. erdemis

erdemis Kıdemli Üye

Seviye:
    Bravo sana güzel bir tur olmuş. Ayaklarına Sağlık

Cem Şentin bunu beğendi.
  5. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, iyi bir tur olmuş, paylaşımınız için sağolun.

Cem Şentin bunu beğendi.
  6. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza Sağlık Güzel Bir Tur Olmuş Devamını Bekleriz

Cem Şentin bunu beğendi.