Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karşıyaka-Sığacık Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Özgürpedal tarafından paylaşıldı.

 1. Özgürpedal

  Özgürpedal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2014
  Mesajlar:
  71
  Beğeniler:
  322
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Üç Arkadaş Karşıyaka'dan Sığacık'a gittik. Dönüşteki sert rüzgar dışında çok güzel geçti.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]/62/4ypq.jpg[/IMG]
   
  Murtega, ERTUNGA ve Turan Babacan bunu beğendi.
 2. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.103
  Beğeniler:
  8.362
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Birşeye dikkat çekmek istiyorum. Belki bu satırlardan dolayı kınanabilirim ama olsun. Sözlerimin bir kompleks ifadesi olmadığınıda baştan belirteyim. Ne yazıkki türk bisikletçileri olarak giyimimizi kendimize yakıştırıyormuyuz, özen gösteriyormuyuz veya iklim ve mevsim koşullarına uygun giyiniyormuyuz bundan şüphe duyuyorum. Bisiklet giyimi üzerine mağaza ve sitelerin sınırlı ve çeşidin az olmasıda bu duruma bir etken. Ama bisikletimize göstermiş olduğumuz özeni ve yapmış olduğumuz harcamayı bir bisiklet giyimi için yapmıyoruz. Bazen giyimimizin çok komik olduğunun farkına bile varmıyoruz. Yok hayır kesinlikle tayt giymekten bahsetmiyorum. Nasıl yüzmeye mayo ve bikiniyle gidiliyorsa bisiklet sporundada tayt giyilir. Önemli olan yakıştırabilmek. Batılılar bu konuda daha bir özen içerisinde. Belçika tebriz arasında pedallayan ve yozgatta karşılaşmış olduğum 50 küsür yaşlarındaki bisikletçinin fit duruşu ve giyimine hayran kalmıştım. Sanırım bisiklet giyimininde en az bisikletin kendisi kadar önemli olduğunu bilmek zorundayız.
   
 3. Özgürpedal

  Özgürpedal Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2014
  Mesajlar:
  71
  Beğeniler:
  322
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Mehmetsunu bilgilerinizde kaç yaşında olduğunuz yok, o nedenle Mehmetsunu diyorum. Türkiye'de her şey sizin yaşam standardınızla ilgili. Örneğin, forumda toplam kaç kişi vardır bilmiyorum, peki bunlardan kaçının 4.000-5.000 TL.'lik bisikleti yada kaçının 1.000 TL.'lik kılığı-kıyafeti vardır? Üstelik bu forumdaki insanlar büyük fedakarlıklar yaparak bisiklete gönül vermiş insanlar. Kılık kıyafet, giydiğini kendine yakıştırmak tabii ki önemli. Ancak, ülkemizde 1.000 TL. ücret/maaş/kira geliri vs. ile yaşayan milyonların olduğunu da unutmamamız gerekiyor. Ayrıca, kılık kıyafetten çok daha önemli olan şey o kılığını kıyafetini beğenmediğiniz insanların yaptıkları. Batılardan verilen örnekler ne yazık ki bize uyamıyor. Adamın 100 birimle(Euro) kolayca, hiç zorlanmadan alabileceği örneğin kaskı biz ülkemizde 300-350 birime(TL.) zorlanarak alabiliyoruz. Durum böyle olunca da yapılabilecek ne var? Size göre çirkin kıyafetli bisikletçi gördüğünüzde, kendisine bir selam verip, mali durumunu sormanızı önereceğim ama, işin sonunda tepkiyle karşılaşmak da olduğu için önermiyorum. Yine de bence önemli olan niyet, amaç ve sonuç. Adam ya da kadın bisiklete biniyor ya sen ona bak, kılığı kıyafeti de fazla kafaya takma... Selamlar...
   
  smhkvs, Hamit E. ve eyupozturk bunu beğendi.
 4. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  40
  Beğeniler:
  131
  Seviye:
  Acemi birliğim Seferihisar'da idi. İki gün erken gidip Sığacık'ta kısa bir tatil geçirmiş, defalarca da çarşı izinlerinde kaçamaklar yapmıştık. Karşıyaka'lı i abimizin kumrusunun keyfi için değerdi o kaçamaklar :) Başlığı görünce heyecanlandım birden. Ama umduğum gibi detaylı anlatım ve fazlaca foto bulamadım. Ama eminim güzel bir tur olmuştur. Darısı başımıza diyelim. :)