Karşıyaka Kron XC 2000 ve Bianchi Alice Bisikletlerim Çalınmıştır

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@akndglYa deliriyorum şöyle şeyleri görünce, kameraya sırıta sırıta nasıl alıp gidebiliyorlar bisikletleri ya, ulan en yüz kızartici eylemi işliyorsun, en adi suçu işliyorsun, kameraya bakıp sırıtmak nedir

Yakalansalar bile şikayet edenden daha çabuk emniyetten çıkacaklarını bildikleri için gülüyorlar maalesef mağdurlar emniyette imzalara evraklara boğulurken onlar emniyete girdikleri gibi çıkıyorlar

Scudo

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Bulduğunda onları geberene kadar dövmek lazımmm o.çocukları

cozturk

Üye
Tepki
13
İsim
Çetin Öztürk
Bisiklet
Dahon
@mrjoney1str @akndgl @fnym Arkadaşlar ne arayan var ne soran var! Bu kadar eşgaller belliyken yakalayamıyoruz diyorlar! Hoş devleti soyup soğana çevirenler bile bi şekilde akpak sunuluyorsa daha söylenecek hiçbirşey yok! Maneviyatı en değerli olan benim için herzaman söylüyorum ama o da can yakıyor düşündükçe.

Bizim ceza ve infaz sisteminde bisiklet hırsızı ortalama 50 gün yatıyormuş.Bunu düşünürken aklıma Al Capone'in hayata başlama tarzı geldi!!
Al Capone hayata nasıl başladığını şu cümlelerle anlatır; "Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."

Şimdi ben napayım?? Aklınıza geleni yapmam gerek benimde ama bi şekilde hala "olmayan" bir adalet vardır diye hala bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: DoganGunes

fnym

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
Allah'in adaleti ve tasarrufati konusunda Al Capone ye cokta katilmamakla birlikte, suna iman ediyorum;kim zerre miktar kötülük ya da iyilik etmişse cezasini muhakkak görecektir. Ahiret bu yüzden var zaten.
Basiniza gelen bu üzücü hadisenin bu dünyada da en hizli ve en iyi şekilde karşılık bulmasi dileğiyle

cozturk

Üye
Tepki
13
İsim
Çetin Öztürk
Bisiklet
Dahon
@fnym yok yok merak etmeyin Al Capone'a bende katılmıyorum!! ;) Ama anladığım birşey; böyle bilmem kaçıncı gelişmişlik(!) düzeyindeki bir ülkede yaşıyorsanız en değerli varlığınızı gözünüzün önünden ayırmayacaksınız ve "Hırsızlar" sizden daha çok itibar görüyor! Takdiri ilahi artık… O'na bıraktım çoğu şeyi.. ;)

• Beğen
Tepkiler: fnym

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
geçmiş olsun. hırsızların da allah belalarını versin. 3 4 ay önce bostanlıda benim şehir bisikletini de çaldı bu haysiyetsizler. bende de kamera kaydı vardı ama hırsızın yüzü gözükmediği için takipsizlik verileceğini söyledi polisler. zaten işleri de varmış onu da eklediler. o yüzden en güzeli bisikleti eve çıkarmak :(

• Beğen
Tepkiler: cozturk

cozturk

Üye
Tepki
13
İsim
Çetin Öztürk
Bisiklet
Dahon
@mustafa ç geçmiş olsun size de.birdahaki olursa zaten birde manevi açıdan çok değer verdiğim bir bisikletim olursa,o zaman salonun duvarına asacam başka bir yere değil. :)

sevket75

Üye
Tepki
2
İsim
Şevket Altın
Bisiklet
Diğer
s.a dostum öncelikle geçmiş olsun aynı olay başıma gelmişti.. umarım hemen bulunur

• Beğen
Tepkiler: cozturk

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@cozturk
yazılanları şimdi okudum. çok şanslısınız ki hırsızların yüzleri gözüküyor. inşallah polis işlem yapar. yazıldığı gibi zaten polisler kimlerin çaldığını az çok biliyor. kendi bisikletimi arama maceramda değişik hikayeler de duymuştum. araya bir iki kişi sokunca hırsızın polis tarafından eliyle konulmuş gibi evinden alınması vb gibi. ne yazıkki benim araya girecek bir tanıdığım olmadığından bulunamadı henüz. inşallah sizin bisikletler en kısa sürede bulunur. maddiyatın yanında maneviyat da çok önemli dediğniz gibi. kilometrelerce rüzgar yağmur çamur demeden bize eşlik ediyor bisikletlerimiz :(

cozturk

Üye
Tepki
13
İsim
Çetin Öztürk
Bisiklet
Dahon
@BF Okuru çok pardon da; kimi kime şikayet edeceğim :)) bozacı ve şıracı olduğu için çok da kaale alınacağımı düşünmüyorum.Teşekkürler yine de desteğiniz için.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cozturk hakemlik yapan yakın bir arkadaşım annesinin emeklilik veya sağlık durumu ile ilgili bir mail attı kısa zamanda dönüş oldu ve sorunu çözüldü.

cozturk

Üye
Tepki
13
İsim
Çetin Öztürk
Bisiklet
Dahon
@BF Okuru benim durumumdaki olay biraz farklı olacaktır.ne kadar ben genel bir şikayette veya işlerini yapmadıklarını iddia edip ihbarda bulunsam da bu arkadaşlar tutanakları tuttuk ve hırsızlık asayişe gönderdik diyecekler.ve netice de iş bizden çıktı diyecekler. :) çünkü işleyen bir adalet ve ceza sistemi yok.ya bir bisiklet için şunun yaptığına bak,sen onun üzerine bir su iç diyenler olduğu sürece çok bir beklenti içine girmemeye çalışıyorum,o kadar.

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
Bence bunlar sizin mahalleden değilse bile civar mahallelerdendir. Büyük çaplı bisiklet hırsızlığı Türkiye'de yok. tanıdıklarına ucuza okuturlar, Biraz yıpranmış şekilde illa karşına çıkar o bisikletler gelecekte
Eşgal çok net mahalledeki liseli çocuklara sorabilirsin, daha doğrusu sen fotoğrafı tanıdığına ver o yoklar arkadaşlarını, yetişkinler hakim olamıyor böyle şeylere.. hele belalı tiplerse çocuklar illa ki bilirler
Yerel Tv'de gösterme hakkında ne düşünüyorlar? İfşa'nın hukuki boyutunu hiç bilmiyorum, haberlerde hırsızların yüzlerini buzluyorlar, onların gizlilik hakları çok mühim tabiii

cozturk

Üye
Tepki
13
İsim
Çetin Öztürk
Bisiklet
Dahon
@emeritus en temizi fotolarını bastırıp el ilanı şeklinde kendilerine kadar ulaşacak şekilde dağıtımını yapacam ya da yapıştıracam sağa sola :) dediğiniz gibi civar mahallelerden ve muhiti iyi tanıyanlar.

Tepki
8
@cozturk savcılığa dilekçe falan ver hukuk forumları var oraya konu aç yardımcı olurlar hocam bu konuyu gördükten sonra bisikletimi balkona koydum