Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karşıyaka - Karabağlar arası güvenli bisiklet rotası var mıdır?

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında ParanoidEyes tarafından paylaşıldı.

1. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar.. karşıyaka'da oturuyorum yeni işim karabağlar belediyesi civarında bisikletle gitmem mümkün müdür bu yolu?

2. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Bence Karşıyaka'dan Konak'a vapur ile geçip oradan devam etmeniz en güvenli yol. Varyantdan çıkıp, İnönü Cad. ve Halide Edip Adıvar Cad. şeklinde bir rota çizilebilir bence.

Deniz bunu beğendi.
  3. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    vapura bindikten sonra bisikletin bir anlamı kalmayacağını düşünüyorum. Ben sık kullandığım yollardan size trafiği sakin bir rota çizeyim :)
    İlk olarak bisiklet yoluna girip halkapınar metronun arkasından altınyol çıkış noktasından alsancak istikametine devam ederek ilk ışıklardan sola dönün.ileride benzinlik önünden sola dönün. Geniş yol tekrar alsancak limana doğru döner ama sen dönemeçten sol yapıp devam edeceksin. O yol seni karabağlar kavşağına götürecek. Gerisini sende biliyorsun.

4. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    Biraz daha açıklayıcı olur musunuz rica etsem pek anlayamadım. Daha önce ataturk stadına gıdıyordum bısıkletle bayraklı ust geçidinden salhaneye gecip ordan adlıyeye donuyordum ordan da dumduz stada. iş görüşmesine bugün gittim ve karabaglrara daha önce hiç gitmediğimide belirtiyim :) rotanızdaki yol nasıl triban 3 için ?

5. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    . altınyol çıkış noktasından alsancak istikametine devam ederek ilk ışıklardan sola dönün. burasını anlayamadım?

6. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Salhane izban durağının biliyorsun sanırım. Tam karşısında hilton garden inşaatı var. O yoldan bahsediyorum. cinarli karakolu yayanından, halkapinar metro arkasından demir yollarından geçerek sağ yolu takip ettiğinde liman önündeki ilk kırmızı ışıktan sola... Sanırım biraz daha açık oldu.

7. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    bu daha iyi oldu:) ben biraz cahilim bu konuda siz bisikletle karşıyaka- karabağlar yapıyor musunuz? bide google mapsta gösterilebilinir mi bu rota :?:rolleyes:

8. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hayır ben bornovadan hem karsiya kaya hemde karabaglara ara sıra sürüyorum. haritadan anlattigim istikameti girerseniz zaten çözmüş olursun.

9. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yenişehir kısmı tekin olsaydı emniyet müdürlüğü karşısından otobüs güzergahı kullanılabilirdi tren yoluna paralel

10. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:

11. okan demirkaya

okan demirkaya Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bana göre yeşildere yolu iyi değildir. Eğer iyi ve güvenli bir yol istiyorsanız ve biraz fazla pedallamak zarar vermeyecekse, varyanta kadar gelip varyant üzerinden yukarı çıkıp, sağa doğru kıvrılıp üçyol kavşağına kadar gelip oradan sola devam ederseniz karabağlar belediyesinin önüne kadar gitmiş olacaksınız.

12. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    yol güvenliği nasıl olur bu yolun ne kadar sürer ve zorluğu nasıldır?

13. Mehmet Karlıdağ

Mehmet Karlıdağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Alsancağın içinden geçerek ikiçeşmelik yoluna sürerseniz de olabilir ikiçeşmelik eşrefpaşa devamında yağhaneler ve karabağlar belediyesi..

14. Mehmet Karlıdağ

Mehmet Karlıdağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Varyantta tünel çalışması sebebiyle trafik gidiş geliş olduğu için bisiklet için güvenli olmaya bilir.

15. okan demirkaya

okan demirkaya Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Zorluğu fuar zamanı fuar buca arasında varyant üzerinden gider gelirdim. Bana zor gelmezdi. Ayrıca trafik yönünden varyantta bir sıkıntı yok. Yol alabildiğince geniş ve araçlar zaten yavaş olduklarından gayet dikkatliler. Size kalmış birşey bir kaç rota var zaten deneyerek kendinize en uygununu yaratacaksınız

16. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yesildere mi hayır. O yıla ne diye ne maksatla giegideceksin. Canını çorba taşında mi buldun. Eğer sola dönerseniz yeşil dere yoluna girersin. Sen limana doğru sağdan devam edip ilk ışıklardan sola döneceksin.

17. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben en kısa yolu link olarak ekliyorum. (Karşıyaka Lisesi - Karabağlar muhtarlık arası)
    https://www.google.com/maps/dir/Kar...ce28d948654031b!2m2!1d27.1298!2d38.381716!3e2

1. Seçenek ; Sizin yaklaşık 40 - 50 dakikanıza mal olabilecek bir yol.(Bu süre ilerde düşebilir) Karşıyakadan Smyrna meydanına kadar gelip 2. sanayi tarafına döneceksiniz. Sanayii içinden geçip Doğumhastenesi arkasından Gürçeşme istikametinden Bucaya doğru namık kemal caddesi üzerinden devam edin. Hiç sağ sola dönmeden karabağlara ulaşırsınız.
    1. Seçenek; ratm arkadaşın söylediği gibi hareket ederek zamandan ve efordan kazanabilirsiniz. Ama tabii ki bu günlük 8 TL, aylık yaklaşık 200 TL kentkart yüklemesine denk geleceğini de hesaba katmanız lazım.

Ben Boznova Kızılay mahallesinden Gıda çarşısına 20 Dk gibi bir sürede ulaşıyorum. Gıdadan bir kaç sefer Şirinyer Hipodrom arkasına gittim ve 12-15 dk sürdü. Sizi zorlayacağını düşünmüyorum ama gürçeşmede kısa bir az eğimli tırmanış yapacaksınız. Harici yollar akıcı ve az trafikli.

18. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    çok teşekkürler arkadaşlar yardımseverliğiniz için .. ne yazık ki hiç anlayamadım yolları, nedeniyse dogma buyume izmirli olmama ragmen bildiğim ksk bostanlı alsancak bornova yı hala çok karıstırırım:) izmirin diğer yerlerini hiç bilmiyorum ayda yılda bir gidiyorum ve toplu taşıma aracı kullandıgımdan yolcuklarımda genelde kitap okudugum için etrafımada hiç bakmıyorum. karabağlara toplu taşımaya bile tam olarak nasıl gidileceğinde emin değilim :) sanırım önce karabağları tanımaya baslamam gerekıyor bilemedim:(

harita için çok teşekkürler.. halka pınar metorya kadar gelebildim haritadan sonra kayboldum :)

19. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    :) Belki bir ara denk geliriz ben götürürüm o yoldan seni :) önümüzdeki hafta içi bir sabah şirinyere gideceğim. Bilgilendiririm buluşur gideriz :)

20. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    eyvallah iyi olur ama işe yarın başlıyorum daha ilk günden ben bisikletle gidip adamaları heycanlandırmayım :)