Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karşımıza Gaspcı- Hırsız vs çıktığında ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında OnErAl tarafından paylaşıldı.

1. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    Karşımıza Hırsız Gaspçı Çıktığında Ne yaparsınız Ne Yapmayı Önerirsiniz ?

Benim En Çok Korktuğum Şey...

2. rcw

rcw Üye

Seviye:
    direk pedallayıp kaçmaya bak:D yada üstüne sürerim ezerim geçerim yada cüneyit arkın tarzı hani atla yapıyo ya öyle atraksiyonlar yaparım diyosan onlarda olabilir:D

3. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    dusunmesi bile kotu :(

4. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    baş edemiceni düşünüyosan istediği şeyi ver..
    hiçbişi canından önemli diil..
    ha ben basar kaçarım dersen o daha ii tabi:)

ogulcan22 bunu beğendi.
  5. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer bisikleti vermek zorunda kaldıysan, ilk bindiği andaki dengesiz halinde bir tekme ile kolayca indirebilirsin... Tehlikeli olabilir, doğru bir tavsiye mi bilmiyorum ama gaspçının istediğinin olması beni deli ederdi herhalde...

6. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence yaya iken denk gelmek daha kötü:) bisiklette denk gelmek daha iyi en azindan pedallayip kaçmak kolay :)

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gözyaşı spreyi var. Aşağıdaki adresten satın alabilirsiniz. Ben birkaç tane aldım. Çok etkilidir, sakın arkadaşlarınızda veya kedi, köpekte denemeyim. Karşınızdakini 10 dk. etkisiz hale getirir. İçinizde bilen arkadaşlar vardır. Arabada da kullanıyorum, bayanlar çantasında kullanıyor. Sizde bisikleti akşam saatlerinde vs. sürüyorsanız (gündüzde olabilir) ya cebinizde yada kolay ulaşabileceğiniz başka neresi varsa orada taşıyabilirsiniz. Allah böyle şeyler göstermesin inşallah kullanma gereği duymazsınız.

http://urun.gittigidiyor.com/Nato-Goz-Yasartici-Biber-Gazi_W0QQidZZ5405780

xcangel bunu beğendi.
  8. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok ilginç...İstanbulda bu tür vakalar çok oluyor sanirim.Benim aklima hiç gelmemisti.:(
    Paylaşım için tşkler...

Hasan Hakan Koç ve sniper bunu beğendi.
  9. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Gözyaşı spreyi iyi olabilir, fakat her zaman kullanılabilir mi?
    Çantada onu bulup çıkartacaksınız, kapağını açıp gaspçının suratına doğrultacaksınız... Adam da bekleyecek?
    Bütün bunları yapabilseniz bile ve spreyin ağzı dönmüş olabilir ve başka bir yere ya da sizin suratınıza doğru püskürebilir.

Bu sprey ile alıştırma yapılmalı bence. Gaspçıya da "cep telefonumu, cüzdanımı vereyim" falan diyerek oyalamaya çalışmalı.. Ama bence çantayı olduğu gibi alacaktır.

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim bu bahsettiğim nato gözyaşı spreyinin ağzının dönmesi gibi bir imkanı yok ve eline aldığın gibi otomatikten el spreyin püsküreceği yöne doğru gidiyor. Tabi ki sizinde dediğiniz gibi biraz antraman yapmak lazım ama evde sakın yapmayın açık havada yapın. :)

11. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle kabus gibi bir şey. Şehir içinde en iyi şey gösterişli bir bisiklet yerine sıradan normal bir şehir bisikletiyle yol almak bence. Esas bisikletimizi zorunlu olmadıkça şehir içinde sürmeyerek zevke uygun şekilde arazide yada şehirlerarası yollarda kullanırsak faydalı olabilir. Ayrıca BMX' çi bir arkadaş edinip ondan çeşitli hareketler yapmayı öğrenip kaçış yolunda çıkabilecek olası engellerden kolayca kurtulmayı bilmeliyiz. Bisiklete binmek dışında hızlı koşabilen biriysek yaralanmadan kurtulma şansımız artar. SPD ayakkabı kullanıyorsak normal ayakkabılardan son derece sert yapılmış bu ayakkabılarla hassas yerlere tekme atabilirsek bunun acısını o şahıs hayatı boyunca unutamaz ve biber gazından daha etkili olabilir (ben şiddete karşı biriyim, sadece savunma amaçlı bir öneri (sakın evde denemeyin:) ). Soğukkanlı olmayı bilmek, acil durumlarda bisikleti seri kullanmak çok önemli. Arasıra boş arazilerde uygun şekilde giyinerek acil durum sürüş tekniği çalışmalıyız.

12. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    MArkada Nato :D

-

Aslında Al Bisikleti Deyip Bindikten Sonra Arka Tekere Tekme Atıp Sıksak DAha İyi Olur...

--

Ama bu gaspçılar çoğu zaman alsada almasada bıçaklıyor

Allah Korusun ,Kimsenin başına Gelmez İnşallah...

13. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu ürünü beğendim alıcam.mantıklı bir yöntem bence.

14. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Karşınıza gaspçı yada hırsız çıkmadan önce şu linke göz atmanızı öneririm. Umarım aradığınız çözüm bu linkte vardır.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13294&highlight=iki+ayakl%FD

15. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisikletli isem hiç bir şekilde bisikleti vermem, bikere onu unutalım. Yaya isem mümkünse ordan uzaklaşırım ki hiçbir şekilde yakalayamaz :) (koşunun faydaları) 2-3 kişi ise ve kaçmanın imkanı yoksa cengaverliğe gerek yok, o durumda yapacak fazla bişiyde yok ( tabi ciddi anlamda savunma tekniği ve dövüş tekniği bilinmiyorsa. Biliniyorsa bile 3 kişi ile dövüşüyorsanız bitirici darbeler vurmanız lazım yani öldürücü bile olabilir.) Yani mümkünse kaçın mümkün değilse zevk almaya bakın ne diyim????

16. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Birde arkadaşlar şunu aklıma gelmişken söyleyeyim.

Ben bu gözyaşartıcı spreyi şiddetle tavsiye ediyorum ve emniyet amirliği açısından taşınmasında sakınca olmayan sadece kendini koruma amaçlı ürünler arasına giriyor. Karşıdaki gaspçıya üzülmenize gerek yok sağlığı etkilemeyen bir araç olduğu söylendi. Sadece 10 dk. falan gözleri yaşarıyor sonra normal hayatına dönüyor. Ben alın derim hemde bir kaç tane...

Bazıları özel deri kılıfıyla satılıyor. Onlardan alırsanız iyi olur, yada üzerini elektrik bantıyla kaplayın çünkü bu ürün hemen hemen Türkiye'de tekel konumunda. Birde spreyin en altında son kullanma tarihi yazıyor. Mümkünse son kullanma tarihi en uzak olanı tercih etmenizde yarar var. İnternetten alırkende mail aracılığıyla son kullanma tarihini öğrenin.

17. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:

Haklısınız Arama Yaptığımda Bu Link Çıkmıştı Ama :) İki Ayaklı Köpek Denilince Köpek Sanmıştım :)

Konu Kilitlenebilir /Taşınabilir İstediğinizi yapabilirsiniz...

18. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    tatlım bence, yakında bir güvenlik görevlisi ya da sığınabileceğin bir yer varsa hemen oraya yönel...korkutmak için avazın çıktığı kadar bağır...kaçabiliyorsan asıl pedallara....fırsatın varsa biber spreyi kullan ki biber spreyi gibi aletleri hemen ulaşabileceğimiz bir yerde bulundurmak gerek kemer, çanta omuz askısı vs.. ya da eline geçebilecek herhangi bir cisimle hamle yap ve şaşırtmaya bak....tüm bunların sonunda mutlaka en yakında, yardım isteyebileceğin birrine yönel.....ve hanımlar elinizden geleni ardınıza koymayın, kaçamıyorsanız adamın gözüne, yüzüne tırnaklarınızla hamle yapın, canı acır vs..gibi şeyleri düşünecek durumda değilsiniz zaten ki adamın sizi zerrece düşünmediği de ortada...arkadan saldıran birine karşı, başınızı mümkün olduğunca geriye atarak burnuna vs..darbe vurun...ön cephede ise, elinize geçen herşeyle saldırın ya da bacak arasına tekme atmaya çalışın..hasmınız yakınken sadece hızla kaldırılan dizler bile çok etkilidir...unutmayın, vücuttaki eklem bölgeleri darbe vurmak için en etkili silahlardır, dirseğiniz, diziniz, yumruklar vs....ve önemli olan sizi tutamayacakları kadar hareketli olmanız.....
    kısaca kaçış yoksa, her şekilde mücedele etmeye ve şaşırtmaya bakın...silahlıysa direnmeyin...ve ne olursa olsun, ister yere düşmüş ve bayılmış olsun, oradan uzaklaşıp, yardım isteyin.....tabi o psikolojiyle bunları yapmak aklımıza gelmeyebilir ama olması gereken bu...
    Allah kimseye bunları tattırmasın... :)

hulyaars bunu beğendi.
  19. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    13 yaşında bir çocuğun gaspçılara maruz kalmaması için öncelikle geç saatlarde kimsenin olmadığı yerlerde bisiklet sürmemesi gerekir.Bisiklet sağlıktır spordur ama hayatını riske etmeninde pek anlamı yok.Spreyler ,tekmeler vs. vs. 13 yaşındaki bir çocuk için biraz fazla diye düşünüyorum.Bunları yaparken kendine daha fazla zararda verebilir.En iyisi bunları bil ama sen doğru zamanda doğru yerlerde bisikletini kullan..

20. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    :) aslında önerilerim sadece ufaklığa değil, okuyan ve ilgili herkes içindi...eh tekmeyi vs.. daha çok hanımlara yönelik ifade ettiğimi belirtmiştim...herkes kendince uygun olanı seçsin bence...