Karsılastırma ?

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
merhabalar.

Scott Comp frenle Shimano BR-M485 Hydr. Disc fren arasındaki fark nedir ? hangisi daha iyidir?

Scudo

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Scott 5 yıl garanti diye biliyorum arasındaki farktan biri bu olsa gerek...

Kalite olarak scott...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Tabi bilmeden konusmamak gerek...

Kalite olarak Scott?? Cok sacma, Scott fren falan uretmiyor, bir baska firmaya fason yaptirip uzerine adini yazdiriyor bu su goturmek bir gercek.

Diger yandan, bahsettiginiz Scott fren, klasik V fren, ancak Shimano BR-M485 hidrolik disk fren. Once bunu ayird etmek gerek.

Aralarinda ne fark var diye soracak olursan, lutfen forumda arastir. Cok kez konusuldu hidrolik disk ve klasik V fren arasindaki farklar. Ayrica Frenler bolumunde Frenlerle Ilgili Temel Bilgiler yazisinda ve Shimano 2008 Yenilikleri yazisinda detayli bilgi bulabilirsin.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Birinin v-fren digerinin hydorlic oldugunu biliyorum da. Model olaral Aspect 45 le 30 arasındaki fark ney masa mı daha saglam onu anlayamadım Halil. bakıp soyleyebilcen mi son kararımı ona gore vercem cunku

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Soru boyle olunca daha bir anlam kazandi tabi...

45'in cekis sistemi 8"li, ama arti olarak hidrolik diskleri var. Fakat daha dusuk kalitede ve daha agir da bir amortisoru var.

30'un cekis sistemi 9'lu, genel olarak cekis sistemi daha ustun. V frenli olmasi ve bir nebze de olsa daha hafif amortisoru sayesinde 45'ten yarim kilo daha hafif. Fakat anlam veremedigim bir sey de sele borusu olcusu. 45'te pek de standart olmayan bir olcude sele borusu kullanilmis. 30'daki 31,6 mm. Insanin aklina ister istemez acaba farklari mi var sorusunu getiriyor...

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
evet benim de tereddutlerim var gerci 30 benim butceyi asıyor mecbur 45 de kalcaz :)