Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karşı bisiklet-Green Peace Rainbow Warrior gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sercan_pa tarafından paylaşıldı.

1. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    Türkiye — Greenpeace’in efsanevi gemisi Rainbow Warrior Türkiye’ye geldi. Üç aydır devam ettiği “Akdeniz’i Koruyalım” kampanyası boyunca Malta, İspanya, Fransa, İtalya ve Yunanistan ayaklarını tamamlayan gemi, 6 Eylül Pazar akşamı İstanbul Boğazı’na giriş yaptı. 8 Eylül Akşamı demir alarak güneye doğru ilerleyen gemi, 12 Eylül de İzmir Pasaport Limanı'na demir attı ve kapılarını alternatif dünyaya gönül vermiş ziyaretçilerine açtı. Bizde karşı bisiklet olarak bu Gökkuşağı Savaşçısı'nı bisikletlerimizle ziyaret etmeye karar verdik. 13 Eylül Pazar günü Konak İskele'de buluştuk ve gemiyi ziyarete gittik.

işte fotoğraflar...

http://picasaweb.google.com.tr/vele...CP7N4smcmo3RaA&feat=email#5380967466786377154

Bizim için çok keyifli bir turdu, aynı zamanda bir çok şey öğrendik. Son olarak adımızın green peace tarafından bilinmesi bizi çok mutlu etti ve güçlendirdi.

www.karsibisiklet.org
    http://www.greenpeace.org/turkey/

2. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    o zaman ilk yorumu ben yazayım emeği geçen arkadaşları öncelikle tebrik ederim.Üzüldüğüm nokta kayserideyim katılamadım birde ya resim çekmediniz ya da sadece gökhan sercan ve aykut katılmış birde arada ahmet i gördüm böyle ise gerçekten üzüldüm ama eminim ki diğerleri iş vb. sebeplerle katılamamışlardır.güzel kareler almuş herkese teşekkürler.

aytacaksoy ve sercan_pa bunu beğendi.
  3. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tüh, kaçırmışız :(

sercan_pa bunu beğendi.
  4. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler Sercan bu konuyu hatırlattığın için.

Öncelikle belirtmek isterim ki arkadaşlarımızın yaptığı gezi turistlik bir gezi değil,yaşamlarını alternatif olanaklarla sürdüren ve bu uğurda çalışmalar yapan Greeppeace üyelerine hem destek hem de ziyaret amaçlıydı.

Greenpeace üyesi arkadaşlarımızla birlikte 16.08.2009 günü Aliağada yapılacak olan termik santrallerin insan sağlığına zararlarını kamuoyuyla paylaşmak ve termik santrallere "dur" demek amacıyla ortak bir eylem ve sonrasında basın açıklaması yapmıştık.İşte hem bu eylemi tekrar yad etmek ve arkadaşlarımıza tekrar destek vermek amacıyla bu anlamlı turu gerçekleştirdik.İşlerim nedeniyle yanlarında olamasamda aldığım haberler oldukça mutlu olmamı sağladı.

Bir kez daha bu ziyaretle gördük ki "bu yolda asla yalnız yürümeyeceğiz".

Aliağa'da yaptığımız Termik santrali eylemi bir gün sonra bazı gazetelerde yer aldı.Merak eden ve okumak isteyen dostlarımız için aşağıda linklerini paylaşıyorum.iyi okumalar.

http://www.milliyet.com.tr/Ege/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1128937

http://www.naturalhaber.com/haber_detay.asp?haberID=1537

http://www.kuzeyege.net/arama/01.09.2009/karsi.html

cedrick41, oyaa ve sercan_pa bunu beğendi.
  5. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    Tüm canlıların anavatanı olan Dünya için bişeyler yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Başka bir dünya mümkün...

6. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar çok güzel bir gezi olmuş.karşı bisikletin farkındalığı, farklı gezileri ve konularıyla kendini farkettiriyor.bu güzel ziyaretiniz için eski bir greenpeace'ci olarak, bizimle paylaştığınız için meraklı bir bisiklet gönüllüsü olarak ve doğaya duyarlılığınız için sadece bir insan olarak hepinize teşekkür etmek istiyorum.
    yüreğinize sağlık.
    iyi seyirler

aytacaksoy, cedrick41 ve sercan_pa bunu beğendi.
  7. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    bende eski bir ege üniversiteli ve askerliğini konakta güney deniz saha kom.'lında yapmış biri olarak izmirin havasını kaptım ve sizin bu güzel girişimlerinizi bende gönülden destekliyorum ve bu konuda çevreye duyarlılığımı izmit/kocaelide bisikletim ve karşı bisiklet formamla herkese gösteriyorum tekrar teşekkürler!

aytacaksoy ve sercan_pa bunu beğendi.
  8. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Karşı bisiklet faaliyetleri ile bizleri kıskandırıyor valla. Yine güzel bir faaliyet. Tüm katılımcı arkadaşları tebrik ederim.
    Sevgi ile...

OzzYMKL, aytacaksoy ve sercan_pa bunu beğendi.
  9. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    Kendini karşı bisikletli olarak nitelendiriyosan bu seninde girişimindir bende seni tebrik ederim:)

aytacaksoy ve cedrick41 bunu beğendi.
  10. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    güzel yorumların için teşekkürler mustafa

11. bikeandbike

bikeandbike Misafir

pedallarımızı çevirirken biricik yaşam alanımız olan dünyamızda olan bitenlere sessiz kalmamak,elimizden geldiğince tepkimizi ortaya koymak niyetindeyiz.yaptıklarımız takdir gördükçe daha da mutlu oluyoruz.
    yaptığımız organizasyonlara her zaman herkes davetlidir.
    ayrıca güzel yorumlarıyla bize destek verenlere de kucak dolusu selamlar.