Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karpal Tünel Sendromu

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Orhanalkaya tarafından paylaşıldı.

1. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar aramızda acaba benden baska bu sporu yapıp karpal tünel sendromu geçiren ve ameliyat olanlar var mı ? Bazı internet sitelerinde bu konu bisikletçilerde sıkça karşılaşılan bir durum demesine karşın etrafımda pek rastlamadığım için sizlere bir danışayım dedim.
    Kısaca karpal tünel sendromundan bahsetmek gerekirse ;
    bilekte sinir sıkışması

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ben bunu mesleğim itibariyle çok gördüm ama yıllardır bisiklete binerim;bir sorun görmedim......

Orhanalkaya bunu beğendi.
  3. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ama şu var bisiklete hangi tarz biniyorsunuz eğer ki yol bisikleti kullanıyorsunuz bu nadir bulunuyor bir çok ünlü bisiklet sporcusunun geçirdiği bir hastalık bu ama yani ne dereceli onu bilemediğimden danıştım

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    valla yazkış demeden en kısa gittiğim mesafe üsküdardan kartal sahildir.şimdi yazın kafaya koydum gebzeye kadar gideceğim yol bisikletim var kron marka ama bir oturdummu bilgisayara en az 2 saat yazar çizerim yine 2 saat oyun derken parmaklar artık bakamadan yazmayı öğrendi genelde müzisyenler ve bilgisayarcılarda daha fazla oluyor sinir şıkışması w,s,a,d tuşlarına basmakdan devamlı artık bakmadan yazıyorum genelde bu meslekde olan arkadaşlarımda çok gördüm.

5. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    anladım teşekkür ettim bilgileriniz için daha çok tepe inişi yapan arkadaşlar da görülüyor bu sanırım bende de o sebepten ötürü oluşmuş olabilir ayriyetten badminton sporcusuyum belki oda olabilir.
    alınmayın ama ayriyetten yaptığınız mesefaler eğer ki sporcuyum diyorsanız komik kaçar.

Samet Koç bunu beğendi.
  6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    38 yaşında günde 2 paket sigara içen biri olarak 17-25 yaş aralığındaki gençlere taş çıkartıyorum hocam emin olun......

Ali Ç. bunu beğendi.
  7. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bu işin yaşla alakası yok tabi, İzmirde ne abiler var adam 73 yaşında günlük 150 km tur yapıyor ben turlarda zor yetişiyorum adama.

8. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    aynen bu işin yaşla başla alakası yok diyemem ama bünyenle alakalı kaldı ki olay farklı konuyu değiştirmeyelim arkadaşlar lütfen konu kaymasın bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparlarsa bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim teşekkürler

9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Dostum sen kendinle çelişmedinmi bu yazıda hani yaşla ilgisi yokdu adam 73 yaşında sen yetişemiyorum diyorsun;eğerki bu adam sporcu ve yılların bisiklet yarışcısı biri ise tabiki yetişemezsin yılların kondisyonu uzmanlığı ve profluğu var ben sporcıu değilim en azından bisiklet yarışı ve uzmanı ama ben günde 2 paket sigara içerken yanımda fiziksel olarak bende daha iyi konumda olan gençlere bakıyorumda cola ve hamburger gençliği olmuşlar beni yolda ezip geçmeleri lazım ama abi yoruldum abi öldüm bittim yakışmıyor onlara ve onlarda yeni başlayan kişiler değil en az 5 sene binen gençler tabi bana kök söktüren genç arkadaşlarımda var:)

10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
  11. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yahu bende biliyorum google den aratmayi zaten ameliyat olmusum ben sorun o degil yahu ya konuyu öyle bir dagittiniz ki arkadaslar sorunum su benim gibi sporcu arkadaslarin basindan boyle bir olay gecmis mi onu merak ediyorum

12. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu sorun bisikletçilerin olduğu kadar bilgisayar başında vakit geçirenlerin de sorunu. Fare tutuş pozisyonu bu rahatsızlığa yol açabiliyor. Bu yüzden el bileğini bisiklette olsun fareyi tutarken olsun düz pozisyonda tutmak gerekiyor. Bisiklet üzerinde özellikle düz gidonlar da tutuş pozisyonu çok önemli. Bütün ağırlığı kollara yüklememek için sele - gidon arası mesafe ve gidon yükseklik ayarı iyi yapılmış olmalı. Ayrıca silikon takviyeli elcik ve eldiven şart. Fren ve vites kollarını tutarken elin olması gereken pozisyonu da yine çok önemli. Yapılan en büyük yanlış fren vites kollarının yere paralel durması. Kollar paralel değil mümkün oldukça aşağı bakacak şekilde ayarlanmalı.

Orhanalkaya ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  13. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    sevgili kardeşim sende biliyorsun ama bunun yol bisikleti,dağ bisikleti,şehir bisikleti ile yada sadece dağ bisikleti ile ilgisi ne sadece sen dersen dağ bisikletinde daha fazla bende sana derimki hani o bilimsel veriler.neye dayanarak söylüyorsun diye sorarım bugün bir insan kendine uymayan neyi kullanırsan zaten sorun yaşarsın sadece bisiklet değil ayrıca çok geçmiş olsun sizede.

14. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Bende var.Ameliyat olmadım.Gidon ve fren sistemi yüzünden yol bisikleti kullanamıyorum.(Bu yüzden fransa bisiklet turuna katılamam.:))Dokturumun önerisi ile düz gidonlu bisiklet kullanıyorum.Dik pozisyonda kullanmam gerekiyor.Ve sol elimin kontrol ettiği ön freni fazla kullanmıyorum.Ayrıca her 10 Km de bir durup elimi hareket ettiriyorum.
    İyi günler

15. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    teşekkür ederim nazik yaklaşımınız için :)

16. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bence en kısa sürede ameliyat olun ilerisi için el ağrıları ve uyuşmalar artık çekilmez bir duruma geliyor. teşekkürler :)

17. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    yani varya bir bisiklet zevkimiz var bide bu sorunlar olmasa çıkmasa ne güzel olacak ama işte biraz bizden biraz yanlış seçimlerimizden valla allah bu forumdaki yaşıtlarım olsun.küçüklerim olsun büyüklerim olsun hepsini korusun yüce rabbim başkada diyecek sözüm yok....

18. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    amin inşallah. Yalnız bendeki sorun yada hastalık sadece bisikletten kaynaklanmıyor uzun süreden beridir başka sporlarla da ilgileniyorum,bunların başında da badminton geliyor her ne kadar basit bir oyun olarak görünsede bilek ve dizdeki kıkırdaklarda aşınma ve su birikmesi oluyor zamanla o yüzden sıkıntılı bir süreç bu hastalık işi allah şifasız dert vermesin.

19. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    herkeste olabiliyor dert edilecek bir şey değil başınıza gelirse düşünürsünüz zaten ufak bir operasyonla aynı gün taburcu olursunuz

20. Orhanalkaya

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arkadaşlar yorum yapmak illa bir şey yazmak istiyorsan git kalem kağıt al hocam ona yaz ne yazıcaksan burada çok bilmiş bilmiş he çok önemli değil 2 günde geçer gibi yorum atma
    onu bizde biliyoruz ilk önce yukaruda yazanları oku daha sonra gel burada yorumunu yap ama lütfen yorumun DOLU olsun Mustafa Bey