Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karı-koca spor yapıp gezeceğiz :) önerileriniz.???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında jeskin tarafından paylaşıldı.

1. jeskin

jeskin Yeni Üye

Arkadaşlar iki gündür forumda elimden geldiğince çok konuyu okumaya çalıştım, öncelikle ve özellikle ne çok şey öğrendiğimi ve buradaki katılımcıların bilgi ve tecrübeyi paylaşarak ne kadar güzel bir iş yaptıklarını belirtmek isterim.

eşimle beraber Ankara'da sağlıklı ve sporla iç içe olmak gibi bir isteğimiz var... bu sebeple de kendimize bisiklet bakıyoruz genel olarak zorlu olmayan (yoldan çok fazla ayrılmadan ) parkurlarda başlayıp biraz kondisyon sağladıktan ve kendimizi geliştirdikten sonra da konaklama içeren iki - üç günlük turlar yapmak istiyoruz,

baktığımız bisikletler arasında Bianchinin scarlet ve mirage modelleri veya salcano'nun ılgaz modeli arasında kaldık. (ayrıca bianchi'nin venus - orion - thropy modellerini falan satmaya çalıştılar bize) açıkçası teknik bilgimiz seçim yapmak için çok yetersiz dolayısıyla bunlara alternatif başka marka ve modellere bakmalı mıyız veya bunlar amacımıza hizmet eder mi bilemiyoruz. dolayısı ile her türlü tavsiyenizin yararlı olacağını bilmenizi isteriz.

Bu arada benim ; yaş 29 - boy 1,70 kilo 90
    eşimin ; yaş 27 - boy 1,67 kilo 60

şimdiden bu güzel dostluk ve paylaşım ortamı için teşekkürler,
    bakarsınız bir gün biz de burada birilerine yardım ediyor buluruz kendimizi...

sare bunu beğendi.
  2. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba..
    Ankara'daysanız Delta Bisiklet'e bakın. Orada uygun bir bisiklet bulursunuz..

3. akhunia

akhunia Yeni Üye

Ben de sizinle aynı durumdayım. Bütçenizi bilmiyorum ama ben TREK 3900 almayı düşünüyorum. TREK'in bayan modelleri de varmış ama Türkiye'ye gelmiyormuş. Bununla beraber Gürsel Bey'den öğrendiğim kadarıyla TREK 3700-3900 serisini bayanlar da kullanabiliyormuş. Anladığım kadarıyla İstanbul'da "Yeşil Bisiklet"te satılıyor ve Yeşil Bisiklet'in Ankara'da bayisi yok. Ancak yine forumdan öğrendiğim kadarıyla Ankara'da "Erdoğanlar Bisiklet" diye bir yer var. Muhtemelen Kolej'den Tunalı'ya giderken Bülbülderesi civarında. BUrada da TREK bulmanın mümkün olduğu söyleniyor.

sare bunu beğendi.
  4. jeskin

jeskin Yeni Üye

Gürsel bey tesekkürler, delta bisikleti bugün aradım bir iki gün içerisinde mutlaka ugrayacagız, ancak internet sayfalarından gördüğüm kadarıyla Drag marka bazı modeller dışındaki alternatifler bütcemizin üzerinde gibi duruyor; açıkçası iki bisiklet birden alacak olmamız fiyat konusunda bizi biraz kısıtlayacak (ikisi için 700-800 ytl üstüne çıkma şansım yok) bununla beraber, scarlet mirage ve salcano (ılgaz) konusunda fikirlerinizi de almak beni mutlu eder.

akhunia, erdoğanlar bisikleti de bulmaya çalışacağım ... trek'lerle ilgili forumda okuduğum bir kaç şey dışında çok fikrim yok ama öğrenmeye çalışacağım...

ilginize teşekkürler...

5. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Drag'ın Caprice diye bir modeli var. 330 YTL civarı. Hoş bir bayan bisikleti.
    Salcano Ilgaz benim beğendiğim bir bisiklet.. Komple alüminyum.. Arkadaşlar inanmayacak ama o kadar aksesuar, bagaj, yaylı sele borusu vs.'ye rağmen bisiklet 13-14 KG..Kadrosu acaip hafif.. (Elimle yokladım)Bunun fiyatı taksitli (7)380 YTL civarı. (Tek ödeme 350-360 civarı)Alanlar çok memnun..Bunun hem erkek hem kadın modeli var..Bazı müşterilerimiz aksesuarları çıkartıp bisikleti "tüy" gibi hale getiriyor.

Selamlar

6. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Benim Yeşilbisikletten aldığım "Sedona" lardan alın bence. Ankara da da vardır muhakkak. Fiyat kalite açısından bence çok makul. Daha herşeyden iki tane alacasınız; İki kask, iki eldiven, iki kilit,gözlükler,boynuzlar, far, reflektör, taşıma aparatı, pompa, tur yapmayı düşündüğünüze göre bagaj vb. bahsettiğiniz limiti de zorlayacaksınız zaten. Ayrıca bayan bisikleti nedir o çok ayrı bir konu. Aynı bisikleti kullanıyoruz eşimle, bütçeniz kısıtlı ise çok zorlamayın bence.

7. jeskin

jeskin Yeni Üye

Drag Caprice modeli gercekten çok güzel görünüyor, (internet resimlerinden...) bu aksam esimle delta bisiklete gidip onlarla da tanışarak drag modeline bir bakacagız. ancak sanırım onlar salcano satmıyorlar. aksam yeni alternatifler doğmazsa ben sizin de yorumlarınızdan sonra salcano'ya hayli sıcak bakıyorum.

ayrıca Ataruh'un bahsettiği sedonalarla ilgili de birşeyler bulmaya çalışacagım.

Yardımlarınız hızla amaca ulaştıracak bizi...
    Güzel dostlukların sürmesi dileğiyle...
    Teşekkürler...:D

akinm bunu beğendi.