kargolu bisikletin garantisi

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
Arkadaslar hepsiburada dan bisiklet alacagim bugun veya yarin acaba gelince kendim kursam garantide sorun çıkarmı

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
muhtemelen çıkmaz. marka belirtmemişsiniz, o markanın herhangi bir bayisine gidip ilk bakımınızı ücretsiz yaptırıyorsunuz zaten. garanti belgenizle birlikte tabi. oraya ilk bakımın yapıldığına dair kaşe-tarih atıyorlar. vites-fren ayarlarının tümü kontrol ediliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Markaların bir çoğu kutuyu servis'in açmasını ister aksi taktirde garanti dışı kalır, bence risk almayıp bir servise açtırıp kendiniz toplayın, şahsen ben o şekilde yaptım.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
aslında doğru, kutuyu servisin açmasının temel sebebi, kutudan kırık veya eksik çıkacak parçaların anında tespiti ve sizin mağdur olmamanızdır. kutuyu kendiniz açtınız ve parçanız kırık-eksik çıktı, bunu ispatlayamıyorsunuz :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
servise kuponları vermeniz durumunda kendi kurmuş gibi firmadan ücretini alacağından çoğu servis sorun çıkarmaz ve garanti belgesini doldurur.
bir servis kabul etmese diğerinde kabul edilir... o açıdan sorun yok.

ancak kurulum ücreti alınmıyorken böyle bir riske girmeye gerek yok, çünkü sorunlu çıkan bir parça olması durumunda servis garantiyi onaylamayabilir kendi sorumluluk almamak için...

tavsiyem kargo geldiğinde "teslim aldığınıza dair imza atmadan" kutunun dışına göz atın, hasar varsa kabul etmeyin.
hasar yoksa açın ve kısaca bisikleti inceleyin, hasar varsa kabul etmeyin.

isterseniz teslimat adresi olarak direkt servis adresini verin, tabi önce servise haber vermek şartı ile. bu şekilde teslim alan resmi tutanakta da servis olacağından sorun yaşanması durumunda avantajlı olursunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hiç bişey olmaz sorumsuz bir firma kafaya takıcaklarını sanmam