Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kargo?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ug90 tarafından paylaşıldı.

1. Ug90

Ug90 Üye

Seviye:
    Cumartesi günü İstanbul'a yola çıkacağım. Bisikletimi kargoya vermek istiyorum. Hangi kargo şirketine başvurmalıyım ve bisiklet kaplama işini nasıl yapmalıyım? Konuda bilgi sahibi olanların paylaşmasını rica ediyorum.

2. Ug90

Ug90 Üye

Seviye:
    Acil bilgiye ihtiyacım var...

3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Kesinlikle PTT kargo. Kutusundaki bisikleti Ankara'dan Antalya'ya 8,5 Ytl. ye götürüyorlar. Ama bisiklet kutusu bulmak ve güzelce paketlemek gerekli.

Ug90 bunu beğendi.
  4. Ug90

Ug90 Üye

Seviye:
    Bisiklet kutusunu nereden temin edebileceğim ve kargo süresiyle ilgili bir fikriniz var mı?

5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Kutu, bisiklet satan firmalarda olabilir ancak. Ön tekeri ve gidonu yerinden sökülmüş bir bisikleti alabilecek şekilde oluyor kutular.
    İki gün içinde teslim oluyor sanıyorum ama kargoya verirken sormak lazım.

Ug90 bunu beğendi.
  6. Ug90

Ug90 Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim.

7. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisikleti sayın teberusun da dediği gibi ön tekeri sökünüz,gidonu sökünüz,pedalları sökünüz, herhangi bir bisikletçiye veya satan yerlere gittiğinizde size boş bisiklet kolisi vereceklerini düşünüyorum.bulamaziseniz başka kolilerden güzelce ambalaj yapın,tabi önce bisikleti hava kabarcıklı naylon ile sarmak daha iyi olur,adı aklıma gelmedi,hani canımız sıkılınca pıt pıt diye patlattığımız.ambalajda en çok dikkat edeceğiniz şey minimum hacim,çünkü hacim artarsa fiyat da artar. hacim küçükse fiyatta küçülür.ambalajı buna göre uygun biçimde yapınız.
    kargoyu izmirden istanbula göndereceğinizi ve kendinizin alacağını düşünüyorum.yapılacak şey kargo firmasına bisikleti bizzat getirmeniz,ayrıca adrese teslim yollarsanız ücret biraz artar.imkanınız varsa haberli gönderin varış şubesine ulaşınca kendiniz alırsınız.şunu da sakın unutmayın,önümüz bayram.cumartesi kargoya verirseniz bayramdan sonra cuma günü alırsınız bunu da hatırlatıyım.eğer yarın verirseniz cumartesi günü istanbulda olur fakat siz istanbulda olmazsınız,haftaya cumayı yine beklersiniz.istanbula kargo akşam ver sabah al şeklinde,tabi bizde böyle diğerlerini bilmiyorum.ayrıca biz diğerlerine göre biraz ücreti fazla taşırız,reklam olmasın diye çalıştığım firmanın adını yazmıyorum.bilgilerim işinize yarar umarım,saygılarımla.

Ug90 bunu beğendi.
  8. Ug90

Ug90 Üye

Seviye:
    Yardımınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

9. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    en ucuzuda express