Kargo Ulaşması

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Doğan Bekir Bilge tarafından paylaşıldı.

1. Doğan Bekir Bilge

Doğan Bekir Bilge Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu cuma parayı yatırıp kadro alıyorum. Cuma öğleden sonra kargoya verilecek ptt kargo ile İstanbul-Eskişehir kaç günde ulaşır?

2. Deniz Caz

Deniz Caz Misafir

onu şöyle öğrenirisin en yakın ptt şubesine sorursun olmadı kargo takibi yaparsın internetten :) hayırlı olsun kadro hangi marka

3. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    2010 sedona x11 :) yardımınız için teşekkür ederim.
    Bir de kadro en fazla 2.5kilodur ve bildiğim kadarıyla ptt kilo hesabı yapıyor kargo ücreti 4tl olacak sanırım?

4. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    ptt ile artık 1 gün içinde ulaşıyor ama gene belli olmuyor en fazla 2 gün alır gelmesi daha geç olmaz

Doğan Bekir Bilge bunu beğendi.
  5. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Pek çok forumda ve blogta inceledim ve gereksiz bir şekilde "seneye anca" "çoook beklersin" yorumları canımı sıktı, dedim ben bir bilene sorayım. Kargo ücreti tahminen 4 lira olur dedik daha fazla olursa karşıya fazla ödetmek beni rahatsız eder diye düşündüm şimdi de onu merak ediyorum :) Cevabın için teşekkür ederim Mehmet.

6. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    hiç heveslenme ertesı gune ( canını sıkmıs gıbı olmıyım ama) gelır dıye ptt kargo bu aralar cok kotu 3gunde bır kargo dagıtıma cıkıyormus ınsallah dagıtım gunune denk gelırsın bursdayım ıstanbuldan 1 haftada geldı gıdon ve gıdon bogazı kucucuk 2 urun gerısını sen dusun ayrıca gecenlerde samsuna bı kargo gonderdım 35 tl tuttu ama baya ıyı kargolamıstım kutu buyuktu bıraz agırlık 2.5 kılo anca tutmustur herhalde

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ptt kargo geçen ay itibariyle bazı düzenlemeler getirdi.Birincisi artık 2 kg a kadar olan küçük ürünler kargo yerine Aps(acele posta servisi) sistemine döndü ama kadro bu olaya girmiyor çapından dolayı.Ayrıca kargo kesinlikle 4 liraya gelmez.Şu an 1 kg a kadar olan zarflar bile eve 5 liraya geliyor.Ptt şubeden teslim 4 liraya çıktı.kadro minimum 10-15 lira tutar.Bu gönderenin kutulama sitemine göre değişir.İstanbuldan da hiç belli olmuyor bazen 1 günde gelirken 3-4 günü bulan kargolarım da oldu.

8. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Bu kadar ucuza devlet kurumunun yapacağı iş ne olabilir ki zaten -.- pek çok arkadaşım pazartesi gelir dedi. Bi umut beklemek kaldı demek :)

9. Emre Çavuş1

Emre Çavuş1 Kıdemli Üye

Seviye:
    2-3 güne gelmişti benimki

10. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Umarım ben de o kadar şanslı olurum. Malum sabırsızlık var

11. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    dostum sen hiç merak etme cuma öğleden sonra verilecekse ptt'ye cumartesi elinde bil gün içinde...

..tabi eskişehir PTT cihetlerinin cmts çalıştığını varsayıyorum.

düzeltme yapmak istiyorum cuma demişsiniz göderilme zamanını..bu da demek oluyor ki cumartesi sabaha karşı Bursa KİM'e ulaşacak kadronuz(Eğer kabul alan arkadaşlar istanbul'da geciktirmezse) ve pazar akşamı ankara hattına verilecek...Pazar dağıtım yoksa cihet eskişehirde malesef pzts'ye kalıyor.

12. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    hocam birde ne kadar tuttuğunu yazarsanız bizde öğrenmiş oluruz :)

13. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Burası pek büyük ve aşırı yoğun bi şehir olmadığı için kolay olur sanırım umarım cumartesi elime ulaşır :) bilgileriniz için çok çok teşekkür ederim.

14. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Kargo fiyatı hakkımda hiç bir fikrim yok şu an :) Fakat kargoya verildiğinde fiyatını buraya yazarım.
    Eğer kadro fiyatını soruyorsanız 300Tl.

15. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ağırlık yerine ölçü alıyorlar artık eğer ptt'nin poşetlerine sığacak bir şey değilse. O yüzden 15 civarı bir şey olur eğer eve teslimse. Benim kargolarım istanbuldan genelde ertesi gün içinde geliyor ama 2. güne sarkanlarda çok oldu. Sen pazartesiye alıştır kendini derim :)

16. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Pazartesiye alıştırmış durumdayım şu an :) Ama bilirsiniz işte kıpır kıpır içim. Umarım kargo konusunda bir sıkıntı çıkmaz karşı tarafa.

17. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    normal şartlar altında 2 günde elinizde olur ancak istanbul'dan geldiği için 3 veya 4. gün olabilir. Bilginize....

18. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Bir çok arkadaşım ertesi gün ulaşır dedi fakat dediğiniz gibi pazartesiye sarkabilir. Geriye beklemek kaldı :) Bu başlık altında hangi şehirden kargo getirttiğinizi ve kaç günde ulaştığını yazarsanız daha yararlı olabilir diye düşünüyorum :)

19. Doğan Bekir Bilge

Seviye:
    Kargo 4.5 Kg gelmiş ve 24TL gibi bir kargo ücreti var. Yahu o değil de nasıl 4.5Kg geldi bu kadro :D

20. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    dostum ebatı büyük şekli şemali değişik kargolarda DESİ tabir edilen ölçü de eklniyor kargo hesabına..o yüzden.:) Bu arada benim vardiyama denk gelmediği için ben alamıyorum kargonu:D..diğer vardiyadaki arkadaşlara kaldı kadron pazar sabah 05:00 gibi Bursa KİM'e gelir oradan da pazar akşam ankara arabası alır..anlayacağın pazartesi:) benim de ankaradan kron'un 26 liraya gelmişti

saat şu an 01:00 büyük ihtimal ayrılıyor istanbul KİM den şu dakikalarda...:D