Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kare mil değiştirilebilir mi?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında smee tarafından paylaşıldı.

1. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar şu anda yol bisikletime aynakol bulma derdindeyim ve aklıma takılan bişey var. Şu an kadromda kare milli bir göbek (yada adı her neyse) takılı ve piyasadaki aynakollara bakınca genelde octalink yada isis olduklarını görüyorum. Onlardan bi tane alsam elimdeki göbeği değiştirebilir miyim?

bisikletçim olmaz dedi ama bana olmazdan çok "uğraştırma beni" der gibi geldi, o yüzden sizlere soruyorum. Eğer olursa hangi sistemi önerirsiniz, alırken nelere dikkat etmeliyim?

ayrıca bisikletçim kare milli yol bisikleti için aynakol bulamadığını ve istersem mtb aynakolu takabileceğini söyledi. sizce bu ne kadar mantıklı olur?

2. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    orta mille beraber aynakolu da değiştirmeniz gerekir. Türkie'de kare mile uygun ve yeni yol aynakolu bulmanın zor olduğu doğrudur. bu kare milin kötü olduğu manasına gelmiyor, sadece eski bir sistem. internetteki bisiklet alışveriş sitelerinden kare mile uygun aynakol ya da aynakolunuzun yenmiş yapraklarının yedeklerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

genel olarak ¨ciddi¨ kabul edilen bir bisikletçiye gidip yüz yüze cevap almanızı da bu mevzuda tavsiye ederim.

smee bunu beğendi.
  3. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    orta mili değiştirmek istememin sebebi de aynakol bulamamam zaten. Benim aynakolum pek sorunlu sayılmasa da karşı tarafındaki pedal kolu kayıp. (25-30 senelik bir bisikletten bahsediyoruz) oturduğum yerde de ne uygun bi pedal kolu ne de uygun bir aynakol bulabildim. internette de genelde siteler yeni octalink-isis ürünleri sergiliyorlar. bu yüzden değiştirmenin mümkün olup olmadığını soruyorum. ilk fırsatta sirkeciye gitsem sanırım iyi olacak.

bu arada asıl tercihim bisikletin nostaljik havasını bozmayacak kare mil sade bir aynakoldan yana. 2.el de olsa olur, araştırıyorum...

4. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Sirkeci'deki piyasayı dolaşırsanız istediğiniz özelliklerde birşey hemen hemen mutlaka bulursunuz.