Kardeşim bisiklet kaskı taksaydı, ölmeyecekti

serbes

Üye
Tepki
5
Baki T. Yiğitcanlar 32 yaşındaydı. DHA - İZMİR - Bisikletten düşerek ölen 32 yaşındaki öğretim görevlisi Baki Tuğyan Yiğitcanlar, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Yiğitcanlar için dün fakülte önünde de bir tören düzenlendi. Avustralya'dan gelerek törene katılan ağabey Yrd. Doç. Dr. Tan Yiğitcanlar, "Gelişmiş ülkelerde kask takmadan bisiklete binilmesine izin verilmiyor. Polis anında ceza kesiyor. Bizde de herkes bisiklete binerken kask taksa, takmayanlar cezalandırılsa kardeşim ölmezdi" dedi. Yiğitcanlar ölen kardeşinin anısına bisiklet kaskı konusunda bir kampanya başlatmayı düşündüğünü söyledi.Baki Tuğyan Yiğitcanlar, pazartesi günü saat 17.00 sıralarında, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Alsancak'taki evine dönerken bisikletten düşüp başını yere çarptı. Hastaneye kaldırılan Yiğitcanlar müdahalelere karşın kurtarılamadı. Otopside genç öğretim görevlisinin çarpmaya bağlı beyin kanaması sonucu öldüğü anlaşıldı.

http://www.radikal.com.tr/veriler/2005/05/28/baki.gif

• Beğen
Tepkiler: özcan topal
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet ya bu haberi okumuştum..
kask çok önemli arkadaşlar..mesafeye bakmadan ne olursa olsun kask kullanalım..takmayanları da uyarmak görevimiz olsun..

Tepki
9
Bisiklet
Kron
Ailesinin ve yakınlarının başı sağolsun... Çok acı bir kaza hele biz bisikletçiler için. Ama Rahmetlinin sayesinde bisiklete binerken kask takmanın ne kadar zorunlu olduğu malesef ölümüyle kanıtlandı. Tekrar başımız sağolsun..
Siz Siz Olun Kasksız Bisiklete Binmeyin.......

kapisiz

Üye
Tepki
0
Nezaman dır kask almayı dusunuyorum ama sonra sonra diye salliyordum bu aksam is cıkısı hemen bir kask alacagım...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Evet arkadaşım.. Çok iyi edersin..20 YTL kafayı korumak için ucuz bir rakam zaten..Ama daha iyi bir kask 50-80 YTL arası..

• Beğen
Tepkiler: stekmen

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
bende ilk başlarda kullanmıyordum sonra 1 kaza geçirince gürsel abinin bahsettiği 20 ytl liklerden aldım sonra dahada iyisini aldım çünkü şehiriçinde giderken kaza yaptığımzda bize sağlığımızı en iyi şekilde koruyacak gereç kasktır... dün de kız arkadaşım bisikletten düştü kafasını yere çarptı kaskı yoktu çok korktum allahtan ufak 1 kazaydı ama bisikletle dışarı çıkmadan ilk işimiz 1 kask almak olacak onada...
allah rahmet eylesin umarım bundan sonra böyle şeylerin önemi böyle acı olaylardan sonra anlaşılmaz....

kapisiz

Üye
Tepki
0

Dun dedigim gibi kask ımı aldım sonunda..30ytl...
Bakırkoy Metin bisikletten orada Ozgur Onder ve Demet le de tanısmıs oldum,belki ilerleyen gunlerde butaraftada birseyler yapabiliriz... :)

serbes

Üye
Tepki
5
O kadar sene enduro motor a bindim...
Kasksız o seleye hiç oturmadım...
Ama bisiklet alırken nedense kask almak bana çok zor geldi...
Bulunduğum ilçede bana "uzaylı" gibi bakarlar diye...(Gerçi şimdi de bakıyorlar ya... :p )
İstanbula ilk geçişte uygun bir kask almak şart oldu artık...
Yoksa :Skull-175

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

sınavlarım bitsin zaten sana bisiket almaya geliyorum.yanında güzel bi kask'ta ayarlarsın artık gürsel abi..hatta sen şimdiden bi tane xaos ile kask ayarla ben gelip alayım gideyim..:D:D:D:D:D

serbes

Üye
Tepki
5
Çağatay,
Yakında forumda para toplayıp biz sana bisiklet alacağız anlaşılan...
2 aydır sormadığın model kalmadı...
Bakalım sınavlarında bitsin, sırada ne mazeret olacak... :D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
vala iyi olur para toplayım yaa.sınavılarım bitsin tabi ki onları bekliyoruz.sınavlar beni kurtaracak bisiklet değil..tabi artık işin sonuna geldik.gölümde trek 4300 disc yatıyor, hemde indirimde olunca.ama ailem izin vermez biliyorum..bende kron Xaos yada salcano Ng 350 almayı düşünüyorum.onuda almaya gittiğimde gürsel abiyle konuşacam..tabi tuğrul abide kesin olur yanımda. bakalım kısmetse.....

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
desteklemeye bizde geliriz çağatay olurmu hatta tüm forum gelir bu öneli olay için oraya... :p

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

hatta biraz daha abartıp tv kanallarını çağırız.sonra bağdat caddesinde bisiklet konvoyu yaparız..:D:D:D

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Çağatay hayatta hiç bir şey kalıcı değilidr.. Her şey göz açıp kapayıncaya kadar geçer, yok olur..İnsan ömrü de öyledir.. Trek 4300'deki kampanya da.. Bak o da bitti yok oldu işte.. Kimbilir bi daha ne zaman olur..Ama biri gider, biri gelir merak etme.. Bak yine yeni kampanya doldu ortalık..!!
Gürsel

Tepki
0
allah rahmet eylesin dikkatli olalım arkadaşlar!..zaten trafikte insanların bize olan bakış açıları belli.bundan ötürü bence maksimum güvenlik.buda tabi kaskla başlıyo:)