Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kardes Guzergah....

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında gugus tarafından paylaşıldı.

1. gugus

gugus Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba.... Baska bir isim bulamadim.. orjinal urunlerin imitasyonu gibi oldu di'mi:D :) Dun yine ayni guzergah uzerinden yola ciktik.. amac denize girmekti, biraz da eglence tabi ki.. Fakat Bahcekoy - Maden yoluna girmeden Bahcekoy'den Kilyos- Demircikoy'e donduk. KUmkoy'den (kilyos) Demircikoy'u belirtemeyi unuttum.. sonraki ilk sahil kasabasi..

Bu toplam yolun Earth uzerindeki konumu:D :p

Simdi sira sira resimlerimizi ekliyelim.. :rolleyes: ;)

Bu size gecen hafta resmini alamadigim icin hayiflandigim kemer...

Burasi Zekeriyakoy icinde bir binicilik tesisinin girisi..bu yola kadar olan kismin resmini cektigim icin kemerden sonra resim cekmedim. Buradan hemen once Zekeriyakoy Kavsagindan asagi cok orjinal ve bir o kadarda cilgin bir yol uzerinden gectim.. Abartmiyorum, virajin keskinligini kestiremedgiim icin korkuluklardan atlayip karsi seride dusecektim...:eek: :p Uzunca, bol virajli egimi sahane bir yoldu.. fakat asfaltin durumu o kadar agirdi ki, (cok bozuktu) kendimi birden Mtb Kap yarislarinda sandim:p ...

Kim demis, Istanbul gokdelenlerden ibaret diye.. Iste cadde ortasinda vatandasi tehtid eden bir inek... (bir an resim cekiyorum diye sertce bakti da:eek: )

Uskumrukoy, Sariyer, Gumusdere Kilyos-Demircikoy dort yolundan iceri Kilyos istikametine girdik.. Yolda sevimli bi'seyle karsilasti.. oyleki zavalli ortalama 1 km bizi takip etti.. ( kim demis kopekler saldiriyor diye:D )

Karsi seritten takip ederken;

Burasi da merkeze ~1 km kala yoldan bir goruntu..Asfati cok temiz.. tereyag gibi...:rolleyes: :)

Denize girecegimiz yere inmeden once, soyle bir Karadeniz'in resimlerini de ekledik.. Bayir asagi neredeyse ucurum gibi bir yerden bisikletleri indiriyoruz ama kimbilir cikaririken ne yapcaz:eek: :rolleyes:

Attik buraya havlumuzu.. deniz keyfi basladi bile..

Hava parcali bulutlu.. gerginizz.. ne "bahtsiz bedevi"yiz biz diyoruz pasa pasa cikiyoruz yola! Bir kac tane show yaptigim resim eklemek isterdim ama epey buyuklermis...ekleyemedim..:eek: :(

Kilyos'tan ciktik, Demircikoy yolundan gidiyoruz.. oradan Sariyer Demircikoy baglanti yoluna girip orman icinden Zekeriyakoy jandarma kontrol yerine yakin bir yerden geri ciki'caz..

Bu golet orman yolu icinde bir yerde.. burasi bedava meyve pazari gibi:D :p bol bol erik vardi elma da oyle.. ama elmalar henuz olmamisti.. icim cikti erikleri yi'ye yi'ye:p :D

Daha eklemek istedigim cok fotograf vardi fakat ekliyemdim... boyutlari epey bir buyukmus.. benim icin bol keyifli bir gundu.. Birde dunun bir ozelligi mi vardi..Cennetteyim sandim..:eek: :p :D Geri donerken 5-10 tane bisikletli bebek tarafindan sahilde hizla ilerliyordu.. SOnra Ortakoy'den ayni istikamette 5 kisilik bir grupla karsilastim... cok yoruldum... Birde ekleyemedigim resimleri goremediginiz icin uzuluyorum..

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ne güzel :)

trafiğin stresini ve egzozun kokusunu unutturacak, istanbulda olmanın verdiği yükü hafifletecek güzel mekanlar..

ellerine sağlık gugus..

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İstanbul yakınında , istanbul dan kaçılacak tek yer karadeniz sahillerine doğru olan kısımlar.
    çok doğru bir yere , çok güzel bir gezi yapmışsın.
    teşekkürler.

4. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Yine harika fotoğraflarla süslemişsiniz forum sayfalarını. teşekkür ediyoruz. Çok güzel yerler varmış İstanbul'dada haberimiz yokmuş. Allah'tan gügüş varda haberimiz oluyo. Ellerine sağlık.
    Sevgiler...

5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ebatlarının büyük olmasından sebep ekleyemediğin fotoları muratcer@gmail.com adresine gönderirsen emeğimi esirgemem ;)

gugus bunu beğendi.
  6. gugus

gugus Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Asil ben sizlere tesekkur ederim:eek: . Olabildigince resim cekip, bunlari forumdan mahrum etmi'cem..

cambaz24 ve Murat CER bunu beğendi.
  7. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Yine fetih olmuş İstanbulun bir yerleri....:D

Çok güzel fotoğraflar eline,gözüne,ayağına sağlık.:in:

Merakla öbür gezi resimlerini bekliyoruz fazla bekletme bizleri..:D

saygılar...

8. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba güzel resimler. Yanlız bir şey dikkatimi çekti. Doğa resimlerinin dışında geziye katılmış olan sizlerin hiç resmi yok. Daha önceki turdada yoktu. Sizin ve katılan kişilerin bisikletleriyle birlikte o manzaraların içinde olması daha güzel olur diye düşünüyorum. En azından bisikletlerin o karelerin içinde olması daha güzel olurdu derim...

Sevgiler.

Barbaros.

9. cambaz24

cambaz24 Aktif Üye

Seviye:
    Gezi mükemmel, manzara mükemmel, istanbul mükemmel(bazı yerleri hariç:D) herşey mükemmel. Tebrikler ellerinize ayaklarınıza sağlık...

10. gugus

gugus Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Resimleri yeniden boyutlandirdigi icin twist_of_faith'e cok cok tesekkur ederim, gezinin asli kadar zahmeti vardir.. ;) :) resimleri yukleyememe yukunu sirtimdan aldigi icin!

Sevgili Barbaros, sizi mutlu etmek baslica gorevimiz...:rolleyes: :) Daha onceki gezilerimde hep tektim.. Olabildiincce gidon yada tekerlek falan eklemeye calistim ama:eek: :) :p Ancak dun ku gezide iki kisiydik.. partnerimin resmini eklemek istemiyorum. Kasksiz ve plaja gider gibiydi:D :p Kimseye kotu ornek olmayalim..

Burasi, allta da ekledigim yolun farkli bir perspektifi... cok mukemmel gorunmustu o an.. hala ayni fikirdeyim :rolleyes:

O kadar yuz yuz.. birde sirtinda bisikleti cikar.. Cok yorgunum, yandim ve acim...:D

Buda benim partnerim.. asagi once ben indim ki, onun o cebellesme anini yakaliyayim die..:p

Bu da o goletin cevresinden dolanan cok guzel bir yol... benim durdugum yerden karsidaki isaret tabelalarinin ordan yok oluyor....

11. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    rica ederim, lafı olmaz ;)

fotoları,forumda senden sonra gören kişi olmak da güzel :p :D

12. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben cok merak ettim gittiğin yerlerin isimlerini bu kadar nasıl ıyı biliyorsun ben devamlı onunden gectıgım kemerın ısmını bile senın sayende ogrendım:cool:

13. gugus

gugus Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Istanbul'a asik biri olarak gittigim yeride hic unutmamaya ve kesfetme merakima borcluyum:eek: ...

14. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:

Resimleriniz ve geziniz gayet güzel olmuş :p , yanlız sizin o daracık patikadan aşağı bisikletinizi sırtlanmanızı görünce demekki sadece ben değilmişim dedim. Bende ; Ben nereye bisikletimde oraya derim. Ama inşallah sizin bu yüksek inişler gibi (tabiki çıkışlarda) olan yerlere geziye gitmeyiz çünkü ben tandemimi nasıl taşırım. Mahfolurum ben yaa:)

15. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    sırtlanıp taşıma işini de tandem denemek gerek :D
    nasıl ki iki kişi biniliyorsa, iki kişi taşımalı :)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  16. gugus

gugus Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sormayin, oradan asagiya inip bisikletleri cikarmak tam bir fiyasko oldu.. bir ara ayagim kaydi oturdum yere:eek: :eek: Ama cok keyifli.. sonraki bes dakika benim dususume gulduk...:D derler ya anlatilmaz yasanir! Tandem meselesine gelice bol sanslar:D :p

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Allahtan, İlknur ablan (eşim), bu bisiklet işini, o en az benim kadar severek yapıyor. Hiçbir yerde beni tandemi taşırken yanlız bırakmadı. Hep yardım eder.

Ama zaten bisikletçi hep yardımlaşmayı biliyor. O yönden şanslıyız,vesselam.:p
    iyi günler dilerim.:)

18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Bisikletçiliğin en güzel yanı hakikaten suratlar hep tebesüm ve gülücük dolu olması. Bunun yanında da şu bizim forum muhteşem . Bazen , bazı konularda gülmekten gözlerimden yaşlar geliyor. :) :)
    Tandem içinde hakikaten şansa ihtiyacımız var . inşallah sizin resimlerdeki yamaçlar gibi yerlere denk gelmeyiz. Herhalde biz eşimle buralardan inerken, biz gülmekten (düşmekten dolayı) kırılırız. Herhall. :p s
    İyi günler, bol pedallı geziler, az düşüşler, daha doğrusu, hiç düşmemeler temenni ederim...:)

19. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sayın gugus, selamlar.

Gezdiğiniz yerlere ve gördüğünüz manzaralara hayranlığımı ifade etmek isterim.
    Gezi notlarının ve fotolarının önüne uydu haritası(yada klasik harita) koymak kolay bir iş değil. Ancak yapılınca o kadar güzel bir şey oluyor ki. Sanki bir kitaba önsöz yazmak gibi... teşekkürler..

Manzaralara bakış açınız ve kadrajınız sizin sanatkar tarzınızı yansıtıyor.

Her şey için teşekkürler.. Devamını bekler, saygılar sunarız..

ironman&açelya (maile) ;)