"Karda Uludağ" 28 Ocak 2011

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
süper ötesi görüntüler var gezinizde.
elinize ayağınıza sağlık
bende o karlı bölgeden resim çeker gibi oldum.
teşekkur ediyorum.
kazasız belasız bol bol pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: Sercan Balcı
Scudo

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
Usta gerçekten çok güzel bir tur ve bu havada oraya çıkmak biraz cesaret ister her yiğidin harcı değil bence ama maaşallah diyorum. Oradaki kadının yorumu benide güldürdü :) :) Geceleğin o bayırı nasıl indiniz şaşırdım doğrusu iyiki başınıza bişey gelmemiş paylaşımınız için teşekkürler bol pedallar :)

• Beğen

Sercan Balcı

Daimi Üye
Tepki
263
Hepiniz yorumlarınızdan dolayı çok sağolun teşekkürler :D Saygılarımla...

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@kizak

Çok değerli yorumunuz için ben de size çok teşekkür ederim. Aslında normal çıkışlarımıza göre performansı baya düşük oldu, belirttiğim sebeplerden ötürü.Ama bir aksilik olmazsa bu haftaki tur, düzenleme ve performans açısından mükemmele yakın olacak :) İyileşiyorum :)

@Cem Şentin
Çok çok teşekkürler. Tekrar bisiklete başlamanız çok sevindirici. Bisiklet sürerken soğuktan korunmak çok önemli.Aksi taktirde eğleceden çıkıp ızdıraba dönüşebiliyor. Çok şükür bizde o kadar büyük bir sorun yoktu :)

@BULUT ÇELİK
Teşekkürler. :)

@oguzhanzed
Teşekkür ederim. :)

@GÖKSUN ÖZKİRİŞCİ

Karda sürmek başka bir zevktir.Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Yalnız aynı zamanda da apayrı bir sürüş tekniği gerektir.Kuru zeminde yaptığınız hiçbirşey çalışmaz.Ama gözünüzü de korkutmayın(kar yumuşak:)).Şaka bir yana çok kolay ve hızlı bir şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz kar üzerinde. Bu, sizin normal zamanlardaki bisiklet kontrolünüzü de müthiş derecede geliştirecektir.

@Yunus YILMAZ
Oralardan ufak bir parça yaşatabildiysek ne mutlu. :)

@Emirhan Kaya
Oradaki abla kayakçıydı. Bu sefer onları kaydığı yerden bisikletle kayınca kim bilir ne diyecek? :D
Gece inişi konusuna gelirsek, gerçekten çok çok tehlikeli(tavsiye edilmez). Çok ufak bir dalgınlık çok büyük üzüntü verici sonuçlar doğurabilir. O yüzden her saniye değil, her salise tetikte olmanız gerekiyor. Eğer bisiklet kaymaya başladıktan sonra saniye mertebesinde cevap verirseniz zaten çoktan yerdesiniz demektir. Daha bisiklet hareketine başlayamadan onun nereye kayacağını sezip ona göre saniyenin ondalık dilimlerinde kontrayı vermeniz gerekiyor.Eğer bisiklet kayma hareketine başlamışsa toplamanız çok zor oluyor ve genelde kurtarabilmek için hızınızı tekerleri kilitlemeden düşürmeniz gerekiyor. Ama tabiki kaymaya başladıktan sonra kurtarmak çok çok daha eğlenceli :D Hatta bazen bilerek bisikletin kaymasına izin verdiğimiz oluyordu. :)
Çok şükür inerken ikimiz de kaymalar sonucu hiç bir düşme yaşamadık :)

• Beğen

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Abi ne dim ben size. Harikasınız. Tamma bu Cumartesi bende Gemlik - Uludağ yapıyorum. Yiter gari :)) İnsanın sınırlarını zorlayan bir olayı gerçekleştirdiğiniz için canı gönülden sizi kutlarım kardeşler. Süpersiniz ?

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir tur.
Güzel fotoğraflar, şık bir anlatım.
Sizinle geziverdik Uludağ'ı, bisikletle dağa çıkan "deliler" oluverdik bir solukta:)
Köpeklerin saldırısına uğradık. Keyif aldık kar altında dolaşmaktan.
Elinize, emeğinize sağlık.
Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Dinçer ÜNSAL

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Sercan kardeşimiz artık su içmeye bile Uludağ'a çıkıyor maşaallah... :in: Harikasınız arkadaşlar, çok güzel bir tırmanış yapmışsınız... Ancak anlamadığım neden o kadar geç çıkıyorsunuz yola? Geçenlerde Secan çıktığında dönüş yine sorun olmuştu... Parkur zaten zor, hava çok kötü, bari geç çıkarak siz daha kötüleştirmeseniz dönüşünüzü... :) Çok teşekküre ederim bu başarınızı bizlerle paylaştığınız için. :in:

• Beğen

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Hakan Eşme

Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

@Ahmet Salih Özenir
Gece dönüşü aşırı zevkli yoluyor. Evet tehlikeli ama tedbirinizi alırsanız kesinlikle sorun olmuyor. Salgıladığınız adrenalin yanında cabası oluyor. Gördüğüm, arayan, soran herkese Uludağ'dan 1 kere de olsa gece inişi yapmalarını tavsiye ediyorum. Nasıl birşey olduğunu anlatmaya çalışmayacağım. Çünkü anlatılmaz yaşanır derler ya; o cinsten bir şey.

Bu günkü çıkışımızda da dönerken kasıtlı olarak geceyi bekledik ve dönüşe 7.15 başladık. Yine sorunsuz bir iniş oldu ve de aşırı derecede zevkliydi.Oteller bölgesinde bol bol drift vidyosu çektik, sahneye çıktık, meşhur olduk, hediye aldık.Hepsini yeni gezinin duyurusunda anlatacağım. Merakla bekleyin :)

Saygılarımla...

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Bi nasip olmadı Şu uludağa çıkış ya karda çıkmak ayrı yazın çıkmak ayrıdır. kışın tek bile olsan çıkıcam o tepeye. Ayaklarınıza sağlık. Kardada ne güzeldir bisiklet sürmek :)

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Dinçer, buralarda olsan da seninle yine çılgın projelere imza atsak keşke. Ben iyice hamladım gerçi ama yine de seninle bisiklet sürmek keyifliydi. Bakıyorum sen yine çılgın işlere devam ediyorsun. İmrenerek okudum, helal olsun hem sana hem Sercan'a. Başlarda anlattığın hastalıkmış, gece boyu proje hazırlamakmış, vs gibi şeyleri zaten yazan sen olduğun için pek önemsemedim, çünkü iş bisiklet olduğunda sen her türlü engeli aşarsın, biliyorum.

Paylaşım için teşekkürler. Kazasız-belasız sürüşler

• Beğen
Tepkiler: Dinçer ÜNSAL