Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

*Karda Aydos Dağı Bisiklet Turu* 24.01.10

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Eren AYDIN tarafından paylaşıldı.

1. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhabalar. Bu kadar güzel karın yağması her seneye nasip olmuyor. Olsa da senede birkaç kez yağıyor ve siz işiniz gücünüzden dolayı fırsat bulamayarak bisikletinize binemiyorsunuz. Bizde bu güzel karlı pazar gününde dağ sporları ile ilgilenen Trekking_34 nickli arkadaş ile birlikte aydos dağına tırmanalım dedik. Havanın çok soğuk olduğunu hepimiz biliyoruz. Kaldı ki dağda daha soğuk olacağını tahmin edebiliyorduk. Hazırlıklarımızı yaptık ve dağa tırmandık. Gerçektende yukarıda merkeze göre hava daha soğuk daha rüzgarlı ve kar daha fazla yağıyordu. Soğuk olsada biz bisikletle kendimizi ısıttık. Gerçekten çok zevkli ve çok güzel bir tur oldu. Bence karda bisiklete binmenin zevki çok çok daha güzel. Umarım aşağıdaki fotoğraflar sizlere bu anı yaşatabilir. Herkese şimdiden teşekkürler.

Herkese bol sporlu günler.

2. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir etkinlik olmuş, karlar arasında ne güzel "oynaşmışsınız."
    Ayaklarına sardığından naylonlar seni rahatsız etmedi mi?
    Kullanışlı bir yöntem mi? Tavsiye eder misin?
    Paylaşım için teşekkürler.

3. Eren AYDIN

Seviye:
    Hem geztik hem pedalladık hem oynaştık:)
    Valla bu poşet yöntemini zaman zaman forumda duydum. Dağda fazla kar olduğunu bildiğimizden dolayı ayaklarımızı ıslanmaktan korumamız lazımdı. Bu geldi aklıma. Hatta ve hatta iki kat çorap giydim üzerine bir poşet geçirdim sonra ayakkabıyı giydim.Daha sonrada ayakkabı ıslanmasın diye üstüne gene bir poşet geçirdim. Tamamiyle işe yaramasada pedallardan parçalanana kadar ayakkabımı ıslanmakan korudu. tabi belirli bi süre sonra pedallardan dolayı poşet yırtılıyor. bu sefer ayakkabı ıslanıyor. Ayakkabı ıslanıp içine su girse bile ayakkabının içindeki poşetten su girmiyor. Bu sadece su girmesini önlüyor. Fakat üşümediğini söyleyemem. Zira ayaklarım hala soğuk:) Valla ayağımdaki poşetler bisiklet kullanmamı hiç etkilemedi. Birdaha karda binsem bu sefer 3 kat poşet geçiririm:)
    Kullanışlı bir yöntemmi bunu bilemiyorum ama su geçmemesi açısında tavsiye ederim.

4. Kadir AYINTAP

Kadir AYINTAP Forum Bağımlısı

Adı:
    Kadir
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş karda gezmenin keyfini çıkarmışsınız :) 10 sene evvel oralarda çok geziyordum uydu kentte oturduğum dönemler. üzerindeki noylon giysilerde tam kullanışlı olmasada kardan ve ıslanmaktan koruduğu kesin. paylaşım için teşekkürler.

Eren AYDIN ve RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  5. Eren AYDIN

Seviye:
    Valla keyfini çıkardık dediğiniz gibi. Dönerken bile üzüldüm ya. Merkezde heryer çamurdu. bende yenişehir mahallesindeyim. Az üst tarafınızda. Şimdide biz geziyoruz:) Dediğiniz gibi çok kullanışlı olmasada ıslanmaktan ve şiddetli rüzgardan çok güzel bi şekilde korudu. Teşekkürler.

RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  6. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    eren abi mükemmel çok güzel olmuş zaten havanın şartlarındanda belli oluyo nekadar zor olduğu şahsen ben çıkamam hem çok soğuk hemde oraya o havaya bayağı sağlam bi ciğer lazım abi normal havalarda insan nefesnefese kalıyor artı rürgarda vardı bugün
    herşeye rağmen mükemmel olmuş herkese teşekkürler:Skull-175

Eren AYDIN ve RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  7. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    ofiste öyle bi soğukki bu fotolara bakınca içtiğim kahve bile içimi ısıtmadı :) kar hala tüm hızıyla devam ediyor.. Ki burası beşiktaş rakım 0. yüksek yerleri çok merak ediyorum..

Ayaklarınıza sağlık pedallarınıza kuvvet.. Bu güzel gezi ve paylaşım için çook teşekkürler. işte kar çamur işte mtb aşkı!

8. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba.çok zevkli,güzel,eylenceli bir etkinlik olmuş arkadaşlar.:p ayaklarınıza sağlık.herşey gönlünüzce olmuş belli ki.! emin olun sizi öyle karlar içinde görünce evde olmak bile kar etmiyor izleyen için,olduğu yerde üşüyor insan.:D ayaklarınıza sağlık.paylaşım için teşekkürler.:in:

MURAT PEMBEGÜL ve Eren AYDIN bunu beğendi.
  9. Ercan Saygılı

Ercan Saygılı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Pedalınıza sağlık harika bir gezi olmuş. Spd pedal oldugu için biz poşetleri corabın üstüne giydik. oldukca etkili bir yöntem oldu üşümeyi engellemiyor ama ıslanmıyorsun. Gerci pedallar donunca kallerin girmesi çok zor oluyor ama...

Eren AYDIN bunu beğendi.
  10. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel ve eğlenceli bir gezi yapmışsınız keşke kask taksaydınız. elinize ayağınıza sağlık.

Eren AYDIN bunu beğendi.
  11. ilhami yücel

ilhami yücel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Elinize-ayağınıza sağlık;)

Poşetten ziyade galoş da aynı işi görür. Ayakkabı içine, çorap-galoş-çorap şeklinde, ayakkabı üstünde ise kal kısımları kesilerek galoş-çorap şeklinde bir kış kreasyonu :) hazırlanabilir. Gayet kullanışlı oluyor.
    Benim çocuk mezarı spd ayakkabılara kılıf olmamıştı:D Bulamadım.

Eren AYDIN bunu beğendi.
  12. S. YILDIRIM

S. YILDIRIM Kıdemli Üye

Seviye:
    Eren kardeşim çok güzel olmuş..Sağ olasın...

Eren AYDIN bunu beğendi.
  13. burhan ceylan

burhan ceylan Kıdemli Üye

Seviye:
    cesaretinize hayran kaldım yol bile gözükmüyor...ben çıkmak istiyorum karda ama bir türlü çıkamadım..
    çok güzel bir organizasyon olmuş...:in:

Eren AYDIN bunu beğendi.
  14. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    Eren Abİ Nasilsin

15. Eren AYDIN

Seviye:
    Bence cumartesi günü karda ne yapsak diye düşünürken senin fotolarını görmüştüm:) O zamanda benim içim ısınmıyordu:) Evet hala kar güzel bir şekilde kar yağıyor. Böyle devam ederse iş çıkışı eve gene bisikletle gidicem:) Mtb aşkı bambaşka. Teşekürler.

Teşekkürler. Gerçekten güzeldi. Hatta doyamadım sabah kar yağıyordu işe bile bisikletle geldim kaldırımlardan:)

Bende çorabın üzerindede vardı poşet. Bir süre idare etsin diye ayakkabının üzerinede taktım. Fakat yırtılana kadar idare edebildi:) Sonraki aşamalarda içteki poşet ayağımı ıslatmadı.

Yorumun için teşekkürler. Kaskı denedimde şapkanın üzerinden bağlayamadım. Bende bu seferlik takmadım. Yoksa kasksız binmem.

Bu galoş fikri daha mantıklı geldi şimdi:) Her ne takarsak takalım ıslanmasını önlüyoruz ama üşümesini önleyemiyoruz ya. Sanırım poşet daha soğuk tutuyor. Hiç karşılaştırmadım gerçi.

Sende sağol. Sanırım siz Erzincanda daha güzellerini yaşarsınız. Paylaşımınızı bekleriz.

Lanet olsun içimizdeki Mtb sevgisine:) Bir kere çıkıp zevkini alsanız sürekli binmek istersiniz. Teşekkürler.

Karda bisiklete binecek arkadaşların lastik kalınlıklarına kalitesine ve lastik dişlerinin sağlam olmasına dikkat etmesini tavsiye ederim. Lastiklerin kaymaya olan etkilerini bu havada kullanarak daha iyi anladım. O yolları bilenler zeminin çok taşlı ve bozuk olduğunu iyi bilirler. Birde üzerinde kar olunca hiç göremiyorsunuz zemini ve sürekli tekerlekler kayma modunda oluyor.

16. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    Eren Abİ Yaninda Kİ Abİyle KonuŞ Bu Hafta Sonu Bİtur Daha Yapin Bende Geleyİm İnŞallah Oralarda BaŞiniza Bela Olmam ÇÜnkÜ Çok SoĞuk

17. sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık çok güzel gezi olmuş . Rampa çıkışları kar üzerinde tahmin ediyorum çok zevkli olmuştur. İnişlerde problem yaşadınız mı ?

Eren AYDIN bunu beğendi.
  18. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    Eren Abİ Msny AÇarmisin

19. emreşen

emreşen Kıdemli Üye

Seviye:
    Şahane bir gezi yapmışsınız ayaklarınıza sağlık

Eren AYDIN bunu beğendi.
  20. Eren AYDIN

Seviye:
    Rampa çıkışları çok zevkliydi. çok aşırı yokuşlarda kontrol montrol kalmıyo bisiklette bi sağa bi sola:) çıkılmıyo fazla yokuş olunca. ama hafifi yokuşlarda güzel gidiyor bisiklet. İnişlerdede ayağa kalktık ağırlığı dengelemek için. Fazla salmadık bisikletleri. Hiç sorun yaşamadık gayette çok zevk aldık. İniş çabuk oldu üzüldüm valla:)