karbon ?

Tepki
131
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir yol bisikleti istiyorum, aranızda daha önce açtığım konuyu görenler vardır. herkes elindeki ihtiyacı olmayan parçayı versin bisiklet parçalarının üzerilerine parçayı verenin ismini yazayım. Bisiklet tamamlandığında da forumda açık bir oylama ile bisikletin ismini belirleyelim demiştim.

Ancak forumda kişisel yardım konuları kurallara aykırı imiş, yönetici sildi o konuyu.

Bende şimdi farklı bir şey yapmak istiyorum.

No-name bir bisiklet toplamak istiyorum.

Alibaba.com üzerinden bisiklet parçası satıcılarını araştırıyorum bir süredir.

Temel kadro olacağı inin öncelikle güzel ve sağlam bir kadro almak istiyorum. Karbon kadrolara bakarken kafa karıştıran bir sürü detay mevcut. Öncelikle malzeme ne olmalı,

Tasarımı hoşuma giden bir modelin malzemesi için "Toray T700 carbon Fiber" yazılmış. Bu iyiye mi işarettir, yoksa "Aman uzak dur'luk" bir malzemedir ?

Konu hakkında yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkürler.

Not: kadro harici komponent önerilerinizi de bekliyorum.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
(link)

Burada guzel karsilastirmalar var.
T700 kotu degil. T400'den ise kesinlikle uzak durmali.
Mumkunse T1000, fakat onu aliexpress'den almak yerine dogrudan saticilara ulasmalisiniz.

Son olarak, aliexpress uzerinden alisveris yapmanizi onermem. Ozellikle karbon kadro ve jant konusunda.

Bu benim HongFu FM066SL konum;
(link)

(link)
Burada da 50 sayfa var okuman gereken...

Tepki
131
Gökhan Bey teşekkür ederim bilgi için, sizin de no-name bisiklet kullanıcısı olduğunuzu biliyorum ve (link) takip ediyorum, aldığınız kadronun T1000 olduğunu okumuştum daha önce, o yüzden T700 hakkında şüpheye düştüm açıkçası malzeme kalitesi hakkında. Ayrıca staj için bulunduğunuz kasabaya da hayran kaldığımı söylemeliyim.