Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon sele borusu sorunu!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Erdem ÜNAL tarafından paylaşıldı.

1. Erdem ÜNAL

Erdem ÜNAL Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, karbon sele borusu kullanmaktayım, ancak sele kelepçesini ne kadar sıksamda sürekli kayıyor özellikle arazide 10cm yer değiştiriyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kelepçe özelliğini yitirmiş olabılır oncelıkle ona bakmanı tavsıye ederım eğer kelepcenden emin isen sele borusunu bır tornacıya götür çok ince şekilde alt alta milimetreden daha düşük sıklıkta çizgi çeksin çok faydasını göreceksin ama sele borun tam karbon degıl alımınyum ustu karbon kaplama ıse amoeba scud lar fılan öyle benım bıldıgım faydası olmayabılır boruyu ıncelemek lazım.

Erdem ÜNAL bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sele borusunu kadrodan çıkartın, sele borusunun girdiği kısmı ve borunun kendisini iyice yağdan arındırın. Gerekirse kadronun içindeki yağı temizlemek için bir fırça dahi kullanabilirsiniz bulaşık deterjanıyla beraber, ancak deterjanın aşağı akmadığından emin olun, daha sonra da temiz bir bezle kurulayın. Aynı şekilde sele borunuzu da. Eğer ki bundan sonra hala kayıyorsa, o zaman Ritchey'in karbon eklem noktaları (sele borusu, gidon vs) için ürettiği kaymayı önleyici bir sıvı var, onu edinmeye çalışın, 3-5 € bir fiyatı vardı sanırım...

Erdem ÜNAL bunu beğendi.
  4. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Acaba çap uyuşmazlığı mı var? Hiç bunu kontrol ettiniz mi?

Erdem ÜNAL bunu beğendi.
  5. Erdem ÜNAL

Erdem ÜNAL Yeni Üye

Seviye:
    Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Sele kelepçesini yeni aldım sorununun kaynağının o olduğunu sanmıyorum. Borunun çapında da bir uyuşmazlık yok. Takarken bile zorla giriyor. Boruya çizik attırmak iyi bir fikir olabilir. Ancak "kaplama karbon" mu bilmiyorum markası "guizzo" başka bilgi yok malesef silinmiş. Teşekkürler...

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    dostum ben ılk mesajımı yazarken atlamışım buyuk ıhtımal yaptıgını da duşunmus olabılırım en öncelik yağlanma varsa o bölgeyı temızlemektır ben saf alkol kullanıyorum öyle durumlarda sele borusunun alt taraflarını ve kadroya gırdıgı yerı saf alkol ıle veya soylendıgı gıbı uygun bır sprey hıc bırsey bulamaz ısen kolonya ıle ıyıce bır temızle guzelce kurula tekrar dene bunlardan sonra cızık durumuna bak derım cogu alımınyum sele borusunda orjınalınde bahsettıgım ınce cızıkler zaten mevcut elındekını bılmedıgım ıcın bırsey soylıyemıyecegım

Erdem ÜNAL bunu beğendi.
  7. Erdem ÜNAL

Erdem ÜNAL Yeni Üye

Seviye:
    Dediğiniz gibi alkolle temizledim ancak o zaman daha çok kayıyor. Sanırım kayarken boruyu sıyırıyor toz haline geliyor o tozlar da tutuyor, o zaman daha az kayıyor. Ama çizik meselesini deneyeceğim zaman ayırdığınız için teşekkürler...

Ferhat Köse bunu beğendi.