Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon sele borusu,Karbon gidon ve Alüminyum kadro sorunsalı

Konu, 'Kadrolar' kısmında Uğur Sabuncu tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu Forum Demirbaşı

Adı:
    Uğur Sabuncu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar yakın zamanda Karbon sele borusu Karbon gidon almak istiyorum alüminyum kadro kullanıyorum.
    Sorum şu montaj sırasında alüminyum sele borusunda olduğu gibi gresleme işlemi yerine nasıl bir uygulama yapacağım ?
    İnternette yapışma / sıkışma gibi konular denk geliyor bunun önlenmesi nasıl mümkün olur ?
    Set olarak almak istiyorum 400 mm 31.6 çapa sahip sele borusu ve 600 mm üstü düz gidon olarak önerebileceğiniz modeller nelerdir ?
    Karbon parçalar için uygulanabilecek gres tipi malzeme nedir/nereden satın alabilirim ?

2. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    aluminyumda gres kullanıldığını hiç duymadım, aynı şekilde karbon gidon ve sele borusu montajında da gres kullanıldığını ilk defa duyuyorum

3. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Karbon sele borusu aluminyum kadroda uzun süre bekleyince gerçekten kaynıyor :) Ben eski bisikletimde bir seferinde bayağı uğraşarak çıkarabilmiştim. Çözümü ayda bir düzenli olarak söküp temizleyip tekrar takmakta bulmuştum. Karbona özel "Anti seize compound" denen özel maddeler var (bildiğiniz gres yağı bu iş için uygun değil), ama ayda bir söküp takmak bence daha sorunsuz bir yöntem. İlginç bir şekilde yeni bisikletimde (karbon kadro, alüminyum sele borusu) bu olay olmuyor :)

mariokaldato bunu beğendi.
  4. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bak şimdi oraya gresi sürersen karbon güzelce bir akar orda bu defa adam daha çok sıkar sele borusunu çatlatır ki zaten ondan gelicek 150 gr hafifleme iç lastikten bşyden gelsin yani o derece... :D Neyse ille kullanıcam dersen ayda bir aç bir tozunu toprağını bir al o kadar... Yapacak bir şey yok. Bu karbon slee borusundan daha gıcık bir şey ben hiç görmedim tavsiye de etmem ben ama... Gönül kimi severse güzel odur :D

mariokaldato ve erendiz çetiner bunu beğendi.