Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon şaft borusu kılcal çatlak

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ysnkara tarafından paylaşıldı.

1. ysnkara

ysnkara Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhabalar,

bugün bakım sırasında karbon maşanın şaft borusunun tam gidon boğazı bağlantı kısmında yere dik yaklaşık 3cm kılcal bir çatlak farkettim, teknik olarak maşanın konik oluşu ve çatlağın da boğaz bağlantı yerinde olmasından dolayı çok ciddi sorun olduğunu düşünmüyorum yada düşünmek istemiyorum :) siz deneyimli arkadaşlardan yorum duymak istedim.

2. BlackJack#

BlackJack# Üye

Adı:
    Berat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    fotoğraf atabilir misiniz? birde kelepçe takmayı deneyebilirsiniz güven vermiyorsa

3. ysnkara

ysnkara Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    fotoğraf telefonumda ama kelepçe takamam çünkü boğazın şafta girdiği kısımda (bogazın içinde) kalıyor. ama yarın esbike ile görüşüp yinede onartıcam :) içim rahat etsin.. ama size yarın fotosunu da yollayayım bi bakın siz sonuçta çok daha iyi bilirsiniz..

4. BlackJack#

BlackJack# Üye

Adı:
    Berat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kullanım hatası değilse kendi kendine olduysa firmaya yinede fotoğraflarla ulaşıp kırıldı diyin belkide şansınıza yeni kadroset gönderirler arada böyle jestleri oluyor :)

5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Valla hocam karbon konusundan çok çakmamakla beraber, kılcal çatlakların aynı çorap söküğü gibi büyüdüğünü duymuştum karbonlarda.

6. ysnkara

ysnkara Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kadro italyadan alınmıştı faturası da kayıp açıkcası.. o yüzden çok fazla yapacak bişe yok gibi gözüküyor..

7. ok1on1

ok1on1 Yeni Üye

Adı:
    onur korkmaz
    bir makine mühendisi olarak kesinlikle bisiklete binmeyin carbon fiber dediğimiz madde çok gevrektir ufak bir çatlak bile hiçbir şey anlamadan kırılabilir. Ayrıca karbon fiberin kırılmışı cam gibi keskin olup size çok büyük zarar verebilir. umarım bir aksilik çıkmaz. iyi pedallar.
    Bu arada 500-1000tl arası bir bütçem var daha çok şehir içinde kullanacağım mtb almak istiyorum. mosso sıcak geliyor ama önerilerinizi almak isterim