Karbon şaft borusu kılcal çatlak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhabalar,

bugün bakım sırasında karbon maşanın şaft borusunun tam gidon boğazı bağlantı kısmında yere dik yaklaşık 3cm kılcal bir çatlak farkettim, teknik olarak maşanın konik oluşu ve çatlağın da boğaz bağlantı yerinde olmasından dolayı çok ciddi sorun olduğunu düşünmüyorum yada düşünmek istemiyorum :) siz deneyimli arkadaşlardan yorum duymak istedim.

Scudo

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
fotoğraf atabilir misiniz? birde kelepçe takmayı deneyebilirsiniz güven vermiyorsa

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
fotoğraf telefonumda ama kelepçe takamam çünkü boğazın şafta girdiği kısımda (bogazın içinde) kalıyor. ama yarın esbike ile görüşüp yinede onartıcam :) içim rahat etsin.. ama size yarın fotosunu da yollayayım bi bakın siz sonuçta çok daha iyi bilirsiniz..

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
kullanım hatası değilse kendi kendine olduysa firmaya yinede fotoğraflarla ulaşıp kırıldı diyin belkide şansınıza yeni kadroset gönderirler arada böyle jestleri oluyor :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Valla hocam karbon konusundan çok çakmamakla beraber, kılcal çatlakların aynı çorap söküğü gibi büyüdüğünü duymuştum karbonlarda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kadro italyadan alınmıştı faturası da kayıp açıkcası.. o yüzden çok fazla yapacak bişe yok gibi gözüküyor..

ok1on1

Üye
Tepki
0
İsim
onur korkmaz
bir makine mühendisi olarak kesinlikle bisiklete binmeyin carbon fiber dediğimiz madde çok gevrektir ufak bir çatlak bile hiçbir şey anlamadan kırılabilir. Ayrıca karbon fiberin kırılmışı cam gibi keskin olup size çok büyük zarar verebilir. umarım bir aksilik çıkmaz. iyi pedallar.
Bu arada 500-1000tl arası bir bütçem var daha çok şehir içinde kullanacağım mtb almak istiyorum. mosso sıcak geliyor ama önerilerinizi almak isterim