Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon merida

Konu, 'Merida' kısmında kory tarafından paylaşıldı.

1. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba Merida Carbon FLX 3000-D aldım. (yakında resimlerini kayarım) bu ilk karbon bisikletim ve carbon bisikletler hakkında da öyle çok fazla bilgim yok. kilom 96 (ancak düşecek) sele kelepcesinde max 8.5 Nm diyor. Bu Nm leri kg-f cm ye filan çeviren siteler var. Birde kadroda sele kelepcesinin yanında sarı bir etiket var onda da max. 5-6 Nm 63.7 kg-f cm sıkın diyor. bende tork anahtarı yok. önce kadrora kıyamadığımdan kelepceyi çok sıkmamıştım sele borusu bi yarım saatlik binişten sonra 1-2 cm içeri kaçmış. sonra biraz daha sert sıktım.
    ancak insan korkuyor onca para verdiği kadronun zarar görmesinden.
    bu tip karbon bisiklette teçrübesi, olan arkadaşlar bu işleri nasıl çözüyorsunuz lütfen bi yardım edin fikir verin.

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Hayırlı olsun abi.. Fotoğrafları bekliyoruz..

3. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    selam berkaycım bisikleti toplayıp bi gelemedim yanınıza gerçi ogün bana sitem edecektir bunu bekliyorum...
    Hey millet merida alt başlığına merida ile ilgili bişey yazdım dimi insan bi el atar bilgi paylaşır ya...
    yok yok yardıma da gerek yok tork mork hikaye.
    sıkıyormuşşun kafana göre. türkiyede böyle bu işler...
    yabancı bir siteden bu konuda 50 tane cevap aldım...
    gavur mavur ama işini ezbere yapmıyo bilimsel verilere göre hareket ediyorlar...

4. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    kory bunu beğendi.
  5. Eurynomos

Eurynomos Misafir

Gidin o zaman elin yabancısından bilgi alın ne güzel cevapta yazmışlar size , tork bilginiz varsa , bir tork anahtarı ile sıkılcağınıda bilmeniz gerek buradan size insanlar nasıl yardım etsin sizce 3 tur 5 tur at sonra yarım tur geri çevir mi diyecekler.

6. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    sakin ol:mad:
    bak sana bir örnek:
    bu mesajı yazdıktan sonra 1 aya yakın bir teçrübe edindim. ve diyebilirim ki bir kaç kez deneyerek sele borusu xc sürüşlerde kendiliğinden dönmeyecek bir şekilde yada sele borusu içeri inmeyecek bir sıkılığa gelene kadar az az sıkılır...
    bu forumda bilgi paylaşılır yoksa bir fikrin okur geçersin ne diye sataşıyorsun ilk yazdığımı okursan karbon bisikleti olan arkadaşlar tork anahtarı olmadan neler yapıyor onunla ilgili fikir paylaşımı istedim. tekrar diyorum sakin ol:boese157:

calbiyik03 bunu beğendi.
  7. Eurynomos

Eurynomos Misafir

Sizemi soracağım öncelikle sakin olup olmamayı , üstelik ben zaten sakinim , siz öyle görüyorsunuz , asıl siz benimle senli benli konuşmayın ! Babanın oğlu değilim ben.Hey millet falan filan şeklinde konuşmalar , nerede yaşıyorsun sen Los Angeles'da mı ? Tecrübe edinememişsin çünkü ''ç'' ile yazılmaz tecrübe.