Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon maşada eğrilik? yardım

Konu, 'Kadrolar' kısmında CevdetBilge tarafından paylaşıldı.

1. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bir arkadaşım yol yarış bisikletinin sola doğru çektiğinden ve direksiyonun sertleştiğinden bahsettiğinde furçla ilgili olabilir mi diye düşündük( lastik araya sıkışmıştı ve dönüşü engelliyordu) yakınındaki bir bisikletçiye götürdüğünde bisikletçinin karbon maşanın sol tarafının eğiminin farklı olduğunu ve bu yüzden sola çektiğini ifade ettiğini söyledi ben de bisikletçi ile konuştum maşanın eğri olduğunu, üzerinde darbe göremediğini ve pres cihazlarının olduğunu ve bu cihazlarda düzeltildiğini, kendisinin uğraşırsa maşayı kırmaktan korktuğunu ifade etti.
    Bu durum bana tuhaf geldi karbon maşalar esnek olabilir ama bu kadar zorlanınca da kırılır diye düşünüyorum .
    Başka bir bisikletçi arkadaşla konuştuğumda presleme diye birşey olmadığını başka sorun olabileceğini ifade etti .Bu şekilde sorunu olan arkadaşlar varsa yardım ve önerilerini bekliyorum katkıları olan dostlarımıza şimdiden teşekkür ederim

2. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    karbon maşalar bildiğim kadarıyla düşük bir esneme payına sahip ve karbon maşayı esnetmek için yani çok sağlam bir darbe lazım ama esnedikten sonra yine eski formunu kazanır diye biliyorum. Aluminyum maşalarda dediğiniz gibi bir durum söz konusu olabilir. Kompozit yani alaşım malzemeden olma ihtimali var mı maşanın? 2. si biraz basit kaçacak ama jantla ilgili bir sorun olmadığına emin misiniz? kontrol etmişsinizdir diye umuyorum:)

CevdetBilge bunu beğendi.
  3. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Belki az da olsa yardımcı olur resim bu arkadaşlar

[​IMG][/IMG]

4. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    kontrol edildi jant da yeni sayılır göbekler de eskı 5500 serisi de olsa 105 çekim açızından sanki sol daha önde gibi ama anormal değilmiş gibi geldi bana

5. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    bu da diğer taraftan çekim
    [​IMG][/IMG]

6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Maşanız bacaklardan yamuk değilde, aluminyum olan şaft ve taç kısmından yamulmuş olabilir. Gördüğüm kadarıyla sadece bacaklar karbon. Karbon esner ama yamulup kalmaz öyle :)

7. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Teşekkür ederim ben de oyle dusundum bu akla daha yakin yarin gelecek umarım duzeltilebilir bir durumdur

8. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sorun çözüldü maşa fıstık gibi sorun yok takarken sabitleyici halka cikmis yerine takıp bilyeler yağlaninca sorun kalmadi teşekkürler