Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon maŞa hakkinda bİr soru...

Konu, 'Kadrolar' kısmında emre daran tarafından paylaşıldı.

1. emre daran

emre daran Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ve abiler günaydınlar diliyorum. biraz tecrübesiz olduğum bir konu hakkında bir sorum olacak.yanlış bi şeyler söylersem affola. linkini verdiğim bisiklet benim. ben üzerindeki orjinal maşa söktüm ve çinden aldığım markasız pinarello dogmanınkine benzeyen kabon maşadan aldım taktım şimdilik bi sıkıntım yok ama yine de bazı yollarda tedirginlik yaşıyorum. malum antalyamın yolları da ülkemin diğer illerindeki gibi berbat özellikle ilçelere falan gittiğimde çok tırtıklı asfalt var bu asfaltlarda %7-8'lik eğim olan rampalardan aşağı inerken aşırı titreşim alıyorum ve 70-80 km hızla inerken maşam acaba kırılır mı kafayı gözü tarladan dereden toplar mıyım :D korkusu yaşıyorum. resimlerdeki trailer römork varken de o rampalardan 30-40 km hızla indim bi şey olmadı ama lastiklerde 100 psi hava da olunca titreşim çok oluyor bu titreşim beni açıkça korkutuyor. mesela markalı bir karbon maşada da aynı şeyler olabilir mi. karbon maşaların bir vibrasyon ve hız sınırı var mıdır. tabi şimdi siz yol şartlarına göre değişir diyeceksiniz ama yardımcı olursanız sevinirim. bisikletim ve maşası http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=104628

2. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hakkaten ciddi bir soru. Deneyim ve bilgisi olan arkadaşların acilen cevaplandırmaları gereken bir soru bu. Bu sitede geçmiş yıllarda karbon maşasını (specialized sirus elite-SSE)durup dururken çatlatan bir bisikletseveri hatırladım şimdi..

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu arada velesipitine şöyle bir göz attım da pek afilli duruyor kereta. Arkayada bağlamışsın topeak in romörkünü. Bir ara bu marin in alp serisi hibritini düşünmüştüm ama piyasada kalmamış. Biraz bahset şu romörk tecrübelerinden. Bende bendeki mamut adventure dan bahseder millete bir test ve kıyaslama armağan etmiş oluruz.

4. emre daran

emre daran Üye

Seviye:
    abi sağ ol. isteklerime göre parçalarını vakit ve para buldukça değiştiriyorum. römork konusuna gelince çok rampaları yerler tırmanmayacaksak güzel alet inan az yükte arkada yokmuş gibi hissediyosunuz. kafama göre bi kilo limiti koydum 10 kilonun üzerine çıkınca artık her 100 gramı belli etmeye başlıyor. rampada aşağı doğru çok çekiyor.gerçi 55 kiloluk adamın gücü de o kadar ;) onun haricinde su geçirmez çanta olması çok güzel bir şey şehir içinde trafikte kullandım düz giderken sıkıntı yok sadece dar açılı dönüşlerde bisikleti dışa doğru büküyor. römorkla bisikletin arasındaki menteşeli bi yer var ana dönüşü sağlayan orası anlamadığım bi şekilde gevşedi o da bi arkadaşıma verdikten sonra oldu ya neyse.

5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    valla sipariş ettik bugün geldi. takacağız bakalım. Öyle 10 kilo için romörkede para vermem doğrusu. Dolduracağım üstünü yazın atarım mangalıda semaveride, şöyle geniş geniş bir tura çıkıcam, kadın dırdırından bir hafta uzakta...

6. emre daran

emre daran Üye

Seviye:
    valla hayırlı olsun abi arkaya mangal, çadır tulum ooohh. gerçekten öyle kısa turlarda çok çok rahat edeceksin. yalnız bu arada maşa konusu kaynadı. yok mu bi görüş bildirecek olan yahu ;)