Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon maşa boyanır mı?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Melih Demir tarafından paylaşıldı.

1. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yeni almış olduğum yol kadrosunu komple boyatmak istiyorum.Üzerinde karbon maşa var,fabrika çıkışı mavi renkte.Boyatmak istediğim renkle uymadığından maşayıda boyatmak istiyorum böyle birşey mümkün müdür? Boya karbon dokuya zarar verir mi?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir sakıncası yok profosyonel bir boyacıya boyatırsanız orjinal gibi sonuç alırsınız.Siz yapacaksanız biraz araştırma yapın derim.Kullanacağınız boyanın cinsi ve atılacak zımpara konusunda daha önce uygulama yapmış birinden bilgiler edinmek gerekir.....

Melih Demir bunu beğendi.
  3. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sakıncası olabilir.Eğer oto boyası yaptıracaksanız yani akrilik sertleştiricili boya içerisindeki tiner, akrlilik sellüloz vb.kimyasallar, maşanızın yada kadronuzun epoxi reçinesine zarar verebilir.Bu yüzden kimyasalları doğal olan boyaları yada su bazlı boya ile kullanmakta fayda var.Hatta karbon üzerine gres ve dot yağ,sellülozik tiner,boya sökücü gibi malzemeleri kesinlıkle uygulamayınız.Bilginiz olsun... ;)

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İbrahim ben sakıncası yok derken yapanlar var uygun boya ve inceltici ile olabiliyor anlamında söyledim sakın yanlış anlama :) Hakim Arslan carbon maşasını ve sele borusunu boyadı sonuç çok güzel oldu hatta satılık ilanlarında vardı o bisikletin fotoğrafları.

atakibrahim bunu beğendi.