Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karbon kafes almak mantıklı mıdır ??

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tolga Can Sabah tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    ben daha önce aliminyum amoeba marka bir kafes kullandım ama pedal atarken:eek: bacağım çarptı ve kaynak yerinden çatladı direk söktüm zaten ama kurcalarken koptu gitti :D

şimdi gerçekten sağlam bir kafes almak istiyorum atlayıp zıplarken matarayı sıkı sıkı tutmalı yolda matara aratmasın bana:boese157:

karbon kafes bunları yapabilir mi birde forumda satılan noname karbon kafesler var onlardan almak istiyorum ama daha önce karbon bir parça da kullanmadım forumdakilerle marka kafeslerin arasındaki fiyat uçurum resmen:eek: yüksek fiyatı kaliteden mi yoksa sadece marka oldukları için mi ?

iyi forumlar

2. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım karbon matara kafesleri daha çok yol bisikletlerinde kullanılıyor ;)

Tolga Can Sabah bunu beğendi.
  3. Tolga Can Sabah

Seviye:
    http://www.aktifpedal.com/prod.asp?id=1263

yok mtb için olanlarıda var ama kullananlara danışayım istedim gerçekten bu kadar para biriktirmeye değecek mi diye :D

4. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    http://www.aktifpedal.com/prod.asp?id=1261

Benim tavsiyem yukarıda gösterdiğim tarzda aluminyum kafesler olacaktır. İki ayrı nedeni var. Karbon kafesler esnemedikleri için belirli bir kalıpta kalacaklar hep. Bu da içine koyduğunuz matarayı, mataranın şekline göre ya yeteri sıklıkta tutacak yada bir miktar gevşek kalacak. Sonuçta sarsıntılı bir sürüşte mataranın yerinden fırlaması olası.

Aluminyum kafeslerde ise mataranızın şekline göre matara kafesini biraz eğerek matara kafesinizi güvenli bir biçimde tutmasını sağlayabilirsiniz ;)

ayrıca karbon kafesler daha çok hafif ürünlere ihtiyaç duyanlar için üretilmiş.Siz ise sağlam bir matara kefasi istiyorsunuz. Aluminyum olanından alın 14 € cebinize kalsın. Unutmayın, her pahallı ürün parası kadar sağlam değildir ;)

mask, Haşim Okyay ve Tolga Can Sabah bunu beğendi.
  5. Tolga Can Sabah

Seviye:
    hah :D tamam budur işte teşekkürler:in: