Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon kadrolu yol bisikleti yardımı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OnurYılmaz tarafından paylaşıldı.

1. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    Merhaba,

23 Nisan'da Decathlon mağazasından Triban 3 almıştım. Bisikletten aslında hiç şikayetim yok. Yaklaşık 170km yol yaptım ve keşke şöyle olsaydı dediğim bir konu var o da karbon yani hafiflik.

Günlük 15-20, hafta sonu ise 60-70km yol yapan birisi için karbon kadro-maşalı bir bisiklet ne derece mantıklı?

Mantıklı ise;

1- İkinci el karbon bisiklet alınır mı? Karbonun bir kullanım şekli, kullanıma bağlı zorlanmaları olur mu?
    2- Sıfır almaya kalksam en uygun karbon bisiklet hangisi olur? Araştırmalarım şu an Salcano XRS 002 diyor ama onun da rengi malum..
    3- Yurt dışından almak, kargo ve vergisini ödemek daha mı ucuz olur? Yaklaşık ne kadar vergi ve kargo öderim.

Sanırım şimdilik soracaklarım bunlar.

2. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    Birçok kişiye yardım edebilecek sorular sorduğumu düşünüyorum. Bilen kimse mi yok, yoksa cevap yazma zahmetinde mi bulunulmuyor?

Triban 3 = sedona 610 gibi bir şey. Hani triban 3'ü bilmiyorum derseniz eğer.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben soyle yardimci olayim bu sorularin hemen hemen hepsi defalarca sorulup konusuldugu icin olsa gerek bazen boyle olunca arkadaslar ayni seyleri yazmaktan biktiklari icin yazmak istemeyebiliyorlar.

Berke bunu beğendi.
  4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    OnurYılmaz bunu beğendi.
  5. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    Günlük 15-20, hafta sonu 60-70 km mesafe için karbon mo alu mu sorusu kişisel bir soru gibi geldi bana. Yani varsa forumda böyle bir konu, araştırmama rağmen de göremediysem forumu kullanmayı bilmiyorum diyebilirim.

Ama! Eğer yoksa da, köstek değil destek olalım lütfen. Araştırmasam xrs 002'yi nereden bileceğim?

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kosteklik bir durum yok neden cevap yazilmadigini sordunuz bende kendi fikrimi yazdim forum tecrubeme dayanarak.

sordugunuz soru da kisisel tercihtir bana gore gereksizdir baska arkadasima gore elzemdir cok isterim param yetmez hic binmem binlerce lirayi telefona veririm.

7. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    İmzanızdaki yazıyı çok beğendim. İyi günler.