Karbon kadro yapıcam.Teknik yardım lütfen...

Ruvi

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Orbea
@Rüveyda Kerçin

Fotoğraf olarak gözükmedi nedense, aradaki linki kopyalayıp arama çubuğuna yapıştırın...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam harİka bİr ÇaliŞma kesİnlİkle tebrİk edİorum sİzİ kadro bİttİĞİnde resİmlerİnİ merakla beklİyorum allah kolaylik versİn mİllİ bİr yelkencİ olarak karbonlaa ugaŞmanin ne kadr zor oldugunu bİr karbon ustalari bİrde karbonu yaklaŞik en az 10 yil kullnamiŞ olnalar Çok daha İyİ anlar gerÇekten İŞİnİz zor tekrardan kolay gelsİn

Ruvi

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Orbea
@deniz öztürk

Araba çarptı, kadro sol tarafta profil resmimde kullandığım kadrodur, fotoğraf Scott kadroyla katıldığım son yarıştan.

Tepki
27
@ipek yetginer

Teşekkürler.Evet iş gerçekten zor ama üstesinden gelmeye çalışıcam.Çünkü işe başladım artık.Benim için geri dönüşü yok maalesef :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
durumlar nasıl peki kadronun sağlamlığı kaldıracağı yük vs yi hesaplattınızmıbir mühendise

Tepki
35
İsim
fatih
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Diğer
bu ahşaptan yaptığınız model'i daha sonra kalıp yapmak için'mi kullanacaksınız yoksa karbon elyafı direk üstünemi saracaksınız.

• Beğen
Tepkiler: biker_boy
Tepki
27
@fatih karali

Hayır üstüne sarmiycam.O ahşap yapı, kalıbın çıkarılması için yapıldı.Kadronun bire bir modelidir.

Tepki
27
@ipek yetginer

Mühendise gerek duymuyorum.Zaten hesaplarını yaptım.Ama belki es geçtiğim bir iki nokta olabilir.Bunları en son toparliycam.

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
yapın olursa bana da bi yol kadrosu yapın alayım :) bravo gerçekten bravo diyorum :)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
hocam çok güzel bir yola çıkmışsınız. Allah yardımcınız olsun. her konuda olduğu gibi, bu işler hemencecik olmuyor. adım adım gitmek gerekiyor. siz bir başlangıç yapmışsınız, gerisi her halukarda gelir.

son durum nedir acaba merak ettim, yapabildiniz mi?

Caner Kartalgöz

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Sedona
Merhaba öncelikle karbon kadro üretimi çok yüksek (tahmin edilenden daha fazla) mühendislik gerektiren birşey üretim sırasından çok ölçülerin ve ağırlık noktalarının hesaplamaları konusunda çok fazla araştırma yapılıyor her model için ağırlık merkezi kırılma noktası vs. değiştiğinden bu hesaplar farklı yapılıyor bunlara göre de o noktalara daha farklı işlemler uygulanıyor aşağıda el yapımı karbon bir kadro görebilirsiniz ayrıca yayınlayan üyenin diğer seri videolarında da gerekli bilgiler mevcut

(link)

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dostum yani inşallah yaparsın ama bunun için karbon kumaşını büyük basınçlarda press leyecek fabrikasyon aletlere , ve bunları bir araya getirecek teknolojiye sahipmisin? Yani yanlış anlamada bisiklet firmaları karbon kadrolar için her yıl ar-ge için milyonlarca dolar harcıyor. Bisikletler çok zorlu testlerden ve üretim aşamarından geçtikten sonra toplanabiliyor. Sen o karbon şarftları nerde üreteceksin. ? Şimdiden kolay gelsin işin zor....

• Beğen

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
valla discovery channel kanalında karbon yol bisikletinin yapımını göstermiştide öyle elde yapılacak bişeye benzemiyor alper arkadaşımızın dediği gibi fabrikasyon cihazları falan epey uzun iş direk 450 dolar gibi bir fiyata ebaydan ücret kargo ile alabilirsin

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Karbon kadro'lar titizlikle üretilmektedir,yapacağınız masraf hiç olur,

Link'te karbon kadro'nun nasıl yapıldığı gösterilmektedir,

İlgili forum linki;

(link)