Karbon Görünümlü kadro

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hakan abi, şimdi ben soracaktım ağırlığını ama senin sorduğunu gördüm. :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman
Scudo

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Bazı arkadaşlar maliyetini sormuşlar, az çok ben de cevap verebilirim zannımca. Bu tip çalışmada iki tip maliyet unsuru var. 1ncisi malzeme , 2ncisi işçilik maliyeti. Malzeme çok birşey tutmaz. Ancak işçilik maliyetine değer biçilemez desem yeridir. Çok ama çok vakit alan işler. (boya sökme, zımpara vs..)

Bu arada gerçekten çok güzel olmuş. Vernik tam doymuş belli, ki vernik atmak adami delirtiyor (ben kendimden biliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA ŞAHAN

MUSTAFA ŞAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
malzeme maliyeti 30-40 filan ama işçiliğini biz yaptığımızdan ona fiyat veremem. Ağırlığına gelince, uygulamadan önceki ağırlık 1850 gr dı. Arkadaş biraz sabırsızdı tartmaya fırsat olmadan bisikleti topladık. Tahminen ağırlığı 400-500 gr artmıştır.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
antepli arkadaşlarda bu tür beceriler kalıtsal .yarış koştuğum yıllarda tanıdığım tüm antepli arkadaşlarda bu tür maharetler vardı.örnek STI kol yapma , eğimli ön maşayı colnago master dik maşa yapma, fiberden disc cant yapma vs vs .:D :D :D

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Abi siz olayı aşmışsınız...:)

Bu tip durumlarda benim merak ettiğim bişey var.Şimdi siz bunu yaptığınızda SCOTTsize mahkeme falan açabilirmi,öylebi hakları varmı?

endneedless

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
helal olsun desm bile yetmez...:d

ya bu bianchi orjinal etiketlerini nerden bulabiliriz çok acil cevap istiyorumm şimdiden saolun...

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Tebrikler, bende karbon üzerine akrilik vernik atarken çok zorlanmıştım, hatta flu kalan yerler mevcut. Sanırım engellemenin yolu çok ince katmanlar halinde atmak değil mi?

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
@trek 2008

hangi kadrolar,neyin fiyatını soruyosunuz:)Burda hiç bişey satılık değil

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Vernik veya boya atarken 1-2 kuru kat 1-2 ıslak kat seklinde atarsanız daha iyi sonuc alırsınız. Aynı sekilde yuzey tutunması dusuk boyalarla airbrushda calısırken de öyle. (kuru kat: boyayı uzaktan, yuksek basıncla kullanarak, az boya vererek puskurtun. Boya havada neredeyse kuruyor ve yuzeye yapıstıgında su gibi değil kuru gibi oluyor. Airbrushlan gayet kolay fakat kutu sprey boya ile yapılabilir mi bilemiyorum.)

2 sorum olacak:

kullandıgınız boyanın markası ve modeli nedir?

stickerları nasıl bir maddeden yaptınız?

Benim de benzer bir projem var fakat stickerları yapıskandan yapmak istemiyorum. Cok kalın oluyor. Uzerine vernik atsanız dahi orjinal grafik gibi durmuyor. Airbrushlan da o kadar ince calışmak cok cok zor.

Tesekkurler.

MUSTAFA ŞAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
@BoZCaN

Akrilik Sprey boya olarak tek bildiğim marka Akçalı dır, bulabilirseniz, çok kalitelidir.
stickerları varak denilen folyodan yaptık fakat kalın düştü. üşenmezseniz size basit serigrafi yapmanızı tavsiye ederim. o da bilgisayardan stickerların negatifi çıkarıldıktan sonra serigrafi ipeğinin üzerine yapıştırılması ve uygulanacak yere sabitlenerek serigraf boyasının ipeğin üstüne uygulanmasıdır. Zahmetli bir iş ama orjinal bişey olur.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
gerçekten hoş olmuş ama öyle bir arkadaşım olsa kesin boğazlardım ,bu kadar işçiliğe bir kaç kez kast etmiş

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA ŞAHAN