Karbis Eymir’de

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Selam bisiklet dostlarım,
Geçtiğimiz Pazar için hafta ortasından niyeti bozmuştuk zaten. Çünkü iki hafta öncesi Ankara’ya giden bir miting otobüsüyle gelmiş ve Erdoğanlar’a gitmiştik.Otobüsün dönüşüne yetişebilmek için ancak birkaç saat fırsatımız olmuş, bu arada yarım saat bisikletçide takılıp ancak Görkem ve Sefa ile tanışma imkanımız olmuştu. Bu gelişimizden hiçbirşey anlamamıştık. İçimizde bir ukte kalmıştı ve bu olmadı,mutlaka daha rahat bir zaman ayırarak yine gelmeliydik. Aklımızca o seferde de Delta’ya uğrayacaktık. Ah Delta ,niye pazarları açmıyorsun? :mad: Tur dönüşü uğradığımızda kapıdan dönecektik. Pazar günü için Ömer Görkem’le görüşmüşler ve sabah 8 gibi bizi bekleyeceklermiş. Kış zamanı günler kısa olunca vakti iyi kullanmak için erken çıkmalıydık yola.Sabah 5 otobüsüne binmek üzere kalkacaktık. Sabah 3’te telefonumun alarmı ben dirensem de KALK diye bağırmakta ısrarcıydı. Benim uzun bacaklı “Corra” da (28” Corratec) aşağıda dünden bütün hazırlığını yapmış beni bekliyordu. Kendisi Almanya doğumlu olup, evvelki sene İstanbul Beşiktaş’ta güngörmüş bir hanenin yanına getirilmiş. Kendisini geçen sene görüp beğenmiş ve İstanbullara kadar gidip almıştık. Uzun boylu ve ince bacaklı (700x42) “Corra”mı mavi ağırlıklı canlı renklerinden dolayı beğenmiştim. Uzun bacaklıların adımı da büyük olur. Uzun yolda avantajlı olur diye uzun yol arkadaşı olarak aldık kendisini. Ancak, emektar diyemeyeceğim ama eski dostum “Gia” kadar tabanları sağlam sayılmaz. Tabanları ince ve narin olduğundan yoldaki dikenleri hemen hisseder ve o da can acısıyla bana kızıp indirir beni. Dikeni çıkarıp gönlünü alması 15 dk yı geçmez ve hemen barışıverir. Ama bacakları uzun olduğundan uzun yollara hep onunla çıkarım.50km ye kadar mesafelerde de eski dostum “Gia”yı bırakamam. (97 model cro-moly Giant Acapulco-Alivio donanımı ile 12 yıldır tık yok maşallah)
“Corra” o gün de sabırsızlıkla beni aşağıda bekliyordu. Benim ve onun için gerekli her şeyi almıştı sırtına. Ömer’le buluşmak ve bir sabah çorbası içmek için Fabrika girişindeki ünlü çorbacımızınyolunu tuttuk. Yakın ve iniş olduğundan iki dakikada vardık çorbacıya. Lambalarını söndürdükten sonra çorbacıdan çıkan gruptan biri çakırkeyf bir tavırla (bilemem artık sabah sabah! ) lambası yanıyor deyip, “Corra”nın lambasında düğme aramaya , bu bahaneyle incelemeye koyuldu. Tepesinde beklediğim için gitti sonra. “Corra”nın yabancı olduğunu sabahın köründe bile millet fark ediyordu.

(link)
(link)

Ömer’in çorbacıyla muhabbetinden onun sık sık buraya geldiği belliydi. Vakit daha vardı.Çorbacıdan sonra “caddeyi bir turlayalım mı?” demez mi Ömer! “Git Allah aşkına sabah sabah” dedim. Demek ki henüz açılmamışım. Hava da soğuk! Ben Ankara’da nasıl dolaşacağımı düşünüyorum bu havada! Terminale girdik ve otobüsün gelişiyle iki bisikletli otobüse yanaştık. Muavin bi göz attı !!! Tedirginleşti. “Bu bisiklet de mi var?! “ derken henüz ikinciyi görmüyor. İkinciyi de biz gösteriyoruz “Bu da var” diyerek korka korka ! “Nasıl sığacak, nereye koyacam, nasıl konacak bunlar!?” diye klasik otobüs-bisiklet muhabbeti. Ters çevirdik olmadı. Önleri söktük. Tamam işte oldu. Bune telaş derken “parasını alırım” lafının geçtiğini hatırlıyorum. Ömer’de doğuştan gelen bir kabiliyet ile muavinle anlaşıp işi bağlayıverdi. “Biz federasyon üyesiyiz, bunun için hiçbir yerde ücret ödemeyiz biz” demiş. Yalan da sayılmaz. Lisanslarımız var ya! Federasyona kayıtlıyız işte! Otobüste de uyuyamıyoruz. Çenemiz hep bisiklet muhabbeti açıyor. Halbuki aynı yerde çalışıyoruz. İşten de konuşulur ama hiç konuşmayız. İzi Görkem’le Sefa karşılayacakmış. Aşti’de indiğimizde terminalin büyüklüğünden birbirimizi bulmamız kolay olmadı.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Uzun bir yol katettik. Biraz rampa da var. Rampa da birhayli uzun sürdü. Buna rağmen samimi, candan kardeşlerimle bu geziyi paylaşmak pedallamak olağanüstü zevkli ve gurur verici.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)
(link)
(link)

Scudo

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Etrafındaki düz asfalt yolda zevkle devam ederken Delta ekibinden arkadaşlar da selamlayarak bizi geçtiler. Ne diyeyim ! Millette “kondisyon” diye bişey var. O da bizde yok ! Fatihler büfeye gideceklerini söylemişlerdi ama o büfe bu büfe derken kimse yok. Az daha gidelim. Gittik gittik derken nihayet. Arkadaş, büfe tam anlamıyla profesyonel bisikletçilerinlokali haline gelmiş.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Ne kadar güzel ama. Bir hoşuma gitti ki sormayın.Hepsiyle bire bir tanışma fırsatı olmadı elbette. Bu sevindirici buluşmanın ve molanın ardından çoğu yoluna devam etmek üzere ayrıldılar. Biz de kılavuz kardeşimiz Görkem’in önderliğinde TRT yokuşunu çıkmak üzere yola koyulduk. Bizimle beraber o yoldan gidenlerle birlikte sanırım 7 kişi olmuştuk. Bunlardan Kadir (Deli Kadir) ve arkadaşı yol bisikletçisi ve millilerden. Bisikletlerini de yenilemişler.Tekrar hayırlı olsun diyorum. Görkem rampanın bisiklet elimizde çıkılacak kadar dik olduğu konusunda bizi uyarıyor. Ben de “yok yahu daha neler” diyorum (içimden).Rampanın başındayız. Tepe görünmüyor.Yola bakıyoruz,ama önüne değil sanki gökyüzüne bakıyorsum. Böyle uzun ve dik bir rampa görmedim şimdiye kadar.

Ama inat değil mi! Yolun 4’te 3’ünü sanırım inmeden bisiklet üstünde çıkmışımdır dil bir karış dışarıda ! Sonra pes!!! Kadir’i bile geride bırakmışız.!

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Valla Kadircim, Allah senden razı olsun. Her musibette bir hayır vardır derler ya. Doğrudur bu. Senin sayende millet bir nefes aldı, dinlendi.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Bu sefer otobüsün Karabük’e varması çok uzun geldi bize. Yorgunken hiç çekilmiyor otobüs. Oturuyor olsan bile. Yataklılarını yaparlarsa o olur işte! Tesadüfe bakın ki benim o gün yaşadığım kazanın ardından otobüsün televizyonundan bir haber duyuyorum. Hemen uyumakta ve hatta horlamaya niyetli Ömer’i de uyararak haberie bakmasını söyledim. Alanya’da bir bisiklet yarışında gerçekleşen kazayı gösteriyor ve sağlık tedbirlerinin alınmadığının altını çiziyordu haber. Seyrederken üzüldük. Ben ayrıca ambulansın bulundurulmamış olmasına kızdım. :boese157: Çünkü ben de Karabük’te federasyon temsilcisiyim ve biliyorum ki böyle bir organizasyonda valilik,emniyet ve sağlık haber edilir. Gelmedilerse başlatılmaz. İşin aslını bilmek lazım ama bir ihmal var ortada. Oradaki kazanın oluş şekli de benimki gibi.(klasik bir sebep) Kazalar her zaman muhtemeldir.Önemli olan şahsi ve kurumsal,mikro ve makro tedbirlerin alınmış olmasıdır. O arkadaş kafayı kurtardı. Ama onunla bitmiyor. Ambulansın olmayışı, onun boynundaki muhtemel bir kırığın olumsuz taşıma koşulları ile ölümüne veya boyundan altının felç olmasına neden olabilir. :Skull-175 YARIŞMACI ARKADAŞLAR. KATILDIĞINIZ ORGANİZASYONLARDA EMNİYET VE SAĞLIK TEDBİRLERİNİN ALINDIĞINDAN EMİN OLUN. ÖZELLİKLE AMBULANSIN BULUNDUĞUNDAN EMİN OLUN. YOKSA YETKİLİLERİ UYARIN VE YARIŞI BAŞLATMAYIN !!!
Neyse,otobüsümüz 9 gibi sağ salim Karabük’e varmış biz de evlerimizin yolunu tutmuştuk.
Çok keyif aldık bu geziden ve çok da memnun kaldık arkadaşlıklardan. İşin özü ve ruhu burada zaten. Çok kaliteli ve kalıcı dostlukların kazanıldığı bir spor ve eğlence. Büyük bir tutku bu (bisküit değil ama!)
Bütün forum arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sizleri seviyorum.

hakın

Aktif Üye
Tepki
68
tuncer abi süper olmuş ya, bi dahaki sefere beraber gidelim ;)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Abi Orman Çiğliği yazmışsın Eymir'e gittik ya neyse, gidilen yer önemli değil yaşanılan anlar önemli değil mi ??:cool:

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
@Görkem Kılınç

:D Kardeş,çaktırma! :27: Neyapiim. Bilmiyom ki oraları ,dedim ya zaten. :bilmiom: İdare ediverin gari.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
çok güzel bir gezi olmuş farklı bir çalışma paylaşım için teşekkürler

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Harika bir gezi olmus. Fotograflardan özellikle su yolun dalga dalga göründügü fotografa bayildim. Ne tatli olur orada yüklenmek :)

omerkabul

Aktif Üye
Tepki
133
güzel olduu:D :D bu hafta da zonguldakkk var gelmek istiyen varsa gelsin bizimlee yağmur yagmassa:D saygılarım la ömer kabul:)

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
@HaliliOzturk

Halil abi sen gel oraya trafiğe bile kapatırız :)

Şaka Bir yana ANKARA ya sizleri de bekliyoruz

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Büfede toplanan PRO bisikletçilerden biri de bendim :D Gerçi bırakın para kazanmayı, ben sponsorluk yapıyorum bisiklet firmalarına :D Çok güzel bir gün geçirmişsiniz. Bir daha bekleriz. Bu sefer erken haberimiz olsun, daha kalabalık bir grupla turlarız.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@HaliliOzturk

Bazen sabahları o yolu kullanarak işe gidiyorum :) Eğmir arazisi biz Ankara'lılar için gerçekten bulunmaz bir fırsat.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Teberus

Oradakilerden biri de benim ama hangisi bilin bakalım ? Serdar sakın tüyo verme :) Bu arada yanılmıyorsam bir sonraki turda seni karbon bir bisikletle göreceğiz :D Hadi bakalım şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Serdar TEBER

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
@raven1442

Abi yok, kendime hakim olmaya çalışıyorum, "Elimdeki bana yeter" diye kendime telkinde bulunuyorum. Ama bu sene olmazsa seneye kesin Scale 10 :rolleyes:

Görüşürüz

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Heyecanlı bir macera olmuş ama aynı zamanda güzel.