Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karayolları mı????? :)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

1. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar.beyaz masaya yapılan yol isteklerinin yanına birde karayolları genel müdürlüğünü de ekleyerek isteklerimizi yazalım.hatta dumur edelim mail yollayarak:D aşağıda mail adresi var.e herşeyi devletden beklemeyin. :D :D bu adrese atacağınız mailler bisiklet yolu ile ilgili olursa okumadan silerler.tavsiyem sadece köprü ve otoyollarda rahatça bisiklet kullanabileceğimiz 1-1,5 mt'lik yollar olmalı gibi bir mesaj.dikkate alacakları , etkili bir yazım şekli ile ilgilerini bir nebze de olsa çekmeyi başarabiliriz...

info@kgm.gov.tr

2. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    vaay alternatif başlıkla rekabet ha :):)

aganin topigi ustune topic olur mu :)

yeni konu başlığımız hayırlı olsun
    ben de yarın göndereceğim bir mail

enver avcı bunu beğendi.
  3. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    baktım ki taş ağır.hepiniz yorulmuşsunuz.ben hala aktif ve öküz gibiyim maşallah.elimi altına sokup yardım edeyim dedim.bisiklet karbon :D :D :D :D olunca malum yorulmuyorsunuz....:D tufan iyi bilir
    yeterki kimse bisiklet severleri üzecek bir şey yapmasın..o an deli enver oluyorum.kedi gibi pençelerimi çıkarıyorum hemen.

Serap Erdogan, kerem seckin ve çirkin bunu beğendi.
  4. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Beyler hep yanlış kapılara mail atıyorsunuz.Dost acı söyler maili karayollarına iş yapan yandaş firmalara atarsanız emin olun 1 ay içinde ihale yapılır ve ülkemizin dört bir yanı bisiklet yoluyla çevrilir hoş maliyeti 1 milyar dolarsa firma devlete onu 5 milyara yapar :)
    Bu yazdıgım şaka değil ciddiye alın çünkü işler böyle işler bu ülkede.
    Otobüslerede bagaj konmasını istiyorsak büyük bisiklet firmalarıyla görüşmeleyiz onlar belediyeye lobi yapıp bu ürünü temin edicekler.Bu işler böyle işler yoksa isterseniz 300 milyon tane mail atın hava civa.Ordaki memurun mailini doldurmaktan başka birşey değil.

malazivore ve çirkin bunu beğendi.
  5. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    derşan dostum atladığın bir nokta var sanırım.o noktayı geri getiyorum ( . ) :D taşeron firmalar belediyeye şu işi yap diye istekde bulunmaz,aslında bulunamaz.tabi belediyenin akrabası olan bir firma değilse :D işi belediye ihale eder firmalar teklif verir.ha böyle bir iş dediğin gibi 1 ise belediye 5e yaparım diyen firmayada işi verir.kalan 4 de nerde bilemem.her halükarda bu para gidecek bi yerlere.bari faydalanmasını bilelim.otobüslere bisiklet için yer ayrılması olayına istekli bakacaklarını hiç sanmıyorum açıkcası.ancak duyarlı bir başkan deneme amaçlı bisikletliler için otobüs tasarımı yapar ve hayata sokarsa talep doğrultusunda işleyişe hız verebilirler.tabi bunun maliyetide taşıma ücretine ayrıca yansıyacaktır.tek akbil ile bindireceklerini sanmıyorum

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver üstad

bu pazartesi gideceğim zincirlikuyuna sabahtan ablama uğrayıp öğle sonrası orda olurum bir konuşayım bilgi alayım ben tek olarak geçmek istiyorum diyeceğim bunun için bana her vakit izin verilip verilmeyeceğini sorarım
    valla bana ulaştırma bakanlığı bir kart verse bende görevlilere bu kartı gösterip bisikletimle ücretsiz geçsem bu kart süresiz olsa ne olur sanki dünyamı yıkılır köprümü yıkılır

bakalım ne diyecekler bir de veriyorlarmı bana bir kart valla bu ilk olur herhal

:in: :in: :in: :in: :in:

7. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    enver abi başlığını görünce "lan mı?" geldi aklıma..Karayolları mı yazmışsın :) mesajın içeriğinin gereğini yapıyoruz hemen ;)

enver avcı bunu beğendi.
  8. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    İyi de hocam bisiklet firmalrını harekete geçirmek başka bir konu. Onunla ilgili bir çalışmanız var mı acaba? Yani bisiklet firmalarını nasıl harekete geçirebileceğimize dair bir öneriniz var mı? Eğer böyle bir projeyi kotarabilirsek desteklemektem büyük memnuniyet duyarım. HEP DESTEK TAM DESTEK

9. Gökay ÜNGÜDER

Gökay ÜNGÜDER Üye

Seviye:
    güzel yorum, katılıyorum

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

dostum bence dev bir bisiklet firması ihaleyi alsa ne şık olurdu sorunlarımızı anlayan ve olayın bizati içinde olan uluslar arası dev bisiklet şirketi mesela şimano bu ülkeye gelecek ve diyecekki belediyeye arkadaş ben senin ülkende bisiklet yolu yapacağım -da bundan şimanonun da karı olacak şimdi bazı arkadaşlar kızabilir yabancı sermayeye ne gerek var diye o vakit kendimize bakalım bizim uluslararası ölçekte dev bir bisiklet firmamız varmı büyük sermayeli
    herhalde yok

:( :( :( :( :(

11. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abi o kartdan sana verip bize vermezlerse o köprünün kalatlarını keserim jetle vallahi :D sonrada kaynak yaparım :D :D

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    zaten amaç oydu.anlayana tabi :p :p

13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

bir de bir veriyorlarmı allahhhhhhhhh
    ondan sonra ben tam köprüden geçerken enver üstad köprüyü havaya uçurmuş aney

:D :D :D :D :D :D :D :D

14. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abi senin geçmeni beklerim merak etme.ama o an deli damarım tutarsa ne olur bilemem.her haltı yiyebilirim. ver allahım ver,ver allahım ver.yada verme allahım verme :D :D :D

15. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    abi yandaki boş beton platformdan geçişi soracaksın degil mi??
    bence ona asılmalıyız!!
    hem sakin sakin geçeriz köprüyü
    hem de zaten iki yakayı çok çok zor bir araya getiren köprüye ek trafik olmayız.

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

kerem dostum
    orası beton değil benim tam geçtiğim yerin başlangıcında yaya geçiş tabelası var alt çelikten yalnız bir yerde bir açıklık var mazallah lank diye girdimi teker oraya çakılma durumu
    şimdi ben pazartesi yetkililere sorular soracağım köprünün bisiklet yoluna açılıp açılmayacağı öğrenmek istiyorum çünki ulaştırma bakanlığı artı karayolları birlikte sorumluluk taşıyor karayolları beni bilgilendirecek sadece
    şimdi bisiklet yolu açısından karayollarının ne tv haberlerde nede basında bir plan ve projesini duymadım görmedim yalnız bir ara büyük şehir birinci köprüyü yaya yoluna açmayı düşündüğünü duyunca ertesi gün köprüye vınladım
    o yaya yolundan yarıya kadar altımda o vakit salkano vardı onunla geçtim
    şimdi ulaştırma bakanlığı böyle bir projeyi başlattığı vakit büyük şehirde ihaleyi özel bir sektöre verirse iyi olur amma o özel sektör işi bilen bir sektör olmalı artı
    avşar kafe de tanıştığımız büyük şehir belediyesinin planlamacıların bize sorduğu sorulardan olaya vakıf olmadıklarını anlamıştım bilmiyorlar bisiklet yollarının nasıl yapılacağını bu konuda bd öncü olmuştur
    bakırköyde bisiklet yollarının yapımında
    yalnız bd başkanının dediği gibi işler çok ağır gidiyor evet bürokrasi yuzünden sınıfta kalıyoruz her işimiz böyle bürokrasiye takılıyor

17. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    abi birşey sorucam.Yaya trafigine açmaları yada bisiklet trafigine açmaları ne değiştiricek?Köprüye bisikletle çıkış yapılamıyorki o trafikde ayrı bir bisiklet ve yaya yolu açılmalıki insanlar ve bisikletler trafige çıkabilsin.Kendimi bir yönetici yerine koyup düşünürsem eğer çok fazla risk arz ediyor bizim gibi bir ülkede.Düşünsenize ya adam karşıdan karşıya geçmeye bile kalkabilir abi insanlarımızı tanımıyormuyuz?İnanın bu hafta halkımızla ilgili çok şey öğrendim isterseniz söylim bu gerçekleri öncelikle bir röportaj gereği üstün zekalılar vakfına gittim adamlar halkımızın dünya hlkları arasında en gerilerde oldugunu söyledi yüzdesel olarakda 80 gibi birşey dedi sakın abi bunu yazmayında dedi dergide.10 kişiden 8 i dünya ortalamasının altında iq ya sahipkken boğaz köprüsünden geçişmi :)
    Bir kaç örnek verelim daha iyi kafada canlanması için.Köprüden aşağıya sarkmaya çalışanlar olur eylence için.Orda düğün yapanlar olur sünnet düğünü bile yaparlar.Top alıp maç yaparlar.Omuz attın yada kız arkadaşıma baktın deyip aşagıya atarlar.Daha saymama gerek varmı siz hayal edin.Diyelimki bu halkımız ordan zıplamasın diye duvar ördüler bu seferde köprünün bütün mühendislik değerleri sanırım değişir :)
    Köprüye gelen yolları saymıyorum bile inanın bana saat satan zenci bile o yola girer trafigin anasını iyice satar.SAkın bana derşan sen elemanlardan yanasın demeyin ben ülke gerçeklerine göre yorum yapıyorum sadece ve inanın yöneticilerde böyle düşünüyorlardır.Gavuristandada bulunduk köprünün en babasındanda geçtik ama ordaki hans la maykla bizimkileri bir tutmuyalım ırkçılık falan değil bu ortadaki gerçekler.
    Benim inanın bisikletçiler için tek ama tek istediğim trtdemi trtşeşdemi herneyde yapılıcaksa günde 2 saat yada 1 saatde olur :) sürücüleri trafik kurallarını anlatacak bisikletinde bir araç oldugunu oyuncak olmadıgını eğiticek bir yayın broşür okulda müfredat başkadabirşey istemiyorum bu bile yeter.

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Köprüden aşağıya sarkmaya çalışanlar olur eylence için.Orda düğün yapanlar olur sünnet düğünü bile yaparlar.Top alıp maç yaparlar.Omuz attın yada kız arkadaşıma baktın deyip aşagıya atarlar.Daha saymama gerek varmı siz hayal edin

ekleyeyim köprüde mangal yaparlar kül bastı oynarlar
    intihar patlaması olur her gün biri korkuluklara çıkar

ayrıca köprü trafiğine girilmeden yandan emniyetli bisiklet yolunun gene emniyetli bir biçimde beşiktaşa bağlanması bu bile bir şeydir tabi bu bayağı masraf çıkartabilir üsküdardan başlayan bisiklet yolu sahilden kuzguncuktan geçerek tabi bu arada orda bir tünel geçişi var orada emniyetli bisiklet yolu gerekiyor köprüye yan yoldan bağlanır trafiğe girmeden
    beşiktaştan başlayan bisiklet yolu yıldız üniversitesinin ordan gene emniyetli bir biçimde köprünün en sağında aşağıdaki çelik yolun üzerinden geçerek emniyetli bir biçimde acıbademe bağlanması epey masraf çıkartır bu işler

halkımızın dünya halkları arasında en gerilerde oldugunu söyledi yüzdesel olarakda 80 gibi birşey dedi sakın abi bunu yazmayında dedi dergide

vahim bir durum tabi

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

sürücüleri trafik kurallarını anlatacak bisikletinde bir araç oldugunu oyuncak olmadıgını eğiticek bir yayın broşür okulda müfredat başkadabirşey istemiyorum bu bile yeter.

mantıklı

19. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
    bence metrobüs geçiyor, sağ tarafa bisiklet yolu yapmak maliyetli olur diye sorun çıkarırlar; ilk etapta köprüden hemen önce giriş hemen sonra çıkış olsa yeter

20. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar yapı inşaat sektöründe olduğumdan rahatlıkla şunu söyliyebilirim.havadaki yapılara öncelikle rüzgar testi yapılır.ve yapı bittikten sonra sonradan rüzgar değerlerini düşürecek hiç bir uygulama yapılamaz.ancak genel müdürlükden yan tarafa duvar örmelerini değilde ara örmeleri geniş, insan geçemeyecek mesafede olan çelik tel örgüler yapılabilir.duvar elbette köprüyü şiddetli bir rüzgarda esnetir.bu sebeple kudret abi tel örgü olayını sorabilirsin.buna olmaz oda rüzgarı tutar derlerse ben her türlü hesap olayına varım.bunu daha tecrübeli mühendis büyüklerimle de konuştum.yinede olmaz derlerse yapmak istemedikleri içindir..artı kimse oradan bisikleti ile karşıya geçmek istemeyecektir.köprünün her iki yakasında asma merdiven var.ekiplerde o yolu kullanıyor karşıya geçmek için.bu arada derşan arkadaşımdan rica ediyorum türk halkını bu kadar da geri kafalı,her saçmalığı yapabilecek insanlar olarak görmesin.evet ilginç olaylara imza attığımız olabilir ama bu aptal olduğumuzu göstermez.bence buna kafatasımızdan :) :))))) taşan beynimiz sebep oluyor.fazla olunca böyle oluyor.kimseye kendi halkımızı salak gibi göstermeyelim. :)

Serap Erdogan bunu beğendi.