Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karayolları Genel Müdürlüğü Anketi, sesimizi duyurma fırsatı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ahmet Ayaz tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar facebook'ta rastladığım bir mesajı sizinle de paylaşmak istedim. Fırsat bu fırsat sesimizi duyuralım.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir anket..
    13. Soru; "Türkiye’de karayollarına yapılacak yatırımlarda; ilk olarak yapılması gereken çalışma size göre aşağıdakilerden hangisi olmalı? " şeklinde sorulmuş. Bu alanı listeden "Diğer" seçeneğine tıklayarak hemen altında açılacak kutuya "Bisiklet yolları" ile ilgili fikirlerinizi ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Eğer yeterli düzeyde aynı konu üzerine fikir belirtilirse, Avrupa'da ki ülkeler gibi belki bizlerin gelecek yıllarda bisiklet yolları olur ve daha güvenli yolculuklar gerçekleştiririz..
    Anket için tıkla: http://uygulama.kgm.gov.tr/Anket/Memnuniyet.aspx

2. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkürler Ahmet Ayaz abi. Sayenizde haberdar olduk anketten.
    Anket hakkında bir not: Anket soruları gayet başarılı. Karayolları'nı tebrik ediyorum.

Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  3. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Aynen tesekkur ederim. Guzel bir firsat sesimizi duyurma adina.

Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ahmet dostum ,
    burada öyle sorular varki hiç biri beni ilgilendirmiyor
    diyorki ehliyetiniz varmı benim yok,
    şehir içi yollar karayollarına bağlı değil mesele zati şehir içi yollarının yapılması
    bunun için çevre ve şehirçilik bakanlığının sitesine baş vurmak bence mantıklı burada karayollarının bize yapacağı yegane iyilik şehirler arası bisiklet yolu yapmalı biri performans sürücüleri için diğeri gezi amaçlı sürücüler için daha karayollarının bu konuda bilgisi varmı onada bakmak lazım aydınlatmak lazım tabi direk gidip yerinden konuşmak lazım anadolu yakada karayollarının şubesi olması lazım biri zincirlikuyuda idi ,
    birde sorulan sorularda bisiklet için bi ibare yok taşıt kullananlar için hazırlanmış sorular .
    en yukarda ehliyetiniz varmı topiğinde ,motorlu bisiklet var onun için ehliyet gerekiyor adamlar bisiklet bile dememiş bizi adam yerinden saymamışlar yani..

sedat_slave ve Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  5. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet abi senin dikkat çektiğin nokta benim de canımı sıktı. Koskoca ankette bisikletin esamisi okunmuyor. Ne yapalım kıyısından köşesinden sesimizi duyurmak kalıyor bize. Ben "diğer" kısmına yazdım zaten bisikletin bu ankette neden yeri yok diye...

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet bende aynı şeyi yapayım ,,

7. Faruk K.

Faruk K. Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben de doldurdum, keşke bizde de sadece Avrupa'yı turlayan arkadaşların paylaştıkları fotolarda gördüğümüz yollardan olsa.

8. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende doldurdum şimdi

9. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gayet güzel. Yalnız şehiriçi cadde, bulvar gibi yollara KGM'nin bakmadığını unutmayalım. Ankette bisiklet yolundan bahsederken hedefimiz şehir içinde transit yollar, çevre yolları; şehir dışında şehirlerarası yollar olmalı.

10. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisiklet yolları sadece şehiriçinde değil, KGM'nin sorumluluğundaki şehirlerarası yollarda da gerekli...

Tolga Beyenir
    Nilay Yıldız
    Mustafa Karadağlı
    Kazım Kurnaz

Bu sene belediye sınırları dışında gerçekleşen trafik kazasında hayatlarını kaybeden bisikletçi kardeşlerimiz (belki benim bilmediğim başka da vardır)...

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet diğer putonuna tıkladım ve isteklerimi sıraladım ,evet karayolları gebze eskihisar d-100 den sorumlu olması lazım
    oradan çok gittim sağ şeritte bisiklet yolu yok performans sürücüleri ve gezi amaçlı sürenler için bisiklet yolu lazımda orada alt yapı buna imkan verirmi ona bakmak lazım benim derdim şehirler arası performansçılar için bisiklet yollarının yapılması ,,
    şimdi gebzeden dönüşte ta tuzlaya kadar çok sakat bi d-100 var ,
    burada kavşaklar fazla emniyet şeridi sıfır ,dönüşleri hep karşı taraftan araçları karşıma alarak gidiyorum tabi kaldırımdan sürüyorum 10 km kadar tehlikeli bölge ,bazı yerlerde ise geniş emniyet şeridi var oradan sürüyorum ,yolun daraldığı yerde aynen kaldırıma ,tekirdağ için aynı durum giderken iyi oranın emniyet şeridi ama dönüş milli felaket sıfır emniyet şeridi..

evet katılıyorum köprü buna dahil ve de köprü yolları ,,

evet şehirler içinde kalan transit köprü yollarında ve de köprüde bisiklet yolu olayını karayolları yapmalı ve diğer şehir içi bisiklet yolları en başta çevre ve şehirçilik bakanlığı tarafından yapılmalı belediyelere destek verilmeli..

12. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir umut...

Faruk K. bunu beğendi.
  13. serdar dogusoy

serdar dogusoy Yeni Üye

Seviye:
    umarım dikkate alınır

14. Ufuk Bal

Ufuk Bal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    d575 yolunun tamamı ve d100 yolunun belli bi kısmı gibi bisikletçiler tarafından gerçekten çok sık kullanılan yollar için bir pilot uygulama yapılabilir. ben bunlardan bahsettim. tabi bunlar benim bölgemdekiler bilmiyorum başka bölgelerde durum nasıl. şile yolunu da yazsaydım keşke şimdi geldi aklıma. bence böyle örnekler üzerinden pilot uygulamalar talep edebilirsek daha rahat amacımıza ulaşırız. hoş bizi pek sallayacaklarını sanmıyorum da elimizden geleni yapalım işte. ama bu fikir güzel. belki ileride dernek bir kampanya düzenleyebilir. imzalar toplanır, eylemler yapılır, o zaman sesimiz bu ankettekinden daha gür çıkar.

15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet katılıyorum şile yollarını çok kullanıyorum ora içinde kesin gerekli ve hatta iki yol lazım gezi amaçlı sürenler için performans amaçlı sürenler için ..

16. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer bölümüş yollara ve anayollara bisiklet yolu yapılırsa araba yoluyla mutlaka kesin olarak ayrılmalı. Kavşaklarda ise tünel ve yola asılmış platform köprüler kullanılmalı.