Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Süleyman Şatır tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Tropik okyanusların özgür ruhlu korsanı Kaptan Jack Sparrow ve dostlarıyla üçüncü buluşmamız için geri sayım başladı… Serinin üçüncü filmi Pirates of the Caribbean: At Worlds End / Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu, tüm dünyayla aynı anda 25 Mayıs Cuma gününden itibaren ülkemiz sinemalarında boy göstermek için gün sayıyor…

Sinemaseverler Gore Verbinski’nin yönettiği, Ted Elliott ile Terry Rossio’nun yazdığı Karayip Korsanları’yla ilk olarak 2003 yılında tanıştılar. Aksiyon filmlerinin ünlü yapımcısı Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığını üstlendiği Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti, 17. yy’da Karayipler’de hüküm süren bir grup korsanın serüvenlerini konu alan bir aksiyon-komedi filmiydi…

Başrollerinde Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom ve Keira Knightley’in rol aldığı filmde, Johnny Deep’in canlandırdığı Jack Sparrow karakteri o kadar çok sevildi ki, 140 milyon dolarlık bütçeyle çekilen filmin dünya çapında hasılatı 650 milyon doları geçti. Film, en iyi erkek oyuncu (Johnny Deep) dahil, beş dalda Oscar’a aday gösterildi…

Üç yıl aradan sonra, yine aynı ekiple çekilen serinin ikinci filmi Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, filme yeni eklenen yeni karakterlerle seyirciden yine büyük ilgi gördü. Hasılatı bir milyar doları aşarak sinema tarihinin en yüksek hasılat toplayan üçüncü filmi ünvanını elde eden film, dört dalda aday gösterildiği Oscar’ı da en iyi görsel efekt dalında elde etti…

2007 yılında aynı ekip bu kez Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu ile yeniden bir araya geldi ve Kaptan Jack Sparrow, Kaptan Barbossa, Will Turner, Elizabeth Swann ve Davy Jones’un fantastik serüvenleri yeniden beyaz perdeye aktarıldı… Serüvene bu kez, Hong-Konglu aktör Chow Yun-Fat, Kaptan Sao Feng rolüyle katıldı…

Filmin konusu:
    Doğu Hindistan Ticaret Şirketi’nden Lord Cutler Beckett, hayalet gemi The Flying Dutchman ile onun kötü niyetli kaptanı Davy Jones, Amiral Norrington komutası altında, kendilerini dünyanın sonuna götürecek haritaları ele geçiren Kaptan Barbossa, Will Turner, Elizabeth Swann ve Kaptan Jack Sparrow’un peşindedir…

Kahramanlarımız Gemi Enkazları mağarasında düzenlenen uluslararası Korsanlar Buluşması’nda Korsanlar Kitabı Koruyucusu Teague’nin de yer aldığı yedi denizlerin en serseri korsanlarıyla bir araya gelirler. Toplantıda Elizabeth Swann’ı kraliçe seçen özgürlük tutkunu korsanlar, birleşerek düşmanlarını beklemeye başlarlar…

Fırtınalı ve girdaplı denizde Kaptan Davy Jones’la karşı karşıya gelen kahramanlarımız, Davy Jones’u alt edebilmek için deniz kraliçesi Calypso’nun yardımını umarlar. Efsaneye göre ölü adamın sandığına sahip olanın, Davy Jones’u da ele geçirebileceğini bilen Kaptan Jack Sparrow, sandığın peşine çoktan düşmüştür bile…

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu, Jack Sparrow hayranlarını fazlasıyla memnun edecek bir film… Tam 168 dakika sürüyor... Serinin ilk iki filminden daha fazla aksiyon-komedinin yer aldığı filmin son yarım saati ise, defalarca izlemek isteyeceğiniz görsel bir sinema şöleni… Filmin jeneriğinin sonunda ise, sinema severleri bir sürpriz bekliyor… Keira Knightley’in canlandırdığı Elizabeth Swann’ın 10 yıl sonra oğluyla birlikte göründüğü sahneyi izleyebilmek için, filmin bitiminden hemen sonra sinemayı terk etmemek, jeneriği sonuna kadar izlemek gerekiyor… Bu filme yıldız vermem gerekirse, 4 üzerinden 4 yıldızı rahatlıkla veririm...

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu / Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest
    Yönetmen: Gore Verbinski Oyuncular: Johnny Depp (Kaptan Jack Sparrow), Orlando Bloom (Will Turner), Keira Knightley (Elizabeth Swann), Geoffrey Rush (Kaptan Barbossa), Chow Yun-Fat (Kaptan Sao Feng), Stellan Skarsgard (Bill Turner), Naomie Harris (Tia Dalma), Tom Hollander (Culter Beckett), Jack Davenport (Amiral James Norrington), Bill Nighy (Davy Jones), Jonathan Pryce (Vali Wetherby Swann) Senaryo: Ted Elliott, Terry Rossio Türü: Aksiyon, macera, komedi Yapım: 2007 ABD yapımı Gösterim Tarihi: 25 Mayıs 2007 (UIP Türkiye)

Filmin Türkçe Fragmanı

Ozge Deniz, t-genc ve bora_jb bunu beğendi.
  2. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    yihhu beklenen final geldi hele şükür:in: ,cumartesi akşamı biraz kılıç sallıyalım sinemada:D

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    en cok bekledıgım film
    tskler suleyman abi :)

4. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    İzledim gayet super. Yanlız sakın 23:15 matınesıne gıtmeyın bızım gıbı 2:35 de cıkarsınız :p

Barb.

5. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    film bittikten sora eve geç kaldığım için hemen kalktım ama yazılardan sonra bişeyler daha oluyormuşşş.bilen gören varmı??
    benim seyrettiğim en son sparow sandalla denize açılıyordu!!!

6. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    eywallah
    bi
    rşey soracağım
    ölü adamın sandığının sonunda jenerikten sonra ne var onu seyredemedim.

7. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Filmin jeneriğinin sonunda, Keira Knightley’in canlandırdığı Elizabeth Swann’ın 10 yıl sonra, oğluyla birlikte göründüğü bir sahne ekrana geliyor... Filmde Elizabeth, Orlonda Bloom'un canlandırdığı Will Turner'la evlenmişti... Bu sahneyi izleyebilmek için, uzun jeneriği sonuna kadar kadar izlemek, sinemayı hemen terk etmemek gerekiyor… Tabii makinist jeneriği sonuna kadar gösterirse...

8. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    gitmek için can atıyorum:( ama keske biraz daha sonra çıksaydı da benım karayip korsanlarına (1 ve 2 ıkıser kere gıtmıstık) bebar olabılseydım hep bırlıkte ızlerdık dvdsını bıla alıp ızlemıstık annem artık delı dıyordu:D

paylasım ıcın cok tesekkurler

Süleyman Şatır bunu beğendi.
  9. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    iyi ama ben ölü adamın sandığının sonunu sormuştum yani 2. karayip korsanlarının sonunu?

10. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Eyvah eyvah!
    Ben o sahneyi görmedim...Yazılar akarken kalktım :(

11. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel bi film olsa gerek.digerleri başarılıydı.izlicem inşallah.teşekkürler Süleyman Abi...:in:

12. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    çok teşekkürler Süleyman abi...:)

13. dümenci

dümenci Kıdemli Üye

Seviye:

Süleyman abi saygılar paylaşım için teşekkürler,filmi izledim gayet süper bir ve ikiye nazaran daha iyiydi.Tekrar teşekkürler abi,muhakkak izlenmeli diye düşünüyorum...

14. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gayet eğlenceli, güzel efektleri olan bir filmdi, 23.30 seansına girip gece 2.30 gibi çıkanlardanım, son sahneyi verdiler, bekledik ayakta izledik :)

15. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Ben pek beğenmedim açıkçası bu seferkini .. İlk ikisi daha güzeldi .. ama seriyi tamamlamak için gittim izledim :)

16. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    film harikaydı,serinin en güzel filmiydi bence...
    belki bilmeyenleriniz vardır die söylüyorum,filmin adı karayip korsanları dünyanın sonu, ama dünyanın sonuna aldanıpta serinin son filmi demeyin,çünkü filmin 4. ve 5. filmleride gelicek..herkese saygılar iyi forumlar..

17. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    10 aydır heyecanla beklediğim bi filmdi:D :D
    ben umduğumu buldum, çok tatlı bi filmdi..
    sinemada güzel bi akşam geçirmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim:in: