Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karasu Ağva Arası Yol Bilgisine ihtiyacım var - 31.08.2013

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Turan Altintas tarafından paylaşıldı.

1. Turan Altintas

Turan Altintas Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,

Bu Cumartesi Sakaryadan Başlayıp - Gebzede Bitecek bir rota planladım, Toplam 200 km 1 günde Zorlanırsam gerektiği yerde kamp atmayı düşünüyorum,

Sakarya karasu yolunu biliyorum endişem yok, Aynı Şekilde Ağva - Gebze arasını biliyorum Oda sorun değil

Fakat Karasu Ağva arasınıda sahil şeridinden gitmeyi planlıyorum bu konuda tecrübeli kişilerin bilgisine ihtiyacım, Rakımdan Tasarruf etmek ve yolu keyifli hale çevirmek için ne önerirsiniz ? Karasu Ağva arasında çok zorlanırmıyım ?

2. Onur Emre

Onur Emre Yeni Üye

Seviye:
    karasu babalı arasını bilmiyorum ama babalı ya da dikili'ye ulaşınca, kefken - kerpe - sarısu - seyrek - bağırganlı - pınarlı yolunu takip etmen gerekir, pinarli dan sonra yeniden kandıra ağva yoluna inip agva' ya devam edebilirsin yada büyükbucaklı köy içinden ağva' daki köprüye ulaşabilirsin.

kefken kerpe arasında kısa yol için, kurtyeri köyünden kumcağız yönüne dönüp denizi görünce sola döneceksinÇD

3. Turan Altintas

Turan Altintas Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kefken ve kerpeye kadar bir problem yok gibi aslında yada ben öyle düşünüyorum,

Mümkün olduğu kadar sahil rotasını izlemek istiyorum, Kandıra Merkeze girmeden ( Kandıra Ağva arasındaki yolun kötülüğünü ve oldukça dik çıkışları hesaba katarak) Karasu Sahilinden CEBECİ ye ordan Kefken Kumcağız Kerpe ve Bağırkanlı ÜZerinden Ağvaya Varmak istiyorum,

4. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    karasu ağva arası kandıradan giderseniz bol rampa bol manzara mevcuttur mayıs ayında bu yoldan akçakocaya geçmiştim ayrıntılı bilgi isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz
    https://maps.google.com/maps?saddr=...QDGydCkz3BCG6g;FU8kcwIdIYPUAQ&t=h&mra=ls&z=12
    ana yol en düzgün şeklidir aksi halde dümdüz sahil şeridinden gitmek mümkün olsa dahi bazı yerlerde çalışma alanları var girişi yasak bölgeler karasu kerpe kefken arasında sahile yakın şekilde gidip kandıra yoluna dönülebilir
    https://maps.google.com/maps?saddr=...Q&t=h&mra=dpe&mrsp=1&sz=13&via=1,2,3,4,5&z=13 bu yolda çizilmeyen yerler var oraların gözükmediği yerlerde yollar mevcut

5. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    has been deleted

6. Turan Altintas

Turan Altintas Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk Rotadaki Kandıra Ağva arasındaki o yolu biliyorum keza arabayla bile bildiğin işkence gibi gelmişti, Asıl Hedefim GEBZE, Yani Haftasonu Bisikletle birlikte araçla adapazarına gideceğim, Öncelikli maksadım uzun yol tecrübesi edinmek, Fakat Aynı zamanda sahil şeridinden gezerek çokta zorlanmadan ( yüküm ağır olacak ) Fotoğraf çeke çeke eve varış yapmak,

Ben dün alternatif rotalar üzerinden bitane çizdim ama dediğin gibi yol durumu nedir bilgim yok tecrübeni paylaşırsan sevinirim