Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karasız Kaldım. Lütfen Yardım Edin ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mr.Taner tarafından paylaşıldı.

1. Mr.Taner

Mr.Taner Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar. Bu Forumdaki ilk konum. Zaten Adam akıllı bisiklet binmeye de yeni başladım (eskiden ayda yılda bir binerdim).

Şimdi asıl konuya gelelim benim eski mi eski, takoz mu takoz bir Bianchi Tornadom var. Artık nerede ise gitmiyor öyle bir durumda. Bende bundan dolayı yeni bir bisiklet almak istiyorum. Hayallerimi hep bir BMX süslemiş olsa bile arada arkadaşlarımla 10-15 km'lik turlarda yapmak istiyorum. Sizce BMX ile böyle turlar yapabilir miyim? veya sizin bana önerileriniz neler ?

Yaşım: 15
    Boyun:1.78 cm
    Kilom: 83 kg (biliyorum baya şişmanım ama kilo vermek için uğraşıyorum)

Bütçem max. 600 tl.

Saygılar:)

2. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bmx ile o kadar yol yapmak veya yapmaya uğraşmak mantıksız olur. Arkadaşlarınla şehir içinde dolaşacaksan şehir bisikletleri var. Onlara bakabilirsin. Yok ben dağa taşa da giderim dersen uygun bir mtb alabilirsin. Tabi bu senin bütçene bağlı.

Mr.Taner bunu beğendi.
  3. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    BMX ile 10-15 km yol yapabilirsin, gitmez değil. Gider. Ama aynı yolu daha az enerji ve eziyetle gidebileceğin bisikletler mevcutken, aynı amaçla BMX kullanmak çok da akla yatkın olmaz. Tabi enerji senin, harcanacak para senin, karar da senin :)

Ben kişisel olarak Carraro Azimut 704 ve Carraro Prizma 904 marka ve modellerine bir göz atmanı öneririm. En azından tavsiye bir bisiklet olsun elinde. Şikayetçi olunan bir bisiklet değil. Turlarda da can sıkacak bisikletler değil.

Mr.Taner bunu beğendi.
  4. Mr.Taner

Mr.Taner Yeni Üye

Cevaplar için çok teşekkürler. Ama ne kadar uğraşırsam uğraşayım hayallerimden vazgeçemiyorum. Zaten bahsettiğim turları ayda bir iki kez yapacağımdan dolayı gözümü karartım bir BMX alacağım.

BMX önerilerine açığım;). Başka önerilerede açığım ama BMX candır :D

5. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    10-15 km yolu tornadoya biraz bakım yapıp da yapabilirsiniz!! Kilo vermekse ve antrenmana yönelikse veya gezmekse amacın bu da demek oluyo 80+ kmlere çıkıcaksın mesafe olarak bunun da bmx ile uzaktan yakından alakası yoktur.Bmx tamamen bambaşka bir amaç için üretilen bir bisiklet.Bence burda karar vermeni sağlıcak en iyi yol bir tane Bmx e binmen ve şehir bisikletine binmendir aradaki derin farkı ve tam olarak ne bekldiğini ne istediğini anlarsın.Senin Bmx e olan tutkun sadece estetik açıdan bir beğeni mi yoksa sürüşüde istediğin gibi mi bunu görüceksin ve ondan sonra sürüşünü sevdiğine gözünü alıştırmaya bak=)

Mr.Taner bunu beğendi.